Vaikai nėra tokie prietaringi kaip studentai ir suaugusieji. Jie nekaltina antgamtinių jėgų, juodojo penktadienio ar prabėgusios juodos katės dėl to, kad gavo prastą pažymį.

 

Ilgainiui iš tėvų, senelių ir kitų giminaičių sužino įvairių prietarų. Pavyzdžiui, kad į klasę reikia įžengti dešine koja, kad diena būtų sėkminga. Kartais vaikai taip patiki tokiais prietarais, kad gali susirgti neuroze, todėl geriau būtų, kad apie įvairiausius suaugusiųjų prietarus jie sužinotų kuo vėliau.

 

Kai kurie amuletai ir talismanai padeda geriau mokytis, rasti bendrą kalbą su bendraklasiais. Tačiau tėvams nereikėtų tokių magiškų simbolių kabinti ant mokyklinuko kuprinės ar kaklo. Tokiu atveju vaikas gali pradėti galvoti, kad jam nebereikia stengtis, nes amuletai apsaugos nuo blogų pažymių, pastabų, nedraugiškų vaikų ir panašiai.

 

Mokykloje vaikai prisigalvoja visokiausių prietarų, kurie yra labiau linksmi nei realūs. Kai kurie neva tiki, kad prieš kontrolinį darbą negalima išnešti šiukšlių, nes su jomis išneši ir sėkmę. Negalima valgyti prie atverstos knygos, nes suvalgysi atmintį.

 

Mamos nuo seniausių laikų siekė apsaugoti savo vaikus nuo įvairiausių negandų, klaidų ir blogų žmonių. Jos tikėdavo, kad įvairūs amuletai ir talismanai apsaugos vaiką nuo pirmųjų gimimo dienų iki tol, kol jis užaugs.

 

Geresniems pažymiams – penalas. Sakoma, kad geriausia būtų kiekvienais metais nupirkti vaikui naują penalą, nes jis per praėjusius mokslo metus sugėrė visą neigiamą energiją. Jeigu pirkti naują penalą kasmet yra per brangu, galima jį energetiškai išvalyti su šventintu vandeniu ir smilkalais.

 

Sėkmei – pakabutis. Talismaną galima pakabinti ant mokyklinuko kuprinės. Gali būti, kad vieną dieną pakabutis nukris ir kažkur pasimes, todėl mamos neturėtų sakyti vaikams, kad šitas pakabutis yra nešantis laimę. Jeigu vaikas žinos tiesą, praradęs talismaną labai sielosis ir manys, kad nuo šiol jam nebesiseks.

 

Draugystei ir geriems santykiams su bendraklasiais – lėlė iš mėlynų arba rožinių siūlų. Lėlytė neturi būti didesnė nei 4 cm, nes ją reikia paslėpti (kuprinėje, pamušale ar kitur) taip, kad vaikas jos nerastų. Berniukams iš siūlų suformuoti lėlę su kelnėmis, o mergaitėms – lėlę su sijonėliu.