Prie Kauno Laisvės alėjoje veikusio naktinio klubo draugą nužudęs Mantvydas Ananka beveik po dešimties metų su laidos „Lietuvos kriminalinis žemėlapis“ autoriais sugrįžo į vietą, kurioje buvo įvykdęs anuomet visuomenę sukrėtusį nusikaltimą. Vyras tarsi nusikaltimo parodymų vietoje detaliai atskleidė to nelemto 2009 – ųjų rudens vakaro aplinkybes ir atvirai išdėstė, kaip ir kiek kartų peiliu dūrė savo buvusiam bičiuliui.
LR_TV_Lietuvos kriminalinis zemelapis_Zudiko ispazintis2009 metų spalio 31- osios, Helovino naktį, anuomet pačiame Kauno centre veikusio populiaraus naktinio klubo „Metelica“ kieme M. Ananka peiliu savo draugui pažeidė venas ir arterijas, dėl ko vaikinas nukraujavęs tos pačios dienos vakare mirė. Tai, kad mirtinus smūgius peiliu sudavė būtent M. Ananka, patvirtino byloje ir teisme apklausti liudytojai.

„Tą vakarą atsirado net 18 liudininkų. Taigi, prisipažinau padaręs šitą nusikaltimą, nors buvau su bendrininku. Pamenu, kitos dienos vakarą vėl ėjau vakaroti į kitą Kauno klubą. Buvau išgėręs ir telefonu draugus raminau, kad viskas susitvarkys. Bet sugrįžęs sužinojau, kad jis netikėtai mirė“, – nelinksmai nusiteikęs pasakojo beveik po dešimtmečio iš kalėjimo į laisvę sugrįžęs ir trumpam nusikaltimo vietą aplankęs M. Ananka.


Galima sakyti, kad būtent šis M. Anankos kruvinas poelgis ir nutraukė anksčiau sėkmingai gyvavusio Kauno naktinio klubo veiklą. Kadaise beveik pačiame miesto centre veikusio populiaraus „Laisvės“ kino teatro pastatas jau daugelį metų stovi visiškai nenaudojamas, apleistas, baigia sunykti. Dabartiniais laikais jo likimas nedomina nei miesto valdžios, nei privataus verslo atstovų. Jis vilioja tiktai bet kokios pastogės nuo šalčio ieškančius miesto benamius ar šiaip atsitiktinai užklystančius keistuolius.


Laidoje M. Ananka prisipažino, kad tą vakarą prie naktinio klubo Kaune jam talkinęs bendrininkas iki šiolei nuo teisėsaugos sėkmingai slapstosi Anglijoje. „Galima sakyti, kad jis ale slapstosi. Bet susidaro įspūdis, kad jis mūsų teisėsaugos nėra aktyviai ieškomas“, – atvirai laidoje kalbėjo žiauraus išpuolio dalyvis.


Dėl draugo nužudymo beveik dešimtmetį už grotų praleidęs kaunietis M. Ananka taip ir negalėjo paaiškinamai atsakyti, kodėl tą vakarą buvo panaudotas peilis. „Mes tą vakarą susitikome pasišnekėti dėl pinigų grąžinimo. Nebuvo jokių minčių jam smarkiai pakenkti ar juolab jį sužaloti peiliu, – pasakojo M. Ananka. – Bet jis bendravo įžūliu tonu. Mes buvome išgėrę, pernelyg įsiaudrinę. Matomai, visiems suveikė tos sunkiai paaiškinamos jaunatviškos ambicijos. Peilį, kaip savigynai skirtą įrankį jau kurį laiką prie savęs nešiojau. Kaip jau anksčiau esu pasakojęs, jog prieš tai Kauno centre bute buvau užpultas ir smarkiai sužalotas kelių jaunuolių pastangomis (apie šitą kraupų incidentą pasakojama pirmoje „Vieno žudiko istorijos“ laidų ciklo dalyje). Todėl šiuo nusikaltimo įrankiu tapusiu peiliu siekiau tiktai apsiginti nuo įvairių priešų, kurių tuometiniame mano gyvenime netrūko“.


Ne vieną priešų bei konkurentų išpuolį tarsi per stebuklą išgyvenęs M. Ananka šioje laidoje prisiminė atvejį, kai vieną vakarą buvo pagrobtas Savanorių prospekte su maišu ant galvos, mikroautobusu tamsintais langais ir išgabentas į pakaunės mišką. „Mano galvą jie daužė ne tik buteliu, bet ir metaliniais strypais. Tąsyk į darbą prieš mane kojas ir rankas buvo paleidę bemaž 7 – 8 vyrai. Mintyse prašiau tiktai vieno, kad jie manęs nenužudytų. Apskritai, tokioms situacijoms labai tinka vieno žymaus filosofo išsakyta mintis: „Mus aplanko daug mirčių, bet pasiima tiktai paskutinė“, – kalbėjo M. Ananka.


Detali prie Kauno naktinio klubo įvykdyto ir M. Anankos lūpomis atpasakoto nužudymo schema, jaunųjų Kauno gangsterių tarpusavio rietenos, „pasivažinėjimai” į mišką ne savo noru bei daugybė kitų kvapą gniaužiančių istorijų – visa tai naujoje kriminalinės dokumentikos laidoje „Lietuvos kriminalinis žemėlapis“. Tai naujo formato lietuviška laida, kurioje jėgas suvienija garsiausias mafijos bestselerių autorius Dailius Dargis ir mūsų šalies podkastų žvaigždė Vadimas Zizas. Netradicinis požiūris į visą Lietuvą sukrėtusias bylas bei istorijas kiekvieną pirmadienį  21.00 val. per „Lietuvos ryto“ TV.

 

„Lietuvos kriminalinis žemėlapis“ – pirmadieniais 21.00val. tik per „Lietuvos ryto“ TV.
 

Nuotraukos iš „Lietuvos ryto“ televizijos archyvo.