Stokholme gyvenanti lietuvė Sigita Jogminaitė nuo mažų dienų žavėjosi skandinavų kultūra, todėl niekas nenustebo kai, baigusi mokyklą, ji įstojo mokytis švedų kalbos. Prieš dvidešimt metų, būdama studentė, ji pirmą kartą atvyko į Švediją atlikti praktikos ir šią šalį iš karto pamilo. „Lietuvai aš jaučiu sentimentus, tačiau Švedija tapo mano namais“, – sako Sigita.

 

Sigita_Nuo_iki

Švedija garsėja didelėmis pragyvenimo išlaidomis, todėl iš pradžių lietuvė Švedijoje dirbo vertėja, korepetitore, aukle ir net namų tvarkytoja. Po studijų Sigita įsidarbino Švedijos socialinės rūpybos skyriuje, kuris skirsto pašalpas ir dirba su socialinės rizikos žmonėmis. „Anksčiau pas mus lankydavosi ir daugybė lietuvių, tačiau dabar mane labai džiugina, kad jų nebeliko nė vieno. Lietuviai iš pašalpų prašytojų tapo graibstomais darbininkais”, – šį pirmadienio vakarą, 20 val., LNK televizijos laidoje „Nuo… Iki…” pasakos Sigita Jogminaitė.

 

Sigita dabar vadovauja rajono socialinės rūpybos skyriui. Jos įstaigos darbas rūpintis smurtą patiriančiais, skurde gyvenančiais, darbo ieškančiais ir pašalpų prašančiais. „Švedijoje, kitaip nei Lietuvoje, sprendimas dėl pašalpos skyrimo priimamas kas mėnesį. Tai reiškia, kad jeigu nematome žmogaus pastangų stotis ant kojų, pašalpos skyrimas jam po mėnesio gali būti atmestas”.

 

Lietuvė Stokholme įsigijo butą ir leidžia sau gyventi netaupydama. Atrodytų, ko daugiau reikia? Tačiau Sigita atvira – nors Švedijoje jau įsitvirtino, vis dėlto sukurti šeimos jai nepavyko iki šiol. „Švedijoje susirasti vyrą yra gerokai sunkiau, jie čia kitokie”, – pirmadienio vakarą, 20 val. LNK televizijos laidoje „Nuo… Iki…” pasakos Sigita Jogminaitė. Anot Sigitos, švedai yra uždari, mažai bendraujantys, šalti žmonės. Statistiniai duomenys rodo, kad net 55 procentai 16–24 metų švedų nebendrauja su savo giminaičiais, tad ką jau kalbėti apie santykių kūrimą su svetimais“.

 

Sigita sako, kad apie pasimatymus su švedų vyrais galėtų parašyti knygą. Ji nekartą buvo palikta ant ledo ir, anot Sigitos, Švedijoje tai normalu: „Moterys čia emancipuotos, todėl nėra vertinimo, kad nepagarbu moterį palikti, nes čia be jokios sąžinės graužaties palikti gali bet kas bet ką, nesvarbu ar tu vyras, ar moteris.“ Tačiau žiauriausias pasimatymas su švedu įvyko meilės mieste Paryžiuje. Po ilgesnės draugystės vaikinas pakvietė Sigitą vykti kartu į Paryžių. Lietuvė neslepia, tikėjosi, kad jos laukia romantiškas savaitgalis, o galbūt net piršlybos, tačiau užkilus į Eifelio bokšto viršūnę, vyras pareiškė, kad nutraukia su Sigita santykius.