Nuo seniausių laikų žmonės įpratę stebėti gamtą ir prisiderinti prie jos ritmo. Nuojauta, pastabumas ir patirtis leido įminti ne vieną gamtos paslaptį. Mėnulio įtaka sveikatai itin didelė. Ką svarbu žinoti kiekvienam?

 
Healthy,Woman,Sitting,On,Shiny,MoonGamtoje būtina pusiausvyra

 

Šiuolaikiniai žmonės ignoruoja gamtos ritmus. Piktinamės, kad rudenį daug lyja, o žiemą žvarbu. Norėtume, kad viskas būtų kuo patogiau ir maloniau. Tačiau taip būti negali – gamtoje turi būti pusiausvyra. Gamtos ritmų nepaisymas ir nesiderinimas prie jų skaudžiai baudžia įvairiais negalavimais. Visgi nemažai gydytojų jau pritaria minčiai, kad liga – ne vieno kurio nors organo, bet viso organizmo sutrikimas, kai dėl tam tikrų priežasčių, pavyzdžiui, įtampos ar tingėjimo, persivalgymo ir badavimo, per didelio džiaugsmo ir liūdesio bei kitų dalykų pusiausvyros sutrikimo, sutrinka ir organizmo pusiausvyra. Taip pat daug lemia Mėnulio ciklai bei mūsų veiklos tam tikru laiku. Astrologų teigimu, sunkūs ligoniai, atsižvelgdami į Mėnulio fazes ir palankiausias procedūras sveikatai jų metu, galėtų išvengti nemažai komplikacijų, o sveikuoliai – dar labiau sustiprintų sveikatą.

 

Kada susilaikyti nuo operacijų?

 

Nuo vienos jaunaties iki kitos Mėnulis nukeliauja 29,6 dienų kelią. Šis ciklas dalijamas į 4 fazes. Mėnulis per šį laiką aplanko visus Zodiako ženklus, kiekviename jų pabūdamas 2–3 dienas. Jaunatis kaskart prasideda vis kitame iš eilės Zodiako ženkle. Saulė visą Zodiako ratą apsuka per vienus metus, Mėnulis – per vieną mėnesį. Visas Mėnulio ciklas skirstomas į dvi dalis – nuo jaunaties iki pilnaties – augančio Mėnulio ciklas, ir nuo pilnaties iki kitos jaunaties – dylančio Mėnulio ciklas.

 

Mėnuliui augant žmogus tampa aktyvesnis, energingesnis. Mėnuliui dylant organizmo gyvybingumas mažėja, žmogus tampa pasyvesnis, greičiau pavargsta, reakcija lėtėja. Todėl šiuo metu verčiau daryti darbus, kuriems nereikia itin skvarbaus proto ir pastangų. Kad ir kokios veiklos imtumėtės, jos sėkmė arba nesklandumai gali priklausyti ne tik nuo jūsų pastangų, bet ir nuo to, ar tas pastangas palaimins Mėnulis. Tas pats pasakytina ir apie sveikatą, pavyzdžiui, per pilnatį nerekomenduojama atlikti jokių operacijų, Avino dienomis geriausia pasirūpinti pavargusiomis akimis, o Svarstyklių – šlapimo pūsle.

 

Valyti organizmą – per delčią

 

Keliaudamas ratu nuo pilnaties iki pilnaties Mėnulis veikia savijautą ir sveikatą. Svarbiausios fazės – priešpilnis ir delčia, taip pat stiprus kelių pirmųjų pilnaties ir jaunaties valandų poveikis. Kas vyksta skirtingomis fazėmis? Per delčią iš organizmo šalinasi nuodingosios medžiagos, tad ne veltui ši fazė dar vadinama švarinimosi laikotarpiu. Tai žinant, palanku daugiau mankštintis, kad su prakaitu pasišalintų daugiau toksinų. Taip pat rekomenduojama gerti valomųjų arbatų – jų poveikis bus stipresnis nei kitu metu. Per delčią operacijos sėkmingesnės, greičiau gyja žaizdos, mažesnė kraujavimo tikimybė.

 

Kai stovėti ant galvos – pavojinga

 

Tinkamiausias metas gydytis – per jaunatį. Pačios veiksmingiausios yra kelios pirmos jaunaties valandos. Tinka pabadauti, nes organizmas lengvai valosi. Tinka atlikti viso kūno masažą, mankštintis, lepintis vandens procedūromis. Jaunaties poveikis bus dar stipresnis, jei jis bus ženkle, kurio globojamą organą ar sistemą gydote.

 

Pirmosiomis jaunaties dienomis aktyviausi yra galva, veidas, ausys, nosis, smegenys, akys. Todėl nekeista, kad kaip tik šiuo metu gali paūmėti migrena, sinusitas, smegenų ligos, o paskutinėmis jaunaties dienomis jautresni tampa pečiai, rankos, plaučiai ir nervų sistema. Gali varginti nepaaiškinamas kosulys, o tiems, kurių silpna vieta plaučiai, nesunku pasigauti plaučių uždegimą. Kita vertus, žinant šią informaciją, šiuos negalavimus per jaunatį lengviausia ir išgydyti. Tiesiog jautrioms vietoms reikėtų skirti daugiau dėmesio nei įprastai. Per jaunatį sveikiems žmonėms tinka lįsti po kontrastiniu dušu, daugeliui labai naudingos vaistažolių vonios. Paskutinėmis jaunaties dienomis ir iškart po jos nerekomenduojama stovėti ant galvos, nes gali ištikti insultas.

 

Daugiausia apsinuodijimų – Mėnuliui pilnėjant

 

Priešpilnis – atsinaujinimo ir kaupimo metas. Tad organizmą dera papildyti vitaminais ir būtinais mikroelementais. Jie daug geriau įsisavinami nei kitu laiku. Žinoma, organizmas turi būti švarus, kad būtų pajėgus juos priimti ir įsisavinti. Šiuo metu kūnas linkęs labiau nei bet kada tinti, nes dažniau kaupiasi skysčiai, lengviau apsinuodyti. Mėnuliui pilnėjant mažesnė sėkmingų operacijų tikimybė, didėja komplikacijų rizika, prasčiau gyja žaizdos. Susirgus ar susižeidus vietą, kurios globojamą ženklą tuo metu lanko Mėnulis, žala taip pat didesnė. Dėl šios priežasties nerekomenduojama ir konkrečios vietos operacija. Be abejo, atidėti ir suplanuoti galima tik neskubias, vadinamąsias planines operacijas, o ne skubią medicininę pagalbą.

 

Kai Mėnulis pilnėja, reikėtų mažinti fizinį krūvį. To nepadarius galima prarasti daug energijos ir išsekti. Įsibėgėjus šiai Mėnulio fazei ypač aktyvi tampa krūtinė, viršutinė pilvo dalis, todėl neretai paūmėja skrandžio ir krūtų ligos, padaugėja apsinuodijimų ir virškinimo sutrikimų. Gali sustreikuoti širdis, tarsi iš nieko padidėti kraujospūdis, paūmėti nugaros skausmai. Paskutinėmis šios Mėnulio fazės dienomis jautrios tampa kepenys, žarnynas. Gali išryškėti nemalonios žarnyno ligos: įvairūs uždegimai, polipai, ištikti ūmus apendicitas. Tad stenkitės mažiau apkrauti organizmą, valgykite lengvesnį maistą. Nepiktnaudžiauti karštomis voniomis, kontrastiniu dušu, patariama susilaikyti nuo maudynių lediniame vandenyje.

 

Per pilnatį nepersivalgyti

 

Pilnatis – nedėkingiausias laikas operacijoms atlikti. Žinoma, jei nėra kitos išeities, nieko nepadarysi. Šiuo metu kūnas linkęs įsisavinti visa, ką jam duodate. Tačiau nesuklyskite – jis įsisavina ne tik gerąsias, bet ir visas nenatūralias, nuodingas medžiagas, kenksmingus maisto priedus. Tad norint nuo jų apsisaugoti, reikėtų kruopščiai rinktis maisto produktus ir geriau valgyti mažiau nei įprastai. Taip padėsite kūnui, nepriaugsite nereikalingų kilogramų, kurių per pilnatį nesudėtinga priaugti, ypač tiems, kurie linkę greitai pilnėti. Stenkitės nevalgyti saldumynų, miltinių patiekalų, atsisakykite ir pieno produktų, pusgaminių, bet kokio greitojo maisto. Per pilnatį įprastai žmonės turi daugiau energijos, tad ją palanku eikvoti aktyviau judant, galima padidinti fizinius krūvius.

 

Kada labiausiai saugoti nugarą?

 

Per pilnatį, ypač pirmosiomis dienomis, suaktyvėja inkstų veikla, todėl gali paūmėti šlapimo pūslės ligos, jautresnė tampa ir juosmens bei apatinė nugaros dalis. Įsibėgėjus pilnačiai gali paūmėti lytinės ligos, hemorojus, kyla išvaržų pavojus, o paskutinėmis dienomis gali diegti strėnas, atsinaujinti klubų, stuburgalio, šlaunikaulių negalavimai. Kyla radikulito rizika. Turint problemų su minėtomis kūno dalimis, reikėtų atsargiau sportuoti, nors judėti norisi daugiau ir intensyviau, nes reikia kažkur išlieti susikaupusią energiją. Tiems, kurie sveiki, per pilnatį galima didinti krūvius jėgos sporte bei per trumpą laiką pasiekti pačių geriausių rezultatų.

 

Per delčią – mažiau druskos

 

Per delčią itin aktyvi tampa griaučių sistema. Jei yra problemų su keliais, gali pradėti juos mausti, gelti. Taip pat neretai pasireiškia artritai, gali paūmėti odos problemos, išberti. Šios Mėnulio fazės pabaigoje pasaugoti reikėtų ir akis, stengtis nepersidirbti, per ilgai nesėdėti prie kompiuterio, saikingai naudotis telefonu. Apie save gali pranešti ir psichosomatinės ligos. Rekomenduojama daugiau laiko praleisti vaikštant po mišką, kvėpuojant grynu oru, kuo mažiau sėdėti, taip pat reikėtų mažiau vartoti druskos.

 

Veiksmingi patarimai

 
  • Per jaunatį tinka kaitintis saunoje ar garinėje pirtyje. Ten galite atlikti veiksmingas odą ir organizmą valančias procedūras. Prieš eidami į pirtį drėgną kūną nušveiskite grūdėtu šveičiamuoju kremu ar kavos tirščiais. Pirtyje odą įtrinkite moliu, ant veido uždėkite valomąją kaukę. Po pirties pėdas įtrinkite sezamų aliejumi ir švelniai pamasažuokite. Kaip žinoma, pėdose yra biologiškai aktyvių taškų, tad juos spaudant gerėja limfos tekėjimas, spartėja medžiagų apykaita, gerėja visų organų veikla.
  • Mėnuliui pilnėjant, kai organizmas puikiai įsisavina visas medžiagas, naudinga pasirūpinti nagų bei plaukų sveikata. Nagus ir aplinkinę odelę įtrikite specialiu kremu su keratinu bei vitaminais ir 10 min. mirkykite šiltoje alyvuogių aliejaus vonelėje. Nusausinę patepkite minkštinamuoju rankų kremu.

Naudinga valyti kepenis, varyti tulžį, todėl gerkite specialių kepenims valyti skirtų ar akmenis skaldančių arbatų.

  • Per pilnatį žmonės tampa jautriausi, nervingiausi. Jei šiomis dienomis daug dirbate, patiriate stresą, po darbų būtinai raskite laiko atsipalaiduoti. Namuose masažiniu šepečiu išmasažuokite visą kūną. Ši procedūra padės nurimti, o dar labiau atpalaiduos aromaterapinė vonia. Į saują druskos įlašinkite kelis lašus levandų ir bergamočių eterinio aliejaus ir mišinį gerai išmaišykite šilto vandens vonioje. Joje pagulėkite apie 10 min.
  • Per delčią rekomenduojama užbaigti visus sveikatingumo ciklus, mankštų programas. Delčia – visų gamtoje vykstančių procesų pabaiga. Naudinga dalyvauti pėsčiųjų žygiuose, stiprinti kojas.
 

Autorius Jūratė Bratikienė