Moteriškumas, seksualumas, patrauklumas, charizma – ginklai, su kuriais dailioji lytis užkariauja ir pavergia vyrų širdis. Vienoms moterims įgimta skleisti kerus, flirtuoti ir vilioti, kitos mokosi visą gyvenimą.

 

Attractive,Blonde,Woman,Receiving,Courtship,Gestures,Vector,Cartoon,Illustration.,FunnySeksualumo kerai

 

Tai nepriklauso nuo amžiaus ir išvaizdos. Kai kurios skleidžia subtilų seksualumą, pasitikėjimą savimi, spinduliuoja laime gyventi, o vyrai griūna po kojomis ir leidžiasi vyniojami apie pirštą. Garsios pramogų pasaulio atstovės, pavyzdžiui, Susan Sarandon, Tilda Swinton, Jennifer Lopez, Madonna, ne kartą pastebėtos su jaunesniais partneriais. Jos nelaukia princo ant balto žirgo ir nebėga paskui storą piniginę. Tai vyrai seka iš paskos pamojus pirštu. Italijos perlas, grožio ikona ir viena patraukliausių pasaulio moterų Monica Bellucci yra kukli ir santūri asmenybė, tačiau jos žvilgsnis, manieros, eisena ir net tai, kaip lūpos taria žodžius, veda vyrus iš proto. Dainininkė ir aktorė Barbra Streisand niekada nebuvo laikoma gražuole. Moteris garsėjo Holivude ne tik talentu, bet ir sunkiu, aikštingu charakteriu. O gerbėjai veržėsi prie dievaitės kaip prie uždrausto vaisiaus, nes blogos mergaitės žadina vaizduotę ir užveda lyg dinamitas. Norėtume žinoti paslaptis, kaip žavėti vyrus, jei ne visus, tai bent tą, kuris krito į akį. Laimei, viliojimo meno galima išmokti.

 

Prisilietimai

 

Švelnus prisilietimas gali nukreipti santykius norima linkme, ypač jei peržengsite asmeninę erdvę tinkamu momentu. Pasak Oksfordo universiteto (Jungtinė Karalystė) antropologės dr. Kate Fox, intymus atstumas – 40–50 cm nuo kūno. Tai erdvė, skirta artimiems žmonėms: šeimos nariams, draugams ir romantiniams partneriams. Kai nepažįstamieji kerta mūsų apsauginį lauką, pavyzdžiui, stovint eilėje, viešajame transporte, kyla diskomfortas, nepasitenkinimas, pyktis. Atsitraukiame ir išlaikome priimtiną atstumą. Kas kita, jei priartėja patrauklus nepažįstamasis, su kuriuo norisi užmegzti artimesnę pažintį. Atsistokite prie patinkančio vyro taip, jog galėtumėte pasiekti jį ranka. Sukursite intymesnį kontaktą, galėsite kalbėti lėtai ir tyliai. Vyrai laiko žemą moterų balso tembrą labai seksualiu. Pokalbio metu sąmoningai palieskite pašnekovo dilbį. Psichologai teigia, kad toks gestas didina empatiją ir skatina oksitocino (prisirišimo hormono) sekreciją. Raktas į sėkmę – švelnus, tarsi spontaniškas prigludimas delnu ir staigus atsitraukimas, neva suvokus, jog nederėjo prisiglausti. Šis žaidimas ne tik atkreipia vyro dėmesį ir suintriguoja. Galėsite įvertinti raumenis ir suprasti, ar vyrukas dažniau lankosi sporto klube, ar mieliau maigo kompiuterio žaidimų konsolę. Švedijos neurofizikai iš Sahlgrenskos universiteto atrado sudėtingą neuronų tinklą, kurio struktūra skiriasi nuo pagrindinių prisilietimo receptorių ir kuris reaguoja tik į švelnų kontaktą. Šios smegenų dalys susijusios su malonumų centrais ir didina emocinį aktyvumą. Tai reiškia, kad vystosi priklausomybė prisilietimui. Vyras padarys viską, kad bendravimas tęstųsi ir jis galėtų patirti dar ne vieną elektros išlydį.

 

Kvapas

 

Vyriškoji lytis nereaguoja į kvapus taip stipriai, palyginti su moterimis, tačiau tai nereiškia, kad jų neveikia natūralūs feromonai ar kvepalai. Iš tiesų kvapai lemia mąstymą ir elgesį, tik vyrai to nesuvokia sąmoningai arba nenori pripažinti. Tinkamas aromatas gali sukelti norimą reakciją, pavyzdžiui, seksualinę trauką. Ir kalba sukasi ne tik apie asmeninius kvepalus, bet ir bendrą pasimatymo atmosferą. Juk kvapai – emociniai inkarai ir kelia labai asmeniškų asociacijų. Amerikiečių psichologai apklausė 4000 vyrų ir išsiaiškino, kad labiausiai patinka maisto natos: kepta duona, gruzdintos bulvytės, kepsniai, kava, obuolių pyragas. Maloniai nuteikia švarių skalbinių ir šviežiai pjautos žolės kvapas. Vyrams taip pat patinka benzino ir keptų rūkytų spirgučių aromatas. Šias žinias pritaikykite rinkdamosi pasimatymo vietą. Nors moterims labiau patinka iščiustyti restoranai, priešingai lyčiai – užeigos tipo maitinimo įstaigos, kuriose tvyro stiprus kepto maisto kvapas. Deja, jis gali užgožti prancūziškus damos kvepalus. Nereikia pamiršti, kad dauguma vyrų neišprusę parfumerijos srityje ir vadovaujasi simpatijomis ar antipatijomis. Tik vienetai įvertins prabangius, sudėtingus nišinius aromatus, ypač rytietiškus. Norint suvilioti patinkantį vyrą, geriausia pradėti nuo suprantamų natų, kurias lengva identifikuoti: vaisių ir subtilių prieskonių (cinamonas, kardamonas, kava, imbieras). Su moteriškumu asocijuojasi rožės ir baltažiedės gėlės (jazminai, apelsinmedžiai, tuberozos).

 

Pirmas įspūdis

 

Moterys žino, kad vyrai myli akimis. Šis faktas įpareigoja atrodyti nepriekaištingai ir vizualiai patraukliai. Savo ruožtu mitas, jog priešingai lyčiai patinka etaloniniai modeliai, sėja kompleksus ir mažina pasitikėjimą savimi. Nors visuomenė labai mėgsta išvedinėti formules, kokių išmatavimų figūra yra ideali, vyrai vertina visumą, todėl svarbiausią vaidmenį atlieka santykis. Kuo daugiau banguotų linijų siluete, tuo labiau moteris atrodo patrauklesnė. Mokslininkai nustatė, kad juosmuo turėtų sudaryti apie 70 % klubų apimties. Šis santykis laikomas vaisingumo ženklu ir leidžia daryti prielaidą, jog moteris išnešios sveiką palikuonį. Bet juk nenusirengiame per pirmą pasimatymą! Kūno proporcijas įmanoma keisti drabužiais, todėl suknelė pūstomis rankovėmis, suveržta dirželiu, visada padarys įspūdį, palyginti su apdribusiu megztiniu ir džinsais. Ne paskutinėje vietoje – kojų ilgis. Tyrėjai iš Lenkijos mokslų akademijos Vroclavo antropologijos instituto išsiaiškino, kad vyrams patinka moterys, kurių kojos – 5 % ilgesnės nei vidutiniškas rodiklis. Kelis trūkstamus centimetrus lengva kompensuoti aukštakulniais. Šiuos batelius verta avėti ir dėl to, jog vizualiai sulieknėja blauzdos, seksualiai išsilenkia pėda, eisena siūbuoja ir vilioja. Einančios moters vaizdas – tarsi lopšinė vyrų akims, ypač jei dama segi trumpą sijonėlį. Avint aukštakulnius stiprinami gaktos raumenys, atsakingi už seksualinį pasitenkinimą.

 

Silpnumo iliuzija

 

Moterys ilgai ir sunkiai kovojo už savo teises, galimybes, ateitį. Emancipuotos dailiosios lyties atstovės stovi su vyrais ant to paties laiptelio – siekia karjeros, vienodo atlyginimo, dalinasi buitine ruoša bei vaikų priežiūra. Per 50 metų įsitvirtino nauja socialinė santvarka. Deja, kai kurie vyrai mąsto po senovei ir ne visada randa savo vaidmenį santykiuose. Daug paprasčiau būti pirmykščiu mamutų medžiotoju, kuris gina nuo priešų, aprūpina maistu ir pastato būstą, nei važinėti su kartu su savo moterimi emociniais kalneliais ir būti supratingam, kantriam, empatiškam. Jei norite palenkti partnerį į savo pusę, turite paminti pasididžiavimą ir dažniau prašyti pagalbos. Tegul vyras jaučiasi reikalingas. Tegul galvoja, kad be jo prapulsite. Dažniau pasitarkite, net jei seniai savarankiškai priėmėte sprendimą. Dažniau pasiguoskite, kad manytų, jog jis sprendžia visas jūsų gyvenimo problemas. Tai veikia tarsi magija. Norite prisirišti patinkantį vyrą? Patikėkite jam fizinius darbus: įkalti vinį, pataisyti varvantį čiaupą, atsukti stiklainio dangtelį, pakeisti automobilio ratus… Vyras jausis kompetentingas padėti. Jam patiks šalia moters, kuri skatina vyriškumą. Suteikite galimybę jumis pasirūpinti. Nepaisant tūkstantmečiais trunkančios evoliucijos, vyrai psichologiškai priklausomi nuo išorinio patvirtinimo. Jų savęs vertinimas tiesiogiai priklauso nuo to, ar yra reikalingi.

 

Raudona spalva

 

Lūpos, nagai, suknelė, bateliai, rankinė – tinka viskas. Raudona spalva yra seksualiausia ir traukia vyrus kaip magnetas. Antropologų teigimu, ji asocijuojasi su moters lytinių organų gleivine, kuri įprastai būna blyškiai rausva, tačiau susijaudinus parausta nuo pritvinkusio kraujo. Ročesterio universiteto (JAV) mokslininkai aiškina, kad apsirengusi raudonai dama tampa patrauklesnė ir geidžiamesnė. Spalva niekaip nelemia protinių gebėjimų, empatijos, intelekto. Dėl jos moteris netampa pranašesnė, palyginti su tos pačios lyties atstovėmis. Žaidimo sąlygas diktuoja instinktai. Vyrai priima raudoną spalvą kaip sekso signalą. Aktyvuojama smegenų dalis, atsakinga už seksualinį elgesį, todėl visas dėmesys atitenka damai. Partneris elgiasi kaip bulius, pamatęs matadoro skraistę. Raudona spalva taip pat asocijuojasi su pasitikėjimu savimi. Juk moteris išsiskiria iš pilkos minios. Vadinasi, drąsi ir žino savo vertę. Stiprios moterys atbaido silpnus vyrus, todėl eidamos į barą ar klubą apsirenkite raudonai, kad atrinktumėte tinkamus kandidatus. Stiprūs vyrai, atvirkščiai, ieško sau lygios partnerės. Jie galvoja: „Jeigu moteris pasitiki savimi, pasaulis ne kartą patvirtino, kad yra šauni.“ Tai vadinama socialiniu įrodymu. Mums patinka tai, kas patinka daugeliui. Įdomu, jog pasitikėjimo savimi efektas niekaip nesusijęs su grožio samprata. Moteris, kuri patinka sau, spinduliuoja seksualumu.

 

Ką išduoda prioritetai?   

 

Blogas berniukas. Patinka vyrai iš šešėlinio pasaulio, kurie užsiima nešvariais darbeliais, nusikalsta ir nepaiso visuomenės normų? Kai kurios sieja psichopatijos bruožus su vyriškumu. Vaikystės traumos, tokios kaip psichologinis, fizinis, seksualinis smurtas, suaugus atrodo kaip norma. O gal gyvenimas pernelyg nuobodus ir trūksta adrenalino?

 

Vedęs vyras. Jaučiate trauką vyrams, kurių pirštą juosia vestuvinis žiedas? Gali būti, kad geidžiate svetimo tik todėl, kad jis yra užimtas. Žiedas – tam tikras patvirtinimas, jog vyras yra patrauklus, vertingas ir moka puoselėti ilgalaikius santykius. Kažkas pasirinko jį ne be reikalo. Potraukis vedusiems išduoda nesaugumą ir nepasitikėjimą savimi.

 

Vaikinas su barzda. Daugeliui moterų patinka trijų dienų barzdelė, kuri rodo, jog vyro organizme netrūksta hormono testosterono. Šiek tiek apžėlę vyrukai yra seksualesni, palyginti su vešlių barzdų savininkais ar tais, kurie skutasi kas rytą. Trumpi šereliai suteikia nerūpestingumo, žavesio ir mažiau įpareigoja. Tokie vyrai atrodo mažiau agresyvūs.

 

Pašnekovas su humoro jausmu. Jei vyras sugebėjo prajuokinti, pusė gundymo darbo atlikta. Moterys tapatina humoro jausmą su intelektu. Ir jos iš dalies teisios. Išsilavinusio žmogaus juokai visada bus taktiški, neįžeidžiantys, tačiau sąmojingi, originalūs. Deja, iškalba niekaip nesusijusi su seksualiniais gabumais lovoje.

 

Autorius Jurgita Ramanauskienė