Daugybė gražių moterų slepia graudžias likimo istorijas. Tokia ir Veronica Lake – garsi penktojo dešimtmečio Holivudo aktorė, garsėjusi labai sudėtingu charakteriu. Charakteris jai pakišo koją tapti garsiausia to metu kino žvaigžde: filmų, kuriuose vaidino, režisierius, ji išvadino necenzūriniais žodžiais. Asmeninis Veronikos gyvenimas buvo ne mažiau dramatiškas.

 

Veronica Lake, kurios tikrasis vardas buvo Constance Frances Marie Ockelman, 1922 metais gimė jūrininko šeimoje. Tėvas mirė, kai mergaitei buvo 10 metų. Mirtį išgyveno labai skaudžiai. Motina antrą kartą ištekėjo už menininko, todėl šeima turėjo daug keliauti. 1938 metais apsistojo Majamyje. Tais metais ten vyko grožio konkursas, kuriame mergina užsispyrė dalyvauti, nors jai ir trūko ūgio. Šešiolikmetė 151 cm Constance savo grožiu ir gracingumu nustelbė kitas grožio konkurso dalyves ir tapo nugalėtoja.

 

Paskatinta sėkmės, paauglė nutarė užkariauti ir Holivudą. Su šeima persikėlė gyventi į Brukliną ir netrukus buvo pastebėta. Nuo 1939 metų Constance pradėjo gauti nedidelius vaidmenis kine. Viename iš pirmųjų filmų blondinė aktorė susipažino su filmų režisieriumi Johnu Farrow. Jis ne tik atvėrė vartus į didžiąją sceną, bet ir pasiūlė pasikeisti vardą, kurį nešiojo iki mirties. Tačiau kino kompanija „Paramount“ 1948 metais nebenorėjo pratęsti kontrakto su talentinga, bet nuolat į skandalus įsiveliančia, alkoholiu piktnaudžiaujančia aktore. Išvykdama iš pasaulio filmų sostinės ji suriko pro lėktuvo langą, kažką panašaus į „Kad jūs visi Holivude prasmegtumėte skradžiai žemės!“.

 

Nepaisant nesėkmės Holivude Veronica Lake buvo laikoma grožio etalonu. Tankių, šviesių plaukų šukuosenos, kai dalis kaktos ir viena akis uždengta plaukų sruoga, troško daugelis dabitų. Tačiau tokia šukuosena eilinėms moterims buvo ne tik nepraktiška, bet ir pavojinga sveikatai, nes ilgos sruogos dažnai įstrigdavo fabriko įrenginiuose.

 

Veronica pirmą kartą ištekėjo 18 už kino meno vadovo Johno S. Detlie. Po metų jie susilaukė gražuolės dukters, vėliau ir sūnaus. Tačiau aktorei labiau rūpėjo karjera ir nepriekaištinga išvaizda nei šeimyninis gyvenimas. 1943 metais vyras ją paliko. Skausmingai išgyvenusi skyrybas, Veronika ištekėjo antrą kartą taip pat už režisieriaus Andre de Toth. Su šiuo vyru ji taip pat susilaukė dukters ir sūnaus. Kaip ir pirmoji santuoka, taip ir antroji baigėsi skyrybomis. Po to Veronica dar buvo ištekėjusi tris kartus: vienas vyras mirė, su dar dviem išsiskyrė.

 

Aikštinga aktorė nebuvo kviečiama į filmavimus, todėl jai teko atsisakyti prabangos ir gyventi skurde. Neturėdama nei pinigų, nei palaikančio vyro aktorė pradėjo smarkiai gerti, netinkamai elgtis. Aktorės karjerą jai teko iškeisti į darbą greitojo maisto restorane Manhetene. Tačiau jai pavyko įveikti šią krizę ir vėl pradėti vaidinti mažo biudžeto filmuose. Apie save nemėgstanti pasakoti aktorė mirė 1973 metais.

 

Holivudo šlovės alėjoje Veronicai Lake buvo paskirta žvaigždė už indėlį į kino istoriją.