Neįtikėtina, kiek laiko ir pastangų reikalauja tokio įprasto dalyko kaip tualetas pasirinkimas. Kad būtų paprasčiau, surinkome keletą svarbiausių aspektų, į kuriuos reikia atsižvelgti. Skaitykite toliau ir sužinokite daugiau apie įvairius rinkoje esančius klozetus, jų stilius ir nuleidimo mechanizmus.

 

vonia (2)

 

Atsižvelkite į savo poreikius

 

Renkantis tualetą labai svarbu atsižvelgti į naudotoją ir jo poreikius. Yra individualiai reguliuojamo aukščio klozetų, kurie skirti sėdėti aukščiau ar žemiau nei standartinis unitazas. Ši funkcija padidina naudotojo komfortą ir gerovę. Pavyzdžiui, aukštesnė sėdimoji padėtis idealiai tinka tiems, kurie yra aukštesni už daugelį arba turi sąnarių ar nugaros problemų.

 

Dar viena puiki savybė, į kurią verta atsižvelgti, yra tualetai be apvadų, užtikrinantys aukštesnį higienos lygį. Dėl šios savybės tualetą lengviau išvalyti, nes jame nėra apvado ar vietų, kuriose gali atsirasti bakterijų, o nuleidžiant vandenį vanduo pasiskirsto taip, kad visas klozetas būtų išplautas!

 

Svarbus yra erdvės veiksnys

 

Vonios kambario dydis turės įtakos tualetui. Turėsite pasirinkti tokį, kuris tiktų jūsų erdvei. Laimei, gausu kompaktiškų tualetų, pakabinamų ar pristatomų prie sienos. Kai kurie modeliai neišsikiša taip toli į patalpą kaip standartiniai klozetai, todėl geriau tinka ankštose erdvėse.

 

Patikrinkite santechnikos išplanavimą

 

Jūsų esamas vonios kambarys yra pritaikytas konkrečiam santechnikos išplanavimui. Tai susiaurina tualetų, kuriuos galite naudoti, sąrašą. Vis dėlto, jei norite pakeisti išplanavimą, kad jis tiktų norimam tualetui, pasitarkite su santechniku. Įvertinkite, ar verta patirti papildomų išlaidų.

 

Jei vonios kambarį statote nuo nulio, galite rinktis bet kokio stiliaus tualetą ir prie jo pritaikyti santechnikos niuansus.

 

vonia (1)

 

Stilius: šiuolaikinis arba tradicinis

 

Jei kuriate šiuolaikišką vonios kambarį, galite rinktis iš daugybės tualetų – nuo pakabinamų iki pastatomų. Vieni jų yra labiau išlenkti, kiti – aštresnių kontūrų. Norint, kad projektas būtų sėkmingas, tualetas nebūtinai turi derėti prie kitų įrangos detalių. Tačiau pagalvokite, kaip sukurti vientisą įspūdį. Be to, šiuolaikinio dizaino klozetus paprastai lengva valyti.

 

Tradiciniai tualetai turi sudėtingesnes linijas ir dizaino detales. Jos derės su pjedestalo praustuvais ir klasikine vonia.

 

Pakabinami tualetai

 

Pakabinami tualetai, kaip rodo pavadinimas, yra tvirtinami ant sienos. Po jais lieka papildomos vietos, todėl vonios kambarys atrodo erdvesnis. Be to, dėl erdvės po apačia tualetą ir grindis valyti tampa paprasčiau. Aukštos kokybės pakabinamų klozetų galite rasti e. parduotuvėje ADMA.

 

Ant sienos kabinamus klozetus galima montuoti skirtingame aukštyje. Pakabinamus tualetus laiko tvirtas sieninis rėmas, kuriame įtaisytas paslėptas bakelis. Tokį klozetą paprastai galima pritvirtinti prie bet kokios sienos. Net prie sienos su smeigėmis, jei ji tinkamai sutvirtinta ir paremta. Tinkamai sumontuoti tvirtinimo rėmai paprastai gali išlaikyti apie 200 kg svorį, todėl nereikia nerimauti, kad tualetas atsisėdus nukris nuo sienos.

 

Pristatomi tualetai

 

Jie statomi ant grindų, šalia sienos. Tai yra geras pasirinkimas, nes suteikia modernią išvaizdą ir padeda nedidelį vonios kambarį paversti erdvesniu. Tualeto bakelis paslepiamas už unitazo specialiai suprojektuotame įrenginyje arba sienoje. Nėra jokių vamzdynų, todėl apdaila nesudėtinga, o patalpą lengviau valyti. Paprastai bakelis parduodamas atskirai, todėl, planuodami biudžetą, įskaičiuokite šias išlaidas.

 

Pastatomi tualetai

 

Tai patys tradiciškiausi klozetai. Jų unitazas stovi ant grindų, o už sėdynės yra matomas tualeto bakelis. Pastarasis ir dubuo yra glaudžiai sujungti. Nuleidimo mechanizmai gali būti įvairūs – nuo tradicinės rankenėlės iki modernaus chromuoto mygtuko. Kai kuriuose netgi gali būti galimybė reguliuoti vandens srautą.
Pastatomas tualetas tinka bet kokiam vonios kambariui, nes yra įvairių formų ir stilių: nuo aptakių ir paprastų modernių tualetų iki klasikinės elegancijos tradiciniame vonios kambaryje. Juos taip pat galima rinktis specialaus dizaino, kai visas klozetas, nuo viršaus iki apačios, pritvirtintas prie sienos. Tai palengvina valymą, nes nebelieka jokių nepatogių užkampių.