Dauguma žmonių nesunkiai gali pasakyti, koks maistas yra geras, o koks beveik neturi jokios maistinės vertės ir yra tik tuščios kalorijos, virstančios riebalais ant pilvo, klubų ir rankų. Egzistuoja nemažai įrodymų, kad svarbu ne tik tai, ką valgome, bet ir tai, kada valgome. Nereguliarus valgymas siejamas su didesne aukšto kraujo spaudimo ir nutukimo rizika. Taigi, jeigu norite jaustis puikiai ir gerai atrodyti, laikykitės šios taisyklės. Tai net svarbiau nei dietos. Ką reikėtų valgyti ir gerti ir svarbiausia – kokiu metu, kad atrodytumėme, jaustumėmės ir funkcionuotume geriausiai?

 

Geri patarimai, kaip laikytis dietos, sekant laikrodžio rodykles:

 

dietos

  • 7 valanda: vanduo. Daugelis žmonių vos pabudę svajoja išgerti puodelį kavos su kofeinu, kad jaustųsi žvalesni ir būtų pasiruošę naujai dienai. Tačiau iš tikrųjų smegenims reikia ne kofeino, o vandens. Smegenys sudarytos iš 74 % vandens, todėl iš karto po pabudimo reikia atstatyti per naktį prarastų skysčių kiekį. Tai suteiks žvalumo ir padės geriau sukoncentruoti dėmesį. Vandenį galima pagardinti šlakeliu citrinų sulčių.
 
  • 8 valanda: pusryčių košė. Pusryčiams rekomenduojama rinktis angliavandenius. Tyrimai rodo, kad insulino, hormono, kuris angliavandenius paverčia energija, lygis per dieną nukrinta. Kuo anksčiau valgysite angliavandenius, tuo geriau, nes turėsite daugiau laiko sudeginti iš jų gautą energiją iki miego laiko, kada jie pradedami kaupti kaip kūno riebalai. Avižų košėje yra skaidulų, kurios palaipsniui išskiria energiją.
 
  • 9 valanda: kava. Kava gali padėti pasiruošti darbui, nes suaktyvina kraujotaką smegenyse ir gali pagerinti dėmesio koncentraciją. Iš pradžių reikėtų pavalgyti pusryčius. Kavos nerekomenduojama gerti tuščiu skrandžiu, nes tai per daug apkrauna nervų sistemą.
 
  • 10 valanda: moliūgų sėklos. Sauja moliūgų sėklų gali padėti išvengti pagundos užkandžiauti sausainiais. Sėklose gausu cinko, B grupės vitamino biotino, omega 6 linoleno rūgšties, kurie gali palengvinti menopauzės simptomus. Jos yra gana kaloringos, todėl geriausiai jas valgyti pirmoje dienos pusėje.
 
  • 11 valanda: salierai. Šiuo metu gali padidėti streso lygis darbe, todėl pakilti kraujo spaudimas. Salieruose yra kalio – mineralo, kuris mažina natrio kiekį organizme. Natris siejamas su aukštu kraujo spaudimu ir stresu. Daržovėse gausu skaidulų, kurios gerina virškinimą, labai mažai kalorijų. Be to, jie padeda pažaboti alkio jausmą. Salierus galima valgyti su riešutų sviestu, kuriame gausu sveikų riebalų rūgščių.
 
  • 12 – 13 valandos: lašišos salotos pietums. Baltymai pietums suteikia daugiau energijos negu sumuštinis su balta duona, kuriame daug angliavandenių ir kuris tik sukelia staigų cukraus šuolį kraujyje ir po to mieguistumą bei nuovargį. Lašišoje gausu omega 3 riebalų rūgščių, kurios gerina kognityvinę funkciją, budrumą ir atmintį. Salotos yra vienas svarbiausių sveikos mitybos patiekalų, tačiau geriausiai, jei jos valgomos viduryje dienos.
 
  • 14 valanda: šilauogės. Puikus pasirinkimas, jei po pietų norisi kažko saldaus ir ypatingo. Tačiau reikėtų atsiminti, kad vaisių bei uodų nereikėtų valgyti iš karto po pietų, nes jos pradės fermentuotis anksčiau nei pagrindinis patiekalas, o tai gresia virškinimo sutrikimais. Šilauogėse yra liuteino – medžiagos, reikalingos sveikoms akimis ir odai. Uogos turi žemą glikemijos indeksą ir tai reiškia, kad jos yra lėtai įsisavinamos ir nekelia cukraus lygio kraujyje.
 
  • 15 valanda: bananas. Kūnui reikia cukraus, kad išsaugotų energiją, todėl bananas dabar – tinkamas pasirinkimas. Šiuo metu neretai apima mieguistumas, o bananuose esanti fruktozė gali padėti pasijusti žvalesniems.
 
  • 16 valanda: burokėlių ir imbiero tirštasis kokteilis. Suteiks energijos darbo dienos pabaigoje. Burokėliai ir imbieras plečia kraujagysles, pagerina kraujotaką smegenyse, gerina koncentraciją, slopina apetitą.
 
  • 17 valanda: džiovinti vaisiai. Valandą prieš sporto klubą reikėtų ką nors suvalgyti. Tuščiu skrandžiu sportuoti nerekomenduojama. Galima rinktis džiovintų vaisių mišinį ir migdolus.
 
  • 18 valanda: žolelių arbata, turinti raminantį poveikį. Padės pašalinti įtampą, atsipalaiduoti ir pasiruošti vakarui.
 
  • 19 valanda: smidrų užkandis. Smidruose gausu vitamino E, kuris didina moterų libido, B grupės vitaminų, kurie reikalingi sveikai reprodukcinei sistemai ir glikozidų, kurie skatina sekso hormonų išsiskyrimą.
 
  • 20 – 21 valandos: pagrindinis patiekalas vakarienei – kalakutiena su pupelėmis. Padeda atpalaiduoti raumenis, gerina miego kokybę. Pupelės nėra kaloringos, todėl neapsunkins skrandžio prieš miegą.
 
  • 22 – 23 valandos: vyšnios. Idealus užkandis prieš miegą, nes jose yra melatonino – hormono, sukeliančio miegą.