„Jeigu į savo atostogų maršrutą neįtraukiate Lietuvos gražiausių kampelių, man Jūsų gaila“, – sako laidos „Misija – VASARA“ vedėjas Vaidotas Baumila.

 

Filmavimo akimirkos8

Kauno marių regioniniame parke didžiausias dirbtinio vandens telkinys visoje Lietuvoje su bene gražiausiais atsiveriančiais vaizdais

 

Šią vasarą Vaidotas Baumila jungiasi prie pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos „Žaliasis taškas“ iniciatyvos „Misija: švari vasara ‘22“ ir kiekvieną savaitgalį keliauja vis į kitą regioninį parką bei ragina visus gamtos mylėtojus keliauti tvariai:  nesinešti pakuočių į gamtą, o jeigu jau atsineša – išsinešti viską atgal.

 

Šį kartą Vaidotas keliauja savo vaikystės takais ir takeliais – po Kauno marių regioninį parką, kur jis praleido ne vieną vasarą, nes visai šalia gyvena jo močiutė. Ir šį kartą, kaip vaikystėje, Vaidotas stabteli po močiutės langais, kad jai pamojuotų. Ir tik gavusi tvirtą anūko pažadą po laidos filmavimo užsukti į svečius, ji palinki  anūkui geros darbo dienos ir išlydi mojuodama lange.

 

„Jūs net neįsivaizduojate, ką aš Jums parodysiu“, – sako Vaidotas, pradėdamas kelionę po vaikystėje išvaikščiotą Pakalniškių pažintinį taką. „Čia labai gražu, čia nenormaliai gražu“, – įkvėpdamas Kauno marių platybių, grožisi jis. Keliaujant taku, vos už kelių šimtų metrų atsiveria nuostabūs Pakalniškių piliakalnio ir Kauno marių vaizdai. Kauno marių vandenys vis dar formuoja ir keičia šį kraštovaizdį: natūralūs paplūdimiai, daugybė atodangų, sengirių ploteliai kviečia ir ilsėtis, ir žygiuoti, ir pramogauti vandenyje. „Jeigu į savo atostogų maršrutą neįtraukiate Lietuvos gražiausių kampelių, man Jūsų gaila“, – sako laidos „Misija – VASARA“ vedėjas Vaidotas Baumila.

 

Turbūt ne visi žinote, kad Kauno marių regioninis parkas garsus ir Dubravos arboretumu, kurio misija – kaupti augalus ir sudaryti sąlygas mokslo tyrimams, mokymui ir visuomenės švietimui. Įkvėptas arboretumo, Vaidotas nusprendžia pirmą kartą gyvenime įsigyti augalą, kuriuo pačiam norėtųsi rūpintis.

 

Kaip Vaidotui seksis Juragių medelyne rinktis augalus ir kokios staigmenos jo laukia Kėdainių  Klimato muziejuje, žiūrėkite laidoje „Misija – VASARA“ šeštadienį 11 val. per “Lietuvos ryto” televiziją.

 

Laidos rengėjų nuotr.