Verbų sekmadienis švenčiamas šeštąjį Gavėnios sekmadienį. Kitose katalikiškose, šiltesnio klimato šalyse ši diena vadinama palmių sekmadieniu. Ši diena krikščionių bažnyčiose minima nuo trečio arba ketvirto mūsų eros amžiaus. Liturginė verbų sekmadienio spalva – raudona.

 

Nuo verbų sekmadienio prasideda Šventoji savaitė, kurią tikintieji skirtingose pasaulio šalyse švenčia vis kitaip. Ypatingai Šventoji savaitė švenčiama Ispanijoje. Čia organizuojamos įspūdingos procesijos. Kiekvieną Šventosios savaitės rytą iki 10 valandos žmonės renkasi klausyti iškilmingų mišių, paskui dalyvauja religinėje eisenoje, o vakarą, iki paryčių  – linksminasi gatvėse.

 

Verbų sekmadienį krikščionys prisimena iškilmingą Jėzaus Kristaus įžengimą į Jeruzalę, kurioje po penkių dienų turėjo būti nukryžiuotas. Minia Jėzų Kristų, atjojusį ant asilo, sveikino kaip mesiją. Kelią jam nuklojo palmių ir alyvų šakelėmis bei apsiaustais.

 

Lietuvoje palmės dėl nepalankių klimato sąlygų neauga. Tradicinės lietuviškos verbos gaminamas iš sausų augalų, drožlių kuokštelių, žolynų, kurie vainikėliais rišami aplink verbą. Populiarios ir iš spalvoto popieriaus gaminamos verbos. Drožlės išdrožiamos iš lazdyno, šaltekšnių ar ožekšnių medienos. Kai kurie tikintieji verbų sekmadienį į bažnyčią pašventi neša ne tik verbas, bet ir anksčiausiai pavasarį išsprogstančių, visžalių augalų šakeles.