Iki šių laikų Indijoje namai statomi ir įrengiami, lakantis Vastu Šastra taisyklių. Išvertus iš indų kalbos „Vastu“ reiškia žmonių ir dievų buveinę. Kaip ir kinai, indai mano, kad žmonėms labai didelę įtaką daro penki elementai: vanduo, ugnis, žemė, oras ir vėjas. Namų interjere ir eksterjere turi būti visų elementų harmonija. Pagal Vastu Šastra įrengtuose namuose gera ir jauku gyventi, namiškiams netrūksta nei meilės, nei santarvės, nei pinigų.

 

Pagal Vastu Šastra šiaurė ir rytai – geriausios kryptys. Šioje pusėje turėtų būti durys. Priešais duris negali būti jokių kliūčių. Rūdys, nusitrynę dažai ant durų ar šalia – blogas ženklas. Pagrindinės durys turi būti didesnės nei kitos durys namuose.

 

Kambariuose baldai turėtų būti išdėstyti vakarinėje ir pietinėje pusėse. Interjere vengti netaisyklingų formų baldų (ovalių, trikampių ar apvalių). Idealiausi baldai – kvadrato ar stačiakampio formos. Baldų negalima pristumti per daug arti sienų, nes taip užblokuojama energija.

 

Turbūt kiekvienuose namuose virtuvė yra ypatinga vieta, kurioje ne tik ruošiamas maistas, bet vyksta nuoširdūs pokalbiai. Čia teka dideli energijos srautai, todėl svarbu pasirinkti tinkamą vietą. Tradiciškai virtuvės nerekomenduotina įrengti po ar virš maldos kambario, vonios ar miegamojo. Tinkamiausios spalvos virtuvei: geltona, oranžinė, rožinė, ruda ir raudona. Interjere vengti juodos spalvos.

 

Spalvos namuose padeda sukurti trokštamą nuotaiką, palankią atmosferą. Vastu Šastra konsultantai spalvoms priskiria ypatingų galių. Kokia spalva tinkamiausia priklauso nuo krypties ir planetos, pavyzdžiui, pietryčių pusėje turėtų vyrauti balta (Veneros) spalva. Kartais interjero spalvos renkamos pagal namų gyventojų zodiako ženklus. Pavyzdžiui, raudona tinka avinui, geltona – liūtui, o žalia – svarstyklėms.

 

Miegamasis kambarys turėtų būti vieta, kurioje galima gerai pailsėti, todėl tinkamiausios ramios spalvos: švelniai rožinė, tamsiai mėlyna, pilka, ruda ar žali atspalviai. Šiaurės rytai yra indų dievybių pusė, vieta, kurioje įrengiamas maldos kambarys, todėl virš ar po juo negali būti poilsio kambario. Pagal Vastu Šastra net miegoti negalima atsisukus į šiaurę.