Dažnai moterys labai kompleksuoja dėl savo netobulos, apvalainos figūros. Kai kurios pradeda taip gėdytis savo kūno, kad seksas net su mylimu partneriu joms tampa tikra katastrofa. Tačiau ar tikrai verta jaudintis dėl kelių papildomų kilogramų lovoje? Sakoma, kad tokios moterys lovoje yra temperamentingesnės, aistringesnės, labiau trokšta išbandyti naujoves.

 

Žinoma, didelis antsvoris žmonių seksualumą mažina, nes sumažėja hormonų, atsakingų už lytinę aistrą, gamyba ir išskyrimas. Puikia seksualine sveikata ir pajėgumu paprastai gali pasigirti normalaus kūno sudėjimo, geros fizinės būklės asmenys. Tačiau keli papildomi kilogramai aistringumo nesumažina, galbūt todėl nuolatos sklando kalbos, kuriami anekdotai apie apkūnesnių moterų seksualinį apetitą.

 

Kas penktas Lietuvos gyventojas turi antsvorio ar yra nutukęs. Nuo seniausių laikų Lietuvoje ir Rytų Europoje nedidelis antsvoris buvo laikomas gero gyvenimo simboliu. Pavyzdžiui, sunku įsivaizduoti turtingą pirklį, kuris neturėtų pilvuko. Per liesos moterys nebuvo laikomos patraukliomis. Tada ir atsirado posakis: „Vyrai – ne šunys, ant kaulų nepuola“. Tokios poros, kai vienas arba abu partneriai turi antsvorio, yra gana dažnos. Gaila, tačiau kartais tokios sąjungos žlunga dėl įvairių seksualinių problemų.

 

Apkūnesnių moterų problemos ne tiek fiziologinės, kiek psichologinės. Įrodyta, kad moterų, turinčių antsvorio, seksualumas yra didesnis, nes organizmas gamina daugiau estrogenų, kurie padidina libido ir kūno jautrumą. Be to, tokios moterys figūros trūkumus dažniausiai kompensuoja išradingumu lovoje. Svarbiausia tokiai moteriai yra įveikti savo kompleksus, kad galėtų mėgautis seksualinio gyvenimo džiaugsmais.

 

Kita vertus, vyrams dėl antsvorio neretai kyla fiziologinių problemų. Šioks toks antsvoris jiems – ne trūkumas, o įrodymas apie aukštą socialinį statusą. Tačiau lovoje tokie vyrai dažnai kenčia nuo erekcijos sutrikimų. Pagrindinė šių sutrikimų priežastis – aterosklerozė.

 

Apkūnių žmonių kraujagyslėse kaupiasi cholesterolis, dėl kurio sutrinka kraujotaka, taip pat ir kraujo patekimas į lytinius organus. Rimtų potencijos problemų kyla, kai riebalinės nuosėdos užkemša arterijas. Sergant diabetu, pažeidžiama periferinė nervų sistema, todėl susilpnėja erekcija. Be to, apkūnių vyrų kraujyje sumažėja hormono testosterono, nes riebaliniame sluoksnyje pradeda gamintis daugiau moteriškųjų hormonų – estrogenų.

 

Kokios pozos tinkamiausios apkūniems žmonėms? Poza, kai moteris yra ant viršaus tinkama, jei vyras turi antsvorio, o moteris yra liekna. Šuniukų poza – puikus pasirinkimas toms poroms, jei abu partneriai yra apkūnoki. Būtų dar patogiau, jei moteris atsiklauptų keturpėsčia ant lovos, o vyras stovėtų ant grindų. Turintiems viršsvorio tinkama poza ant kėdės, kai moteris, atsukusi nugara į vyrą, atsisėda ant jo kelių. Misionieriaus poza tinkamiausia, jei moteris yra apkūni, o vyras lieknas.