Tikriausiai daugeliui pažįstama situacija: jūs susipykote, užsispyrę laikėtės savo argumentų ir nė už ką nenorėjote nusileisti. Moteris vis dar pyksta, tačiau, atrodo, kad vyras jau pasiruošęs taikytis ir… aistringai pasimylėti. Ji turi du pasirinkimus: vaidinti griežtą ir abejingą jo švelnioms glamonėms ir bučiniams arba atsiduoti aistrai ir mėgautis susitaikymo seksu, per kurį užplūstantys pojūčiai primins pirmąjį kartą drauge… Įdomu, kad, anot vieno amerikiečių tyrimo, net 72 % moterų  yra linkusios susilaikyti nuo intymių santykių po konfliktų. Ar jos nedaro klaidos?

 

seksas

Galbūt teisingiausiai elgiasi tos, kurios plačiai išskečia rankas ir puola į vyro glėbį, jo neatstumdamos. Svarbiausia yra suprasti, kad mylėjimasis nereiškia prisipažinimo klydus. Tai tarsi prisipažinimas, kad net tada, kai kyla nesutarimų, nesantaika, jie vis tiek vienas kitą myli. Nesvarbu, kad prieš 10 minučių jie šaukė vienas ant kito, tačiau dabar tai nugrimzdo praeityje. Tikra tik tai, kas jaučiama čia ir dabar.

 

Susitaikymo seksas padeda užglaistyti emocines žaizdas, atsivėrusias po nelabai rimtų, kasdieninių ginčų dėl pareigų buityje, vaikų auklėjimo, šeimos finansų, uošvių ir kitų panašių. Nesantaika dėl šių dalykų – amžina lyg pasaulis. Tokie ginčai niekada nebūna visiškai išspręsti. Todėl geras seksas gali padėti išmokti reaguoti ramiau ir teisingai sudėlioti prioritetus. Moterys paprastai pyktį savyje laiko ilgiau nei vyrai, todėl jos galėtų pasimokyti iš jų.

 

Daugeliui porų ginčas – tai žodinė komunikacija, kuri veda prie seksualinio susijaudinimo. Tai nieko nuostabaus. Nestipriai pykstant užplūstantis adrenalinas siunčia labai panašų į seksualinio susijaudinimo signalą į smegenis. Todėl, norint tuo pasinaudoti, ginčijantis reikia vengti šiurkščių žodžių ir kaltinimų, kad mažas ginčas netaptų dideliu konfliktu. Svarbiausia – nebūti žiauriems vienas kitam. Net pykstant reikėtų pajusti, kaip kūnas pulsuoja nuo energijos, erotinio susijaudinimo pertekliaus.

 

Kaip tai atrodo? Štai pavyzdys. Lina susipyko su Jonu. Jonas viduryje sakinio staiga nutilo ir tarė: „Kai pyksti, tavo oda švyti“ arba „Po marškinėliais šviečia tavo krūtų speneliai“. Lina susijaudina, užplūsta adrenalinas, kuris veikia kaip sekso hormonai. Tada jie jau sunkiai gali susikaupti ginčui, nes galvoje kirba mintys apie jos kūną glostančias vyro rankas.

 

Kaip pereiti nuo ginčo iki sekso? Čia padės juokas. Juokas turi gydančių galių ir gali būti labai erotiškas. Svarbiausia juoktis kartu, bet ne vienas iš kito. Pavyzdžiui: Markas po ginčo visada pasako kažką juokinga apie save. Tarkime, jis pažada atleisti ir viską pamiršti, jei jo žmona nors puse lūpų nusišypsos arba nusijuoks. Kai ji nusijuokia, jis griebia ją į glėbį ir pradeda bučiuoti kaklą. Sujaudinta moteris mylinčio vyro glėbyje virpa ir kikena. Jeigu žmona tik nusišypso, vyras bando antrą kartą ją prajuokinti, kol galiausiai pavyksta.

 

Kai kurios moterys negali pereiti prie erotikos, jei ginčas nebaigtas. Tai nereiškia, kad būtina jį tęsti. Kartais geriau pasiūlyti pratęsti pokalbį kitą kartą. Tegul tai būna paskutiniai žodžiai prieš intymias glamones.

 

Kai kurios poros turi ritualų, kuriuos atlieka, norėdami susitaikyti su antrąja puse. Širdį suminkštinti gali puodelis kvapnios arbatos, rožė iš sodo ar artimiausio turgelio arba šokoladiniai ledai. Pavyzdžiui, pora gali vienas kitą pamaitinti šaukšteliu ledais. Toks veiksmas itin suartins.

 

Kai kuriems žmonės po ginčo reikia šiek tiek laiko sau. Pavyzdžiui, 15 – 30 minučių pasivaikščioti gryname ore, atlikti mankštą, išsimaudyti karštoje vonioje ar paskaityti nuotaikingą knygą. Nereikia prižadėti, kad po pertraukos bus seksas, bet parodyti švelnius jausmus ir apkabinti pirmiems.

 

Seksas, ypač susitaikymo, ne visada yra emociškai intensyvi patirtis. Todėl galima išnaudoti tarpusavio santykiuose atsiradusį atstumą. Kitaip tariant, užsiimti laukiniais, kiek grubokais intymiais santykiais.

 

Seksas gali malšinti nuoskaudas. Įdomu, kaip? Šiuo metu galima padaryti taip, kad antra pusė jus dievintų. Pavyzdžiui, paprašyti ilgesnės preliudijos, erotinio masažo, visko, ko tik norisi. Susitaikymo seksas – tai galimybė patirti visiškai naujų įspūdžių ir potyrių. Pavyzdžiui, Ema leidžia savo vyrui garbinti ją, kai užsiima susitaikymo seksu. Tada jie daro kažką nepadoraus, tarkime, ji leidžia vyrui bučiuoti kojų pirštus. Emai santuokoje labai svarbu lygios teisės ir kitu metu tokius lovos žaidimus ji laiko žeminančiais veiksmais, kuriems ji nepritaria. Tačiau po pykčių jai būtent tai norisi patirti.