Apie ilgas, tankias, riestas blakstienos svajoja kiekviena. Deja, gamta tokiomis apdovanoja ne visas, taip pat jų būklė gali prastėti dėl fiziologinių pokyčių ir išorinių veiksnių. Kaip rūpintis blakstienomis, kad žvilgsnis būtų kerintis?

 

blakstienos_400x600

Vengti pažeidimų

 

Daugelis dailiosios lyties atstovių blakstienas dažyti pradeda dar paauglystėje. Dažna naudoja ne tik blakstienų tušą, bet ir specialius rietiklius. Iš tiesų kone visos priemonės ir įrankiai, kuriais siekiame pagražinti blakstienas, joms pakenkia. Mechaninius pažeidimus gali lemti rietimas, dažymas tušu, dirbtinių blakstienų ar jų kuokštelių klijavimas. Visos šios priemonės skirtos tam, kad blakstienos atrodytų kuo įspūdingiau – riestos ir ilgos. Tačiau ilgai atliekant tokias procedūras, ilgainiui natūralios blakstienos gali išretėti ir prireiks nemažai laiko, kol vėl ataugs.

 

Norint puikuotis įspūdingomis blakstienomis, verčiau rinktis geresnį tušą (suteiks apimties, užries), o priklijuojamas palikti tik ypatingoms progoms.

 

Vakarais būtina kruopščiai nuvalyti tušą. Jei kelias dienas iš eilės dažote blakstienas, bet nenuvalote – tušo kiekis storėja, jos apsunksta ir galiausiai neatlaikiusios svorio nulūžta arba išslenka.

 

Specialiai blakstienoms užriesti skirtomis replytėmis suspaudus plaukelį, pažeidžiamas keratino žvynelių vientisumas, toje vietoje plaukas tampa silpnas, nulūžta. Šį blakstienų gražinimo būdą reikėtų naudoti kuo rečiau arba išvis atsisakyti.

 

Mechaniškai galima pažeisti blakstienas ir per šiurkščiai valant makiažą. Nevalia plaukelių trinti sukamaisiais judesiais, tempti į kurią nors pusę, nes kyla rizika išrauti su visais svogūnėliais ir toje vietoje neataugs. Valykite švelniai vatos diskeliu braukdamos nuo viršutinio voko žemyn.

 

Sveikai maitintis

 

Blakstienų, kaip ir visų plaukų, sveikatai ir grožiui įtakos turi mityba. Negaunant visų reikalingų medžiagų, blakstienos silpsta, trupa, slenka. Vienas reikalingiausių – biotinas, kurio yra graikiniuose riešutuose. Juose gausu ir vitamino E (saugo ląsteles nuo pažeidimų) bei vario (sergsti nuo ankstyvo žilimo ir išlaiko natūralią plaukų spalvą).

 

Cinkas, kurio yra jūrų gėrybėse, ypač austrėse, saugo nuo plaukų ir blakstienų slinkimo, skatina sparčiau augti.

 

Plaukams būtina geležis, folio rūgštis ir vitaminas C. Visų jų turi špinatai, brokoliai, kopūstai, tamsiai žalios lapinės daržovės.

 

Svarbu per dieną išgerti 2–3 l vandens, kad iš vidaus būtų drėkinamos blakstienos.

 

Įtakos turi ir stresas bei miego trūkumas, todėl svarbu susidėlioti tinkamą darbo ir poilsio režimą, vengti įtampos, praktikuoti ramybės teikiančias terapijas.

 

Naudoti kokybišką kosmetiką

 

Blakstienas daugelis dažome kasdien, todėl svarbu rinktis kokybiškas priemones. Nepirkti pigiausių, nežinomo gamintojo. Atidaryto blakstienų tušo nenaudoti ilgiau, nei nurodyta ant pakuotės. Jei pasidažius juntamas nemalonus pojūtis, pavyzdžiui, niežėjimas, kuo greičiau nusivalyti blakstienas ir naudoti kitą priemonę.

 

Renkantis tušą atkreipti dėmesį į jo sudėtį: norint džiaugtis vešliomis blakstienomis, turėtų būti šilko ekstraktų, biotino, vitaminų A, C, E, provitamino B5, keratino, lanolino. Be to, pageidautina, kad blakstienų tušas būtų su UV filtrais.

 

Leiskite blakstienų plaukeliams pakvėpuoti bent naktį, o jei turite galimybę – nesidažykite savaitgaliais ar bent dieną per savaitę.

 

Akis valykite tam skirtomis makiažo valymo priemonėmis. Nepamirškite, kad vandeniui atsparus blakstienų tušas sunkiau nuvalomas, tad kasdienai geriau naudoti paprastą, o atsparų vandeniui tik lankantis baseine ar paplūdimyje.

 

Jei viską darote tinkamai, bet blakstienos ėmė retėti, imkitės tų pačių priemonių, kaip ir slenkant plaukams – vartokite specialius maisto papildus, taip pat naudokite išorinei blakstienų priežiūrai skirtus produktus.

 

Atrasti priežiūros priemones

 

Blakstienų būklę galima pagerinti kas vakarą naudojant specialius serumus, kurie paskatins naujų augimą bei atgaivins pažeistus plaukelius. Tokių priemonių galima įsigyti kosmetikos prekių parduotuvėse ir didesnėse vaistinėse. Svarbu atkreipti dėmesį į naudojimą: vieni serumai tepami dažantis blakstienas, kiti atstoja tušą, trečių veikimas optimalus, kai blakstienos kurį laiką (7–10 d.) išvis nedažomos.

 

Galima įsigyti ir bespalvį tušą su vitaminais, baltymais, gliceroliu, pantenoliu, melaninu ir keratinu. Šie komponentai užtikrina visavertę blakstienų priežiūrą, stiprina ir saugo. Galima tepti prieš įprastą tušą.

 

Atgaivinti blakstienas ir paskatinti augimą galima naudojant kokybišką ricinos arba nakvišų aliejų. Vakare kruopščiai nuvalykite blakstienų tušą, švariu šepetėliu iššukuokite, užtepkite nedaug augalinio aliejaus ir palikite per naktį. Tai padaryti paprasta išplovus seno tušo šepetėlį, taip pat tinka naujas švelnus dantų šepetukas. Procedūrą su ricinos aliejumi arba nakvišų aliejumi galima kartoti kas vakarą, svarbu nepadauginti, kad nepatektų į akis. Prieš eidamos miegoti įsitikinkite, kad aliejus įsigėrė į blakstienas.

 

Laminavimas

 

Norint pasirūpinti blakstienų sveikata ir grožiu, verta išbandyti laminavimo procedūrą. Dažnai painiojama su cheminiu užrietimu, kuris skirtas tik efektui pasiekti. Blakstienų laminavimas tiks toms, kurios nori atgaivinti pavargusias, nusilpusias blakstienas. Atliekant šią procedūrą blakstienos prisotinamos vitaminų, veiksmingų aliejų, baltymų ir ekstraktų. Taigi tampa sveikesnės, padidėja apimtis, spartėja augimas, būna storesnės ir ilgesnės. Galiausiai dar ir užriečiamos, todėl atrodo nepriekaištingai. Procedūros poveikis išlieka iki 2 mėnesių, bet tam įtakos turi daug veiksnių: natūralių blakstienų būklė, jų priežiūra, hormonai.

 

Pirmą dieną po procedūros blakstienų nevalia šlapinti, trinti, valyti su kosmetinėmis priemonėmis, taip pat dažyti. Praėjus parai jau galima naudoti įprastą kosmetiką, eiti į pirtį, soliariumą, baseiną.

 

Dažnai atliekant blakstienų atkūrimą ir gydymą, procedūrą rekomenduojama kartoti po 3 savaičių. Per tą laiką bus matomi akivaizdūs rezultatai, o lankantis rečiau palaikomas efektas. Tiesa, jis priklauso nuo natūralių blakstienų – jei retos, trumpos, tikrai neatrodys kaip priaugintos norimo ilgio ir tankumo blakstienos. Tik šiek tiek paryškės žvilgsnis, atsivers akys.

 

Priauginimas 

 

Prieš gerą dešimtmetį Lietuvoje itin išpopuliarėjo blakstienų priauginimas. Lig šiol nemažai moterų puošiasi dirbtinėmis. Tačiau verta žinoti, kad ši grožio procedūra, sukurdama įspūdingą efektą, sykiu kenkia natūralioms blakstienoms.

 

Priauginamos blakstienos tvirtinamos prie savų. Kiekvienas plaukelis patepamas specialiais klijais ir priklijuojamas kuokštelis dirbtinių blakstienų. Tiek per pirmą procedūrą, tiek vėliau darant korekciją plaukeliai truputį įsitempia, dėl to pažeidžiami folikulai. Blakstienų šaknis silpnina ir klijų cheminės medžiagos. Tad po priauginimo natūralios blakstienos ima sparčiai slinkti. Be to, joms sunku atlaikyti dirbtinių plaukų kuokštelius, todėl dar ir lūžinėja. Į šį faktą svarbu atsižvelgti renkantis priauginamų blakstienų ilgį ir tankumą.

 

Ši procedūra gali pakenkti akių sveikatai, net susilpninti regą. Visa tai dėl klijų ir bakterijų bei nešvarumų sankaupų. Akys parausta, ima niežėti. Tokiu atveju būtina kreiptis į oftalmologą. Infekcijų tikimybė bus mažesnė, jei ryte ir vakare priaugintas blakstienas švarinsite specialiomis putomis arba bent pašukuosite drėgnu šepetėliu, kad neliktų nešvarumų.

 

Pašalinus priaugintas blakstienas, natūralios lieka gerokai išretėjusios ir nusilpusios, todėl reikės laiko, dėmesio ir specialių priemonių joms atgaivinti.

 

Įdomu

  • Blakstienos sudarytos iš 97 % keratino ir 3 % vandens.
  • Jų augimo ciklas – maždaug 3 mėnesiai.
  • Kasdien savaime iškrinta mažiausiai 3–4 blakstienos.
  • Viršutinė linija sudaryta iš 200–300 plaukelių, apatinė – apie 100.
  • Vidutinės blakstienos ilgis – maždaug 10 mm, ilgiausia užfiksuota – 6,9 cm.
  • Pirmasis modernus blakstienų tušas sukurtas tik 1913 m., bet dažytos jau senovės Egipte.
  • Blakstienas turi tik žinduoliai.