Apie TV1 kanale ketvirtadienio vakarais rodomą serialą „Begėdis“ jau sklando legendos ir perpasakojami geriausi juokeliai. Serialas užkabino tuos, kuriems prie širdies – geras sveikas humoras. Vienas šio serialo gerbėjų – jį garsinantis Rytis Zemkauskas.

 

„Seniai neturėjau tokio malonumo garsinti serialą, gal net nuo „Romos“ laikų, nes pasiilgau tikro, o ne nulaižyto gyvenimo vaizdavimo, žmoniškų keiksmažodžių ir tiesos sakymo tiesiai į miesčioniškas mūsų kaktas. Žiauriai gerai nufilmuotas, puikūs aktoriniai darbai ir sveikas humoro jausmas. Karštai rekomenduoju“.

 

Pasak Ryčio, pirmiausia, kas jį žavi „Begėdyje“ – tai, kad čia vaidina du jo labai mėgstami aktoriai: Joan Cusack ir nepakartojamas, brolių Coenų mylimas Williamas H.Macy.

 

„Turint galvoje nedėkingą aktoriaus profesijos prigimtį mažai yra tokių aktorių, kuriuos simptomiškai sutinki tik geruose filmuose – arba Macy yra laimės kūdikis arba jo agentas turi genialią uoslę. Man atrodo, kad „Begėdyje“ jie nelabai ir vaidina – tiesiog jaukiai realizuoja savo alter ego, „būna“ gerai parašyto personažo kailyje. „Begėdžio“ scenarijus seniai prašėsi būti parašytas – jeigu simpatiškuose, bet begėdžiuose veikėjuose neatpažinsite savęs – esat veidmainis“, – sako Rytis.

 

Begėdis – tai tėvas, kuris prageria viską, kas patenka į nagus. Motina išėjo duonos ir nebegrįžo – štai kokiomis sąlygomis priversti išgyventi palikti šeši vaikai. Galaheriai yra tikri skurdžiai, visuomenės išlaikytiniai su menkais padorumo likučiais, kaip ir didžioji dalis jų pažįstamų. Seriale daugybė nepadoriai nuogų scenų ir sultingų tekstų, o savo grožybes nesidrovėdami demonstruoja ne tik dailios aktorės, bet ir įmetėję vyrukai bei pusamžės damos.

 

Tačiau serialas „Begėdis“ traukia ne skurdo ir girtuoklystės vaizdais. Linksma žiūrėti, kaip visiškai į jokius rėmus netelpanti šeima sugeba smagiai funkcionuoti visiškai ekstremaliomis aplinkybėmis. Niekas nemoralizuoja, kad gerti blogai, tai akivaizdu, daug įdomiau tai, kaip linksmai ir išradingai šeima bando lipti iš klampaus alkoholizmo liūno.

 

Šalia Williamo H.Macy, patriarcho alkoholiko Frenko Galaherio, vyriausią jo dukterį Fioną vaidina Emmy Rossum („Operos vaiduoklis“), kurios mylimąjį Stivą vaidina merginų mylimas gražuolis Justinas Chatwinas.

 

 

„Begėdis“ – ketvirtadieniais 22.50 val. per TV1