Pirmosioms Europos žaidynėms ir jų atidarymui Azerbaidžano sostinė Baku ruošėsi net keletą metų ir jau rytoj, penktadienį, žada nepakartojamą jų startą. Atidarymo ceremoniją ruošė geriausi pasaulio prodiuseriai ir scenografai, o jų sukurtus stebuklus TV6 kanalo žiūrovai išvys tiesiogiai nuo 18.55 val.

 

TV6_Europos_zaidynes_Saulius_Baniulis_Foto_Imantas_Boiko

Šio išskirtinio renginio laukia ne tik prisiekę sporto aistruoliai. Visame pasaulyje įspūdingos atidarymų ceremonijos žavi milijonus. Tiek žaidynių atidarymo, tiek visų varžybų transliacijų, nekantriai laukia ir sportu itin besidomintis radijo stoties „Power Hit Radio“ laidų vedėjas Saulius Baniulis. Jis žada būtinai stebėti dziudo, dviračių rungtis ir, be abejo, visas žaidynių sporto šakas, kuriose dalyvaus lietuviai.

 

„Visada linkiu, kad mūsiškiai kitiems įkrėstų į kailį ar gerai pasipriešintų. Tada būna labai smagu ir verčia didžiuotis. O šiaip visos sporto šakos yra įdomios, jei tik pradedi jomis domėtis, gilintis į smulkmenas. Man kažkada tenisas atrodė toks pat nuobodus, kaip ir žaidimas šachmatais – atrodė, kad mušinėja kamuoliuką iš vienos pusės į kitą ir viskas. Galvoji, kas gi čia sunkaus ir įdomaus, kur iššūkis? Bet vos tik pradedi žiūrėti ir analizuoti, pamatai, kokie strateginiai žaidimai ten žaidžiami, – sako Saulius. – Tas pats su dviračių sportu. Gali pasirodyti nuobodu, bet kai tik papasakoju kam nors apie sportininkų strategijas, treniruočių ypatumus, visi lieka nustebę. Daug įdomybių galima surasti“.

 

Tai, kad dviračiai yra Sauliaus aistra, žino praktiškai visi. Tačiau tikrai nedaug kas žino, jog iškalbingasis „Power Hit Radio“ laidų vedėjas taip pat itin mėgsta ir kitą sporto šaką – dziudo. Pasirodo, su dziudo prabėgo Sauliaus paauglystė. „Atrodo, kad gal labiau vilioti turėjo karate, kung fu ar dar kažkas, kur reiktų aktyviau pakilnoti kojas, tačiau nutiko taip, kad įtraukė dziudo ir… įklimpau. Tapau priklausomas nuo šios sporto šakos“, – pasakoja S. Baniulis.

 

Paklaustas, kokia sporto šaka jam atrodo pati keisčiausia, žinomas vyras šypsodamasis sako, kad greičiausiai šioje kategorijoje nominuotų degtukų mėtymo į tolį varžybas. Neabejotinai jose ir dalyvauti, ir jas stebėti būtų įdomu. Ir nors Baku vyksiančiose žaidynėse tokios rungties nėra, Saulius sako, kad stebėti bet kokį sportą, o ypač tokiose žaidynėse, tikrai verta: „Tai padeda užmiršti visus rūpesčius, o ir šiaip, sportas visuomet įtraukia, suteikia geras emocijas, tad kodėl jo nežiūrėti?“

 

Pirmosios Europos žaidynės Baku 2015 prasideda jau rytoj, pentadienį, 18.55 val. tiesiogiai per TV6. Birželio 12-28 d. TV6 televizija virs tikrų tikriausia sporto Meka, transliuosiančia gražiausias ir svarbiausias šių žaidynių akimirkas.

 

Pirmosios Europos žaidynės Baku 2015 prasideda jau rytoj 18.55 val. tiesiogiai per TV6!