Stiliaus ikona
2013-02-12 10:43XX amžius vadinamas mados amžiumi. Tuo metu ant podiumo žengė pirmosios grožio etalonais pripažintos manekenės. Viena jų – britų modelis Tvigi, įtvirtinusi kitokį grožio standartą ir berniukiška išvaizda patiesusi pasaulį po savo kojomis.
Madinga vaikystė
Lesli Hornbai pasaulį išvydo 1949 m. rugsėjo 19 d. Anglijos sostinėje Londone, šiaurės vakarų Nysdeno mikrorajone. Ji gimė trijų vaikų šeimoje, kurios pagrindinis maitintojas buvo dailidės ir staliaus amatu besiverčiantis Viljamas Normanas Hornbai. Motina – Helena Lidija Neli Hornbai – dirbo spausdinimo fabrike, tačiau prie atlyginimo prisidurdavo laisvalaikiu modeliuodama ir siūdama drabužius. Ji originaliais apdarais rengdavo ne tik klientus, bet ir savo dukras.
Lesli – iš trijų dukrų vyriausia. Jau nuo mažens šeimos pirmagimei netrūko charizmos: ji buvo aktyvi, drąsi, dar vaikystėje pradėjo ryškėti jos talentas menams. Iš kitų merginų ji išsiskyrė išraiškingais veido bruožais, o stilingi drabužiai juos dar labiau pabrėžė.
Plona lyg lazdelė
Lesli laimės žvaigždė suspindo 1966-ųjų sausį, kai įžymybių kirpėjas Leonardas ieškojo merginų eksperimentinėms šukuosenoms. Tuomet dauguma merginų nešiojo ilgus plaukus, kurie laikyti moteriškumo simboliu. Niekas neįsivaizdavo merginų berniukišku plaukų kirpimu. Tačiau drąsi mergina išdrįso paprieštarauti visuomenės nuomonei ir sutiko būti savanore. Leonardas ne tik nurėžė jos kasas, bet ir pakeitė plaukų spalvą – iš rausvaplaukės Lesli tapo šviesiaplauke vilioke. „Kai kirpo ir dažė mano plaukus, salone išbuvau apie septynias valandas. Galutinis rezultatas buvo toks įspūdingas, kad šios spalvos plaukus nešioju ir dabar“, – džiaugėsi Lesli prisimindama kirpėjo darbą.
Naujovišką šukuoseną įamžino profesionalus fotografas Baris Lateganas. Kelias nuotraukas jis parodė „Daily Express“ žurnalistei Deidrei Makšeri, rašiusiai straipsnį apie madą. Moteris buvo pakerėta nematytos merginos grožio ir iškart panoro su ja susitikti. Tada Lesli dar nenutuokė, kad greitai taps daugiausia pasaulyje uždirbančia manekene. Deidrės straipsnyje, išspausdintame kartu su Lesli nuotraukomis, atrastas modelis buvo pavadintas 1966-ųjų veidu. Tais pačiais metais ji pasivadino slapyvardžiu Tvigi.
Mergina iš priemiesčio neatitiko manekenėms keliamų standartų, nes buvo per žema – 167 cm. Be to, neturėjo moteriškų apvalumų ir dėl savo figūros mokykloje buvo vadinama lazdele. Apkirpta bob stiliumi, ji tapo panaši į berniuką, tačiau madingai besirengianti moksleivė dėl kitokio įvaizdžio greitai sulaukė pripažinimo mados pasaulyje. Svaiginanti karjera jaunąją Lesli užklupo netikėtai – šešiolikos ji jau tapo pasaulinio masto garsenybe.
Lieknėjimo manija
Nors dėl lieknos figūros grožio pasaulyje mergina buvo pripažinta ir itin vertinama, ją kamavo daug kompleksų. Lesli nekentė savo plonų kaip degtukai kojų, gėdijosi mažos krūtinės. Eidama į mokyklą, į liemenėlę prisikišdavo nosinaičių, kurios bent laikinai suteikdavo moteriškumo. Mergina norėjo būti panaši į tuo metu itin populiarią amerikiečių dainininkę Brendą Lee. Būdama nepatenkinta savo išvaizda ir sverdama vos 41 kg, Tvigi tapo pavyzdžiu pasaulio paauglėms. Merginos, norėdamos atrodyti kaip jų dievaitė, imdavosi įvairių būdų svoriui numesti. Lesli buvo kaltinama dėl padažnėjusio paauglių sergamumo anoreksija. Po ketverių metų teisindamasi, kad negali visą gyvenimą būti drabužių kabykla, ji baigė savo modelio karjerą.
Chameleono prigimtis
Ne veltui Tvigi vadinama 1966-ųjų veidu. Tapusi manekene ji neapsiribojo viena veikla: ėmėsi aktorės, šokėjos ir dainininkės karjeros. Tvigi buvo talentinga šiose srityse ir puikiai atskleidė savitą charakterį. Angeliškos išvaizdos jaunutė mergina ekrane spindėjo: jos šviesūs plaukai, skaisti oda ir ilgos blakstienos pavergė milijonus žiūrovų. Kad akys taptų dar išraiškingesnės, kartais per fotosesijas jai būdavo pridedamos net trijų sluoksnių blakstienos. Tačiau Lesli nesipuikavo savo išvaizda ir, priešingai negu kitos to meto žymios moterys, keisdama įvaizdį nemėgino atrasti savęs. Ji viską darė drąsiai ir sėkmė ją lydėjo kiekviename žingsnyje.
Suvaidinusi Keno Raselo režisuotame filme „Vaikinas“, ji tapo ir garsia aktore. Metų debiuto ir geriausios miuziklo aktorės nominacijose laimėjo „Auksinius gaublius“. Jos vaidyba televizijos seriale „Pigmalionas“ sulaukė didelių liaupsių. Atlikusi pagrindinį vaidmenį miuzikle „Mano vienintelis“, kuris televizijos ekranuose rodytas dvejus metus, buvo nominuota už geriausią vaidybą.
Vėliau prasidėjo jos dainininkės karjera. Vienas pranašumų buvo tas, kad Tvigi neapsistojo ties vienu stiliumi: ji dainavo populiariosios, roko, disko, kantri muzikos dainas. Du išleisti albumai tapo platininiai, kiti du buvo tarp geriausiųjų, o dainos tapo singlais.
Tvigi pradėjo kurti televizijos serialus apie savo asmeninį gyvenimą, ėmė interviu iš žmonių, su kuriais teko daugiausia bendrauti. Jos seriale nusifilmavo garsūs aktoriai Dastinas Hofmanas, Loren Bakal, Džoana Rivers, Timas Karis ir dainininkas Tomas Džonsas. 2001-aisiais ji sukūrė dar vieną serialą – „Praleisk laiką su Tvigi“. Moteris kalbėjosi su įžymybėmis – dainininke Lulu, režisieriumi Kenu Raselu ir britų rašytoju Frederiku Forsaitu. 1998 m. knygynų lentynose pasirodė jos autobiografija „Tvigi iš tamsiosios ir šviesiosios pusės“, kuri iškart tapo bestseleriu. Jos naujausias muzikos albumas „Romantiškai tavo“ buvo plačiai aptarinėjamas spaudoje ir kaipmat išgraibstytas iš parduotuvių lentynų.
Laiminga šeima
Sėkmės ir laimės jai pavydėjo daugelis, o vaikinų, norinčių ją vesti, nusidriekė eilės. 1977-aisiais Tvigi sumainė aukso žiedus su amerikiečių aktoriumi Maiklu Vitni. Po metų pora susilaukė dukters Karli. Tačiau vedybine laime šeima džiaugėsi neilgai – po penkerių santuokos metų Maiklą ištiko širdies smūgis, pasiglemžęs jo gyvybę. Praėjus metams po nelaimės Tvigi filmavimo aikštelėje sutiko antrąjį vyrą. 1988 m. ji vaidino filme „Panelė Sousatzka“ su aktoriumi Leitu Lovsonu ir tais pačiais metais vienas kitam bažnyčioje prisiekė amžiną meilę. Pora kartu gyvena iki šiol, o Lesli dukra turi Lovson pavardę. Šeima jaukiai įsikūrusi Londone, turi namą Sufolke.
Dabartinė veikla
Tvigi, kitaip negu daugelį žymių žmonių, nepersekiojo skandalai, jai viskas klostėsi sėkmingai. Atsisveikinusi su modelio karjera, moteris nenustojo stebinti aplinkinių. Ji neprarado šarmo ir humoro jausmo, įkūrė savo verslą. Nuo 2005-ųjų Tvigi yra drabužių tinklo „Marks and Spencer“ reklaminis veidas. Ji teisėjauja mados konkursuose, dalyvauja įvairiuose renginiuose, yra aktyvi visuomenės veikėja. Prieš kelerius metus ji buvo garbės teisėja autoriniame Taros Banks realybės šou „Amerikos top modeliai“. Tvigi globoja krūties vėžiu sergančias moteris, kovoja už gyvūnų teises. Moteris daug metų yra prisiekusi vegetarė, skatina ir kitus atsisakyti mėsos. Ji pripažįsta tik vieną gydymo metodą – homeopatiją.
Iš motinos paveldėjusi gerą skonį, Tvigi pradėjo kurti drabužius ir atidarė savo drabužių liniją parduotuvių tinkle „HSN“, kuris populiarus Amerikoje. Jos kurtų patalynės komplektų galima įsigyti ir „Marks and Spencer“ tinkle. Meilė dizainui, sėkminga karjera mados pasaulyje, atsidavimas ir pagarba savo klientams jai padeda kurti įspūdingas kolekcijas. „Marks and Spencer“ savininkai teigia, kad Tvigi sukūrė elegantišką, skoningą ir nesenstantį stilių. Jos kurtus drabužius sieja prabanga ir modernumas. A formos sukneles nešioja ir šiuolaikinės merginos. Pagrindinis drabužių „Marks and Spencer“ tinklo tikslas – kurti savitą, o ne skatinti kopijuoti Tvigi stilių. Dizainerės bendradarbis Neilas Hendis apie Tvigi atsiliepia tik teigiamai: „Ji darbui atiduoda visą save, iš karto turi aiškią kolekcijos viziją, todėl greitai įgyvendina sumanymus. Tvigi žvitri akis pamato menkiausias detales, jos patirtis mados pasaulyje suteikia pasitikėjimo savimi“.
- Iki 16 m. Tvigi niekada nebuvo stovėjusi prieš objektyvą.
- 1966 m. pasirodė pirmoji Tvigi drabužių linija, pavadinta „Tvigi suknelės“. Per metus jų buvo parduota net 200 000.
- 1967 m. sukurta originali Tvigi lėlė barbė.
- 1967 m. Tvigi net keturis kartus buvo žurnalo „Vogue“ viršelio veidas.
- 1967 m. Anglijoje įkurtame „Madame Tussauds“ muziejuje stovi Tvigi vaškinė statula. Tai pirmoji manekenė, kurios vaškinė figūra papuošė Londoną.
- Šešiolikmetės Tvigi veidas ir dabar dažnai puikuojasi įvairiose reklamose.