Žinoma televizijos ir radijo laidų vedėja, Lietuvos taksų mylėtojų klubo prezidentė Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė jau keliolika metų auginanti taksų veislės šunis gali pasakoti apie juos valandų valandas. Rekordai, renginiai, netgi jos pačios vestuvėse taksai atnešė žiedus. Tiesa, Skaiva sako, kad ši veislė tiks tikrai ne kiekvienam.

 

Still0920_00000 (Small)

   

Skaivos Jasevičiūtės-Kraujalės namuose karaliauja net šeši taksų veislės šunys. Jiems įrengtas specialus kambarys, kuriame išdėlioti ir iškabinti visi apdovanojimai, kurie vos telpa ant sienų. Karaliauja – toks pirmas įspūdis, tačiau Skaivai ramiu balsu sušukus komandą „pas mane“ visi išsirikiuoja kaip stygos ir atidžiai klauso savo šeimininkės tolimesnių nurodymų. Skaiva sako, kad šios veislės šunys yra puikūs kompanionai visos šeimos ir vaikų draugai. Pasižymintys puikiu humoro jausmu ir mokantys praskaidrinti nuotaiką savo šeimininkams. Tai labai patogi veislė, nereikalaujanti ypatingos priežiūros , todėl su jais tikrai paprasta. Tačiau, Skaiva įsitikinusi, kad silpni žmonės tiesiog nesusitvarkytų su šiais šunimis.

 

Still0920_00001 (Small)

 

Taksai neapsakomai drąsūs. „Šitie šunys nesuvokia, kokio jie yra dydžio, jiems nesvarbu, kas jų priešininkai, jie labai pasitiki savimi ir yra be galo smalsūs“, – pasakoja S. Jasevičiūtė. Šios veislės šunys taip pat turi labai gerai išlavintą gebėjimą savarankiškai priimti sprendimus. Ši savybė gaji dėl taksų naudojimo medžioklėje, kitokiu atveju, jie nesugebėtų to daryti. Skaiva pabrėžia, kad dresuoti tokius šunis yra sunku, nes jie visada pagalvos, ar verta daryti tai, ką liepia šeimininkas, ar pateikta užduotis logiška. „Jei šeimininkas nebus užtikrintas, tai tik radęs žmogaus silpną vietą, taksas tuo pasinaudos ir šeimininkauti pradės pats“, – ilgamete patirtimi dalinasi Skaiva.

 

Still0920_00003 (Small)

 

Išsamus pasakojimas apie taksų veislės šunis, pramogos vandenyje ant irklentės su augintiniais, artėjantys renginiai skirti Pasaulinei gyvūnų globos dienai ir vieta, kurioje galima paglostyti surikatas, pamaitinti papūgėles loriketas bei pačiupinėti Afrikos nykštukinius ežiukus – jau šį sekmadienį 9 val. ryto laidoje „Gyvūnų manija“ per TV6.

 

Still0920_00006 (Small)

 

 „Gyvūnų manija“ – sekmadieniais 9 val. per TV6!