Liaudyje populiarus toks anekdotas: „žmona manė, kad vyras išėjo pas meilužę, meilužė – kad pas žmoną, o iš tikrųjų jis pasislėpė palėpėje ir visąlaik dirbo“. Seksologai tai tikrai patvirtintų: daugelio darboholikų ir karjeristų libido yra labai sumažėjęs. Kodėl žmonėms, kuriems sekasi kitose srityse, nesiseka lovoje?

 

Įrodyta, kad bet kokia labai intelektuali veikla slopina seksualumą. Kuo sudėtingesnis vyro dvasinis pasaulis, tuo jo erekcija išrankesnė. Darboholikų galvose nuolatos kirba begalė svarbių problemų sprendimų būdų, todėl nebelieka laiko mintims apie seksą.

 

Tokie žmonės visą savo energiją ir jėgas skiria pasiekti darbinius tikslus. Todėl  nė nepastebi, kaip pamažu dingsta potraukis moteriai, kurią anksčiau taip mylėjo. Seksualinis gyvenimas nustumiamas į antrą planą vardan geresnių darbo perspektyvų.

 

Dažnai  patyrę nemalonumų darbe vyrai ieško paguodos sekse. Tačiau pakliūna į dar keblesnę situaciją, nes dėl nuolatinio streso atsiranda įvairių seksualinių sutrikimų. Dėl šios priežasties daugelis jaunų, sėkmingą karjerą padariusių vyrų susiduria su sumažėjusio lytinio potraukio problema. Nuolatinė įtampa ir stiprus atsakomybės jausmas yra lemiami veiksniai, kodėl organizme sumažėja sekso hormonų.

 

Dar su didesnėmis problemomis susiduria labai turtingi vyrai, nes jie niekada negali būti tikri, ar juos myli už tai, kokie jie yra ar dėl pinigų. Nuolatinė baimė, įtarinėjimai ir įtampa taip pat slopina libido. Neretai tokie vyrai įtiki, kad moteris jie domina tik dėl turtų. Jie pradeda galvoti, kad moterų dėmesį galima nusipirkti. Būdami perfekcionistai jie renkasi tokias merginas, kurios gerai atrodytų šalia jų. Viltis apie tikrąją meilę jie jau seniai palaidoję, nes kaip jie sutiks savo antrąją pusę, jei nesidomi niekuo daugiau, išskyrus darbu.

 

Be to, kartais jauni vyrai užuot sukūrę laimingas santuokas, pasineria visa galva į darbus, nes tėvai vaikystėje jiems įkalė į galvą, kad „tikras vyras turi pasirūpinti savo šeima“. Tačiau jiems reikėtų įsigilinti į šią filosofo I. Kanto mintį: „Kai man reikėjo moters, negalėjau jos išmaitinti, kai galėjau ją išmaitinti, man jos nebereikėjo“…

 

Darboholikams dažnai prireikia seksologo konsultacijos. Tai įveikiama problema. Konsultacijų metu jie išmoksta, kaip planuoti laiką, atsipalaiduoti, mėgautis tokiais paprastais gyvenimo malonumais kaip maistas, draugiški pokalbiai ar seksas.