Finansiniai klausimai, į kuriuos reikėtų žinoti atsakymus
2020-04-23 09:24Nors pinigų skaičiuoti ir suvedinėti sąskaitas tikriausiai niekam nepatinka, bet finansinių reikalų tvarkymas yra svarbi kasdienio gyvenimo dalis. Reikia suprasti savo tikrąją finansinę situaciją, kad galėtumėte aiškiai išdėstyti savo tikslus ir galimybes.
4 svarbiausi finansiniai klausimai, į kuriuos reikėtų žinoti atsakymus:
- Kiek turite skolų? Norėdami greičiau atsikratyti skolų, turite tiksliai žinoti, kiek esate skolingi. Taip pat įsivaizduoti, per kiek laiko galima šias skolas grąžinti. Be to nebus įmanoma sudaryti aiškaus mokėjimo plano, tačiau jis būtinas. Apskaičiuokite, kiek metų ar mėnesių reikės mokėti skolas, kai galėsite pradėti mokėti daugiau. Jeigu esate ilgalaikiuose santykiuose, svarbu žinoti, kiek skolų turi jūsų partneris, nes tai taip pat daro įtaką jums.
- Kiek turite santaupų? Tai padės suprasti, kiek išleidžiate ir sutaupote, suplanuoti fondą atostogoms. Jei turite atidėtą sumą, kuri lieka stovėti nepaliesta kelis mėnesius, pagalvokite, ar ją nebūtų verta pervesti į pensijos kaupimo fondus, investicijas ar skirti kitam dideliam tikslui. Ypač svarbu žinoti, ar planuojate savo biudžetą kartu su savo sutuoktiniu. Aiškus supratimas, kiek turite pinigų savo sąskaitoje, yra pirmas žingsnis link finansinės nepriklausomybės.
- Kokia jūsų kreditinės kortelės paskola ir palūkanų norma? Šiais laikais ir šiaip, ir per karantiną, greičiausiai jau retai mokate grynaisiais. Dabar daug patogiau mokėjimams atlikti naudoti kortelę arba programėlę. Tačiau verta atkreipti dėmesį, kad tai padidina riziką per daug išleisti ar įsiskolinti. Nepamirškite patikrinti savo kreditinės kortelės balanso kiekvieną mėnesį. Nustatykite SMS priminimą arba patikrinkite likutį kasdien elektroninės bankininkystės programoje. Norėdami turėti gerą kredito istoriją, pabandykite išleisti ne daugiau nei 30 % savo limito ir per mėnesį sumokėkite savo skolą. Jei per mėnesį nebuvo įmanoma apmokėti skolų kortelėje, svarbu žinoti, kokios iš jūsų bus atskaičiuotos palūkanos. Taip bus lengviau nuspręsti, kurią skolą pirmiausiai sumokėti ir kurią kortelę naudoti nenumatytose situacijose.
- Kiek norite uždirbti? Nepamirškite, kad pinigai nėra svarbiausias dalykas. Tam, kiek uždirbate, turi įtakos daugybė nuo jūsų nepriklausančių veiksnių. Neskirkite viso gyvenimo pinigų uždirbimui. Nepaisant to, svarbu nusistatyti tikslus ir stengtis juos pasiekti. Juk žinant reikalingą sumą, lengviau priimti įvairius su karjera susijusius sprendimus. Pagalvokite apie tai, ką dirbate. Jei dirbate dėl finansinės nepriklausomybės, tuomet reikia uždirbti ir susitaupyti tam tikrą pinigų sumą. Tada galite išeiti į pensiją anksčiau laiko arba pradėti savo verslą. Jei dirbate ir rūpinatės šeima, tada atlyginimo turėtų pakakti visiems šeimos poreikiams patenkinti. Nustatykite sumą, kurios sieksite, bet nespauskite savęs į pernelyg griežtus rėmus. Nieko tokio, jeigu iki nustatytos datos neuždirbsite tiksliai tiek pinigų, kiek norėjote. Visada yra nuo jūsų nepriklausančių faktorių, kurie galbūt neleido to padaryti.