Ritualai suteikia gyvenimui struktūrą. Juk kiekvieno susikurti asmeniniai ritualai padeda nurimti, atsikratyti streso ir iš naujo suvokti save. Todėl svarbius tikslus, pavyzdžiui, svorio metimą, daug lengviau įgyventi. Tad kokie ritualai iš tiesų padeda atsikratyti nereikalingų kilogramų?

 

Neįtikėtina ritualo galiaConceptual,Fat,Overweight,Obese,Female,Vs,Slim,Fit,Healthy,Body

 

Tyrimai rodo, kad ritualai padeda mėgautis patirtimi, suteikti kontrolės jausmą ir sumažinti nerimą. Kad ir kaip keistai skambėtų, Minesotos ir Harvardo universitetų mokslininkai nustatė, kad ritualinis šokolado valgymas padidino žmonių patiriamą malonumą. Prieš leisdami dalyviams suvartoti šokolado plytelę, tyrėjai paprašė jų atlikti savotišką ritualą: šokolado plytelę perlaužti per pusę nenuimant pakuotės, tada išvynioti iki pusės ir suvalgyti. Galiausiai išvynioti likusią dalį ir lėtai suvalgyti. Palyginus su žmonėmis, kurie tiesiog atsipalaidavo prieš valgydami šokoladą, tie, kurie atliko minėtą ritualą, teigė, kad šokoladu mėgavosi labiau, valgė jį lėčiau, kad galėtų pajusti skonį, be to, teigė, kad jis buvo skanesnis. Taigi, ritualai padeda susitelkti ir padidina įsitraukimą į užduoties atlikimą.

 

Ritualai taip pat gali sustiprinti kontrolės jausmą. Tyrėjai iš Harvardo universiteto atliko eksperimentą su 9–15 žmonių grupėmis, atvykusiomis į sesiją. Vienas dalyvis kiekvienos sesijos metu laimėdavo 200 JAV dolerių ir jam leisdavo eksperimento patalpas palikti anksčiau nei kitiems. Vėliau stebėta likusių eksperimento dalyvių reakcija. Vieni jų ant lapelio piešė emocijas, o kiti dalyvavo rituale, kuriame piešė tą patį, bet pabarstė žiupsnelį druskos ant popieriaus, suplėšė ir suskaičiavo iki dešimties penkis kartus. Kai vėliau dalyvių paprašė įvertinti, ar jie jautėsi galintys kontroliuoti situaciją, atlikusieji ritualą patikino, kad jautėsi geriau nei tie, kurie tiesiog pavaizdavo popieriuje pavydą ir pasipiktinimą. Mokslininkai tikina, kad rezultatams įtakos neturėjo ir tai, ar žmonės tikėjo ritualų galia. Tie, kurie ritualais netikėjo, buvo įsitikinę, kad paprasta veiksmų seka padeda nusiraminti, apsivalyti ir susikurti geresnę savijautą.

 

Svarbu tinkamas nusiteikimas

 

Žinant, kad ritualai daro poveikį psichikai, būtina išmokti susikurti ritualams tinkamą būseną. Prieš pradedant svorio metimo ritualus, pirmiausia derėtų įsivaizduoti, kad kieme yra jums nereikalingų plytų krūva. Norite jų atsikratyti, tačiau reikia nuspręsti, kaip tai padaryti. Įsivaizduokite, kad bandote vienu metu surinkti visą plytų krūvą. Nepavyksta, tiesa? Geriausias būdas perkelti plytas – imti po vieną. Tačiau tai užtruktų ilgai ir tam prireiktų nemažai pastangų. Visgi tai žingsnis į priekį. Svarbiausia – noras pradėti. Norisi numesti visus perteklinius kilogramus, tačiau iš karto arba per labai trumpą laiką nepasiekus tikslo dažnas nuleidžia rankas. Tai klaida. Svorio metimo ritualo paslaptis ta pati, kaip ir perkelti plytų krūvą, – užuot bandę padaryti vienu kartu, darykite tai palaipsniui.

 

Svorio metimo ritualas

 

Pirmą Mėnulio pilnaties dieną pravartu pasninkauti, kad pasiruoštumėte šiam burtui, o kūnas ir protas turėtų užtektinai valios atlikti užduotį. Laikykitės visiško pasninko tik tuomet, jei esate puikios sveikatos ir esate pasiruošę užduočiai. Svarbu leisti apsivalyti organizmui. Dauguma gali ištverti lengvą pasninką. Idealu, jei visą dieną valgysite skystą maistą, gersite natūralias sultis, žolelių arbatas be cukraus ir saldiklių. Jei dieną reikia daugiau maistinių medžiagos, suvalgykite lengvų salotų su šlakeliu citrinos sulčių arba acto ir alyvuogių aliejaus.

 

Ritualui reikės: naujo tualetinio popieriaus ritinėlio, granato arba žaliosios citrinos.

 

Padėkite popierių ant savo altoriaus. Jei tokio neturite, tiesiog paruoškite vietą prie lango, pro kurį atsiveria vaizdas į Mėnulį, arba išeikite į lauką ir susiraskite nuošalią vietą. Kai būsite pasiruošę ritualui, atlikite šiuos veiksmus:

 
 •  Nuvalykite ir pašventinkite tualetinio popieriaus ritinėlį.
 •  Atsipalaiduokite ir sutelkite dėmesį į akimirką. Keletą kartų giliai įkvėpkite ir pradėkite ritmingai kvėpuoti.
 •  Pasikvieskite deivę Venerą. Jei norite, galite giedoti orfinius himnus.
 •  Pasakykite Venerai, kad jums reikia numesti svorio, ir paprašykite jos pagalbos.
 •  Medituokite ir įsivaizduokite save ties savo tikslo svoriu.
 •  Laikykite tualetinį popierių rankose ir įkraukite jį ketinimais numesti svorio. Paprašykite Veneros palaiminimo.
 •  Paaukokite Venerai granatą arba citriną – sutraiškykite vaisių ir padėkite ant žemės.
 

Po ritualo saugiai padėkite tualetinį popierių. Tam tinka maišelis, kosmetinė ar kita vieta, kur niekas kitas neras. Nuplėškite vieną popieriaus lapelį ir ant jo užrašykite „vienas kilogramas“. Įsivaizduokite save lieknesnį, kaip tai darėte per meditaciją. Nuplaukite lapelį, kad atsikratytumėte to kilogramo, kurio nenorite. Kai lapelis kartu su vandeniu nutekės į kanalizaciją, įsivaizduokite, kad riebalai, kaip po vieną plytą, jus palieka. Tada kelias ateinančias dienas sutelkite dėmesį į šio kilogramo metimą. Numetę trokštamą kilogramą, kai būsite pasiruošę, kartokite ritualą, kad numestumėte dar vieną kilogramą. Ritualą atlikite tol, kol pasieksite tikslą. Šis lieknėjimo burtas spartina medžiagų apykaitą ir padeda kūnui greičiau deginti kalorijas. Rezultatai nebus matomi akimirksniu. Galite paspartinti tikslą valgydami sveikesnį maistą ir reguliariai mankštindamiesi.

 

Raudonos žvakės ritualas

 

Šiam svorio metimo ritualui reikės: raudonos žvakės, medžiaginio maišelio, geriausia raudonos arba oranžinės spalvos, po šaukštelį Kajeno paprikų, cinamono ir malto imbiero.

 

Svorio metimo burtai turėtų būti atliekami per dylantį Mėnulį, geriausia fazės pradžioje. Kad būtų efektyvus, atlikite jį 7 dienas iš eilės nuo pirmosios delčios dienos. Pirmiausia susicentruokite ir įžeminkite save – lieskite kojomis žemę. Padėkite visas burto priemones priešais save ir uždekite raudoną žvakę. Įsivaizduokite, kaip liepsnos šiluma sušildo jūsų vidų. Žiūrėkite į liepsną ir įsivaizduokite, kaip jūsų kūnas įgauna ugnies savybių. Stebėkite tirpstantį vašką ir įsivaizduokite, kaip jūsų kūnas lengvai degina riebalų perteklių. Tris sykius pakartokite: „Ugnie, pabusk manyje, sudegink nereikalingą svorį. Liepsna, sušildyk kūną, kai pagreitės medžiagų apykaita.“ Dabar paimkite prieskonius, supilkite juos į mažą maišelį ir užriškite. Tris sykius pagal laikrodžio rodyklę apsukite maišelį aplink žvakę ir įsivaizduokite, kaip jis sugeria žvakės šilumą. Užpūskite žvakę.

 

Prieskonių maišelį laikykite šalia kūno tol, kol norėsite numesti svorio. Jis bus veiksmingiausias, jei laikysite arti skrandžio. Po kiekvieno valgio laikykite maišelį kairėje rankoje maždaug minutę ir įsivaizduokite, kaip sugeriate iš jo šilumą. Pamatysite, kūnas pradės greičiau deginti suvartotas kalorijas, todėl ilgainiui sveikai numesite svorio.

 

Juodos ir raudonos žvakės burtai

 

Norėdami numesti svorio, paimkite juodą žvakę ir išraižykite norimų numesti kilogramų skaičių. Ant raudonos žvakės išilgai išraižykite žodžius „svorio netekimas“. Uždekite raudoną žvakę ir leiskite jai lašėti ant juodosios. Įkraukite juodą žvakę vizualizuodami, kaip atrodysite atsikratę nereikalingų kilogramų. Uždekite juodą žvakę ir pasakykite: „Nuo manęs tirpsta papildomas svoris. Aš pasveikau. Mano kūnas gražus.“ Kartokite žodžius, kol juoda žvakė visiškai sudegs. Sukietėjusio vaško drožles nešiokitės su savimi, kol pasieksite norimą svorį. Kartokite šį burtą pagal poreikį.

 

Mazgo burtas svoriui mažinti

 

Reikės juodo siuvinėjimo siūlo, kurio ilgis turėtų atitikti juosmens plotį.

 

Kai saulė pradeda leistis, išneškite siūlą į lauką. Pagalvokite, kas neleidžia numesti nereikalingo svorio. Tada ant siūlo vienodu atstumu suriškite 9 mazgus, su kiekvienu sakydami:

 
 •  Pirmu mazgu dabar mano kūnas pasiruošęs dirbti.
 •  Antru mazgu mano medžiagų apykaita tampa aktyviu mechanizmu.
 •  Trečiu mazgu surišu nesveiko maisto norą, dabar jis baigiasi.
 •  Ketvirtu mazgu surišu norą prisivalgyti ir gurkšnoti.
 •  Penktu mazgu pasižadu judėti ir mankštintis.
 •  Šeštu mazgu visas perteklinis svoris greitai išsisklaidys.
 •  Septintu mazgu atsispiriu, porcijos ne didesnės nei du kumščiai.
 •  Aštuntu mazgu dingsta nesaugumas, užsimezga savivertės pumpurai, žydi ir auga.
 •  Devintu mazgu suvaržau nesėkmes, todėl nepamesiu svorio metimo kelio.
 

Galiausiai suriškite abu galus įsivaizduodami, kaip lengvai pasiekiate tikslą. Pasakykite šiuos žodžius: „Paskutiniu mazgu įprasminu šį burtą. Kiekviena mano kūno ir proto ląstelė dabar veikia kartu, kad pririštų mane prie šios svorio metimo strategijos ir sveikos ideologijos iki perteklinių kilogramų atsikratymo.“

 

Autorius  Monika Budnikienė