Stebuklingi, senoviniai ginklai
2013-05-17 08:27Žmonės visais laikais kariaudavo. Tik naudodavo skirtingus ginklus. Senieji mitologiniai ginklai ne tik žudydavo ir buvo naudojami klastai, bet ir pasižymėjo išskirtinėmis, magiškomis savybėmis.
- Achilo šarvai. Graikų mitologijoje didvyris Achilas – labai iškili figūra. Jis esą buvo nepaprastai stiprus, drąsus ir ištikimas, turėjo tik vieną silpną ir greitai pažeidžiamą vietą – Achilo kulną. Graikų didvyris dažnai atsidurdavo mirtinose situacijose, todėl ugnies dievas Hefaistas jam pagamino nuo mirties apsaugančius šarvus.
- Tamsos šalmas arba nematoma kepurė minimi ne vienoje stebuklinėje pasakoje. Veikėjas, užsidėjęs šį galvos apdangalą, tampa nematomu. Šalmas praversdavo kare, slepiantis nuo priešų. Tokį magišką šalmą požeminio pasaulio dievui Hadui pagamino ciklopai.
- Skandinavijos legendose pasakojama, kad Svalino kardas apsaugojo žirgus, traukiančius danguje Saulę, nuo jos pražūtingos kaitros.
- Rusų ir slavų mitologijoje magiškomis savybėmis pasižymėjo Kladenetso kardas, kuris apsaugojo Rusiją nuo priešų ir karo nuostolių. Kardas neteko ypatingųjų savybių tik tada, kai jį sulaužė.
- Kupidono strėlė – romėnai tikėjo, kad strėlė, pataikiusi į žmogų, gali sukelti meilę arba neapykantą. Nelygu, kokiu tikslu paleidžiama.
- Sakalo mantija apsigaubdavo skandinavų vaisingumo deivė Frėja, kad galėtų skristi.
- Septynmyliai batai minimi vos ne kiekvienoje stebuklinėje pasakoje. Jais avintis žmogus galėdavo vienu žingsniu nueiti 7 mylias (apie 11 kilometrų).
- Lidijos karaliaus sargybos viršininkas Gigas turėjo galingą ginklą – žiedą, kuriuo galėjo pasiversti nematomu, tačiau panaudojo jį piktam – suviliojo karaliaus žmoną, jos padedamas nužudė karalių ir pats tapo valdovu.
- Indijos dievas Višnu ant kaklo nešiojo stebuklingų savybių Kaustuba brangakmenį. Akmens nešiotojas tapdavo nenugalimu, gyvendavo prabangoje ir būdavo nepaprastai laimingas.
- Karietos – ne tik karui, bet ir pergalei. Senajame testamente rašoma, kad ugnies karieta į Žemę nusileidę Dievo angelai kai kuriuos žmones nuvežė į rojų.