Ar norėtumėte mylėtis kasdien, 365 dienas per metus? Ar reikėtų taip daryti? Tačiau kas šiais laikais turi laiko kasdien tam laiko? Kas apskritai nori to kiekvieną dieną? Ar seksas kiekvieną dieną galėtų išgelbėti pašlijusius santykius? Ar apsaugotų nuo skyrybų? Padėtų apsisaugoti nuo neištikimybės atvejų? Klausimų daug, todėl reikia pasverti visus už ir prieš.

 

seksas

Už:

 
 • Dažnai mylėtis naudinga dėl geresnės sveikatos. Geras seksualinis gyvenimas yra labai svarbus abiejų partnerių gerai fizinei ir emocinei savijautai. Seksas teigiamai veikia sveikatą ir tarpusavio santykius. Jis gerina kvėpavimą, raumenų darbą ir padeda kontroliuoti šlapimo pūslę. Tai puikus antidepresantas, galintis suteikti naujų jėgų ir energijos. Seksas taip pat gali sušvelninti problemas, nesklandumus santykiuose. Jis mažina stresą, stiprina imuninę sistemą, orgazmai gali net pailginti gyvenimo trukmę, nes teigiamai veikia širdį ir imuninę sistemą.
 
 • Skatina mus jaustis geidžiamiems, todėl dažniau aplanko noras mylėtis. Jeigu partneris nori mylėtis su jumis dažniau, tai reiškia, kad jūs esate seksualus ir patrauklus. Taigi, tai didina savivertę. Nustokite mylėtis ir jūsų savivertė nukris žemai. Abu jausite seksualine prasme izoliuoti; dėl sekso trūkumo jausitės dirglūs ir pradėsite pykti dėl dalykų, kurie anksčiau neužkliūdavo.
 
 • Daug sekso skatina hormonų išsiskyrimą, dėl kurių labiau mylite ir geidžiate savo partnerio. Seksas skatina testosterono, dopamino ir oksitocino išsiskyrimą – didina geismą ir stiprina tarpusavio ryšį. Net jeigu pradedate mylėtis netūrėdami didelio ūpo, kai galiausiai susijaudinate, išsiskiria visi šie hormonai, dėl kurių patiriamas malonumas, prisirišimo jausmas ir intymumas.
 
 • Daug sekso gali net padidinti penį. Tačiau šį privalumą patirs ateities kartos! Ekseterio universiteto Anglijoje tyrėjai nustatė, kad didesnis nei įprastai seksualinis aktyvumas pastebimai keičia vyrų reprodukcinę sistemą. Tyrimai buvo atliekami su vabalais, ne su žmonėmis, bet mokslininkai mano, kad genitalijų evoliucija gali vykti gana greitai. Žinoma, greitai tik sąlyginai – pokyčiai bus pastebimi tik dešimtoje kartoje.
 

Prieš:

 
 • Reguliarus seksas suteikia tokį patį teigiamą poveikį kaip ir seksas kasdien. Mylėtis kiekvieną dieną nėra būtina: dažnai mylėtis yra gerai, bet užtenka ir reguliariai.
 
 • Kasdien mylėtis yra nerealu. Daugumai porų tiesiog netinka patarimas į kiekvienos dienos dienotvarkę įtraukti seksą. Ne visada abu bus nusiteikę seksui, gali neturėti energijos mylėtis. Tai gali tapti dar viena pareiga iš ilgo būtinų atlikti per dieną dalykų sąrašo, todėl tokia prievolė labiau erzins, bet ne teiks malonumą.
 
 • Seksas negali pakeisti emocinio intymumo. Net jeigu jūsų santykiuose labai daug sekso, bet, išlipę iš lovos, nerodote vienas kitam švelnumo, seksas kasdien nepadės. Seksas yra nuostabus būdas parodyti meilę ir intymumą, bet parodyti savo švelnius jausmus žodžiais, gestais ir veiksmais taip pat ne mažiau svarbu.
 
 • Gali būti tiesiog per daug gerų dalykų. Net jei jums labai patinka mėsainiai, ar tikrai norėtumėte juos valgyti kiekvieną vakarą? Kartais sekso atidėjimas kitai dienai, gali sukelti dar daugiau jaudulio, nes labiau to norėsite. Kaip galite ko nors pasiilgti, jeigu tai gaunate kiekvieną dieną?
 

O kaip reikėtų elgtis iš tikrųjų?

 
 • Kasdien nuveikti kažką seksualaus. Išsikelkite tikslą padaryti kažką seksualaus ir paprasto kartą per dieną. Seksas nebūtinai turi būti lytiniai santykiai. Tai gali būti ilgas, aistringas bučinys, gundymas, kelios minutės oralinio sekso. Tokie veiksmai yra realistiškesni nei seksas kasdien ir padeda išlaikyti intymų ryšį stiprų.
 
 • Mylėtis kartą per savaitę. 2015 metų amerikiečių tyrimas parodė, kad daugiau sekso nereiškia, kad pora yra laimingesnė. Tyrime dalyvavo daugiau nei 30 tūkst. amerikiečių, bet didelių skirtumų tarp tų, kurie mylėjosi labai dažnai ir tų, kurie mylėjosi kartą per savaitę, nepastebėjo.
 
 • Norite iššūkių? Padvigubinkite sekso kartų per mėnesį skaičių! Jeigu patiks, po kelių mėnesių galėsite skaičių dar kartą padvigubinti. Išsikelkite tikslą, kad seksas turi būti pakankamai geras, bet nebūtinai tobulas. Per didelis spaudimas sau ir partneriui, kad seksas būtų nuostabus ir truktų valandų valandas, gali atvėsinti aistrą, o ne ją uždegti.
 
 • Veikti spontaniškai: nelaukti tinkamo laiko ar ypatingos aistros. Jeigu norite mylėtis, tai taip ir darykite. Kuo daugiau laiko praeis nuo pirmosios minties apie seksą, tuo mažesnė tikimybė, kad taip ir padarysite.