Amžėjimas – gražus gyvenimo etapas, tačiau nereikia skubinti laiko. Sušukavimas, kirpimas, dažymo technika, kasdieniai įpročiai gali suteikti papildomų metų, dėl kurių moteris atrodys vyresnė.

 

Glotnūs plaukai Back,View,Of,Senior,Mature,Middle,Aged,Older,Asian,Lady

 

Su metais plaukai ne tik išretėja, bet ir praranda struktūrą. Jei jaunystėje, norint džiaugtis puria šukuosena, užteko ištrinkti ir išdžiovinti, sulaukus 50-ies įprasta rutina nepasiteisina. Vyresnėms moterims nerekomenduojama skirti plaukus per vidurį ir palikti palaidus. Šoninės sruogos, nutįsusios palei veidą, pabrėžia odos raukšles ir su amžiumi pasmukusius bruožus. Plaukai atrodo susiriebalavę ir nuvargę. Stilistai pataria siekti purumo, kuris asocijuojasi su sveikata ir jaunyste. Rinkitės trumpesnį kirpimą, kad ilgis neapsunkintų plaukų, naudokite formavimo putas, kurios tankina šukuoseną, o ne balzamą. Labiau tinka šoninis sklastymas nei centrinis, o geriausia – šukuoti į vieną pusę be skirstymo, tarsi plaukus suvėlė vėjas. Asimetrija suteikia žaismės ir jaunatviškumo.

 

Ilgos kasos

 

Ilgi plaukai – jaunystės puošmena, tačiau senstant poveikis tampa priešingas. Jie tampa vis plonesni, galiukai su metais skyla ir lūžinėja. Nedaugelis vyresnių moterų gali pasigirti storomis kasomis, o juo labiau palieka plaukus palaidus. Dažniausiai galva padabinama klasikiniu kuodeliu ar įmantria kriaukle. Gali būti, kad tokios šukuosenos buvo madingos biure jaunystėje, tačiau nereikėtų užstrigti laike ar ilgėtis praėjusių dienų. Griežtas įpareigojantis stilius sendina ir neatlieka savo funkcijų. Vyresnėms dailiosios lyties atstovėms labiausiai dera bobo kirpimas iki pečių, kuris gali būti užapvalintas ar užaštrintas, atsižvelgiant į veido bruožus. Šis modelis tinka daugeliui dėl praktiškų savybių – paliekami tokio ilgio plaukai, kad juos būtų galima užkišti už ausų ar surišti (pavyzdžiui, sportuojant, dirbant darže).

 

Įrėmintas veidas

 

Pasirinkus plaukų ilgį iki apatinio žandikaulio kampo ir ilgesnį, svarbu apgalvoti zoną palei veidą. Stilistai nerekomenduoja palikti lygaus kirpimo, nes tiesios linijos pabrėžia veido reljefiškumą, kuris su amžiumi didėja. Norint sušvelninti kampus ir išsklaidyti šešėlius, siūloma nors keliais sluoksniais iškarpyti plaukus palei veidą. Pradėti nuo skruostikaulių ir tęsti keliais laipteliais, atsižvelgiant į ilgį. Toks kirpimas tarsi pakelia veido kontūrą, suteikia gaivumo, žvalumo. Be to, atsiveria galimybių eksperimentuoti su šukuosena. Naudojant skirtingas formavimo priemones, kas kartą išgaunamas naujas rezultatas. Svarbiausia –savo galvą patikėti išmanančiam stilistui. Tuomet plaukų priežiūra namuose nekels didelių iššūkių.

 

Netinkami kirpčiukai

 

Jei moteriai, kuriai per penkiasdešimt, kyla noras nusikirpti kirpčiukus, stilistai perspėja paisyti trijų veiksnių. Pirma, šukuosena turi atspindėti gyvenimo būdą. Kirpimą dažniausiai renkasi dinamiškos, aktyvios moterys. Svarbu atsižvelgti, kad plaukai greitai atauga, todėl kirpčiukus reikės trumpinti kas 2–3 savaites. Reikėtų savęs paklausti, ar bus laiko ir pajamų dažnai lankytis pas kirpėją? Antra, šukuoseną lemia plaukų tekstūra. Jei skalpas išretėjo, geriau atsisakyti šios idėjos ir didinti apimtį. Trečias veiksnys – veido bruožai. Kirpčiukai labiau dera moterims aukšta kakta. Taip pat reikėtų įvertinti, kiek laiko pailgės rytinė grožio rutina ir kasdienis formavimas, kokių reikės šepečių ir džiovintuvo. Kirpčiukai – trumpi, tačiau darbo su jais – daug.

 

Tamsi spalva

 

Kai kurios moterys skaudžiai išgyvena amžėjimą ir negali susitaikyti, kad žyla, todėl dažo plaukus jaunystės spalva. Varno plunksnų atspalvis atrodo įstabiai iki tam tikro amžiaus. Tolygiai nudažyti tamsūs plaukai įrėmina veidą kaip paveikslą ir pateikia žiūrovams išvaizdos trūkumus: raukšleles, dėmeles, kapiliarus, poras. Moteris atrodo griežta, net pikta. Norint pabrėžti bruožus baltoje drobėje, tenka naudoti ryškesnę kosmetiką, o tai tikrai nepuošia, tik komiškai sudarko. Be to, natūraliai su amžiumi plaukai blunka, nėra vienalytės spalvos. Dažant tamsiai susidaro dirbtinis efektas, lyg moteris dėvėtų Kleopatros peruką. Stilistai rekomenduoja rinktis gamtinius atspalvius, kurie tinka brunetėms, ir dažyti technikomis, kurios persilieja, sukuria saulės nubučiuotų plaukų iliuziją.

 

Mergaitiški aksesuarai

 

Prabėgę metai – praeitis, ir nėra būdų, kaip vizualiai apgauti pasą. Moterys, nežinodamos stiliaus taisyklių, iš įpratimo ar norėdamos pasigražinti, dažnai griebiasi triukų, kurie esą jaunina. Deja, puošiantis aksesuarais, kurie skirti mažoms mergaitėms ar paauglėms, dar labiau išryškėja kontrastas tarp gyvenimiškos patirties ir išvaizdos. Vyresnėms moterims reikėtų vengti ryškių segtukų, gumelių, lankelių, taip pat animuotų formų – širdelių, gėlyčių, drugelių ir pan. Stilistai rekomenduoja iš viso atsisakyti plaukų aksesuarų, ypač jei skalpas išretėjo, akcentuoti kitą kūno sritį, pavyzdžiui, riešus. Labai norint, tinka naudoti minimalistinio dizaino garderobo elementus, kurie atspindi eleganciją ir prabangą. Dera lygus, blizgus plastikas, oda, zomša, perlai, kristalai, spalvoti metalai, šilkas. Kai kada geriau pridengti plaukus stilinga skrybėlaite ar perrišti galvą šaliu, nei prilaikyti sruogas segtukais.

 

Per daug priemonių

 

Egzistuoja plona linija tarp plaukų balzamo kiekio, kuris suteikia švelnumo, žvilgesio ir purumo arba suriebaluoja, apsunkina bei nusveria. Jei moteris apdovanota tankiais, šiurkščiais, garbanotais plaukais (reta savybė tarp lietuvaičių), formavimo priemonės, tokios kaip želė ar putos, gali sutramdyti neklusnias sruogas. Svarbu skaityti produktų etiketes ir rinktis tokius, kurie atitinka plaukų tipą. Kita vertus, šlapių sruogų efektas, kurį mėgsta jaunuolės, nepuošia vyresnių damų. Priežastis identiška lygiems plaukams – priekinės sruogos įrėmina veidą ir pabrėžia nelygumus, ypač putlius skruostus, pagurklį. Toks formavimas, kai plaukai prilimpa prie skalpo, nedera antsvorio turinčioms atstovėms. Sulyto efekto reikėtų atsakyti turint plonus, retus plaukus. Amžėjant prioritetu tampa purumas ir apimtis, o ne glotnumas ir tiesinimas.

 

Preciziškos sruogelės

 

Plaukų dažymas – atskira meno rūšis, kurią įvaldę ne visi grožio meistrai. Ryškūs spalviniai akcentai gali nubraukti keletą metelių ir pajauninti arba atvirkščiai – pasendinti. Atgyvenusios technikos, pavyzdžiui, 90-ųjų stilius, lemia dryžuotos galvos efektą. 2–3 spalvos keičia viena kitą, o plaukai atrodo raibi. Stilistai rekomenduoja siekti ne kontrastų (moderniomis sruogomis tegul puošiasi paauglės), o darnaus perėjimo nuo vieno tono prie kito, kas suteikia gylio ir 3D įspūdį. Specialistas, kuris išmano savo darbą, išdėstys folijos lapelius su dažomomis sruogelėmis taip, kad vizualiai padidės apimtis, atsiskleis veidas. Priešingai, jei tamsios ir šviesios spalvos derinamos nemokšiškai, atrodys, jog ant galvos yra mažiau plaukų, o veidas suvytęs. Vyresnėms dailiosios lyties atstovėms praktiška rinktis dažymą, kuris užmaskuoja ataugančias žilas šaknis. O tai reiškia, jog amžėjant tinka tonai, šiek tiek šviesesni nei natūralus gymis.

 

Aistra perukams

 

Išretėjęs skalpas ir silpni plaukai kelia kompleksus, mažina savivertę ir atbaido nuo bendravimo. Perukai, pridėtinės ar priauginamos sruogos – išeitis, kaip padidinti plaukų tankį, tačiau svarbu nepersistengti ir atsižvelgti į situaciją. Per daug dirbtinių sruogų atrodo nenatūraliai, teatrališkai, senamadiškai, užgožia, apsunkina veido bruožus, todėl moteris atrodo vyresnė. Bet kokie patobulinimai akivaizdžiai matyti, jei natūralūs plaukai labai ploni ir lygūs. Stilistai rekomenduoja naudoti tik kokybiškas prisegamas sruogas ir perukus, tačiau ne kasdien. Aksesuarai pravers kuriant proginį vakarinį įvaizdį, tačiau nėra reikalingi dirbant sode ar išėjus apsipirkti. Per didelė meilė dirbtiniams plaukams alina nuosavus. Į šiuos patarimus verta įsiklausyti, jei norima išsaugoti ir puoselėti natūralią šukuoseną. Žinoma, jei plaukai išslinko dėl genetikos, endokrininės sistemos sutrikimų, onkologinių ligų gydymo, vienareikšmiškai rekomenduojama įsigyti dailų peruką.

 

Autorius Jurgita Ramanauskienė