Ricinos aliejus – viena universaliausių ir vertingiausių natūralių priemonių, padedančių puoselėti grožį. Sklandžiai įveikia įvairias odos, plaukų bei nagų problemas, gerina būkles. Svarbu jį naudoti reguliariai ir tinkamai.

 

Apie aliejųBeans,And,Castor,Oil,On,The,Black,Table

 

Išgaunamas iš augalo ricinmedžio, vešančio Afrikoje, Indijoje ir Viduržemio jūros regionuose. Tai vienas seniausių augalų, kuris auginamas būtent aliejui išgauti. Šaltai spaustas ricinos aliejus naudojamas tiek išoriškai, tiek geriamas, kai kamuoja virškinimo trakto problemos. Kokybiškas ricinos aliejus turi būti be priemaišų, skaidrus, tirštesnis nei įprasti aliejai. Spalva – šiaudų ar aukso, šviesaus gintaro. Jei įgavęs tamsiai rudą spalvą, naudoti negalima. Taip pat atkreipti dėmesį į kvapą – kokybiškas ricinos aliejus neturi stipraus specifinio kvapo. Ricinos aliejuje daug riebalų rūgščių, kurios mūsų organizmui be galo svarbios – tai ricinolis, omega-6, omega-9.

 

Vešliems plaukams

 

Ricinos aliejus – veiksminga priemonė nuo plaukų slinkimo bei lūžinėjimo ir skalpo pleiskanojimo. Kenčiantiems nuo šių problemų ricinos aliejų patartina naudoti kaip kaukę: nedidelį kiekį aliejaus sušildyti tarp delnų ir tolygiai ištepti plaukus nuo šaknų iki galiukų, įmasažuojant į galvos odą. Plaukus apsukti plėvele (tinka ir paprastas maišelis). Galima pašildyti šilta plaukų džiovintuvo oro srove ir apsukti galvą rankšluosčiu, kad šiluma taip greitai neišsisklaidytų. Laikyti apie 1,5 val., o tada ištrinkti šampūnu ir leisti natūraliai išdžiūti. Plaukai taps švelnesni, lengviau šukuojami ir pamaitinti jau po pirmo karto. Štai siekiant sustabdyti slinkimą, paskatinti plaukų augimą ar išnaikinti pleiskanas, procedūrą kartoti kartą per savaitę bent du mėnesius.

 

Norint, kad plaukai augtų sparčiau, rekomenduojama juos vakarais rūpestingai šukuoti kelias minutes – suaktyvina galvos kraujotaką, folikulai geriau aprūpinami maistinėmis medžiagomis. Šukuoti švelniu natūralių šerių šepečiu, ant jo užlašinus ricinos aliejaus.

 

Ilgoms blakstienoms

 

Su mažiumi, taip pat dėl kasdienio antakių ryškinimo, reguliaraus dažymo ir kitų procedūrų antakių plaukeliai išretėja, atrodo neišraiškingai. Ricinos aliejus – puiki priemonė norint sustiprinti antakių plaukelius ir atauginti išslinkusius. Kiekvieną vakarą antakius tepti tarp delnų pašildytu ricinos aliejumi. Tam, kad ricinos aliejus padengtų kiekvieną plaukelį, patogiausia naudoti antakiams skirtą šepetėlį ar švarų blakstienų tušo šepetuką. Laikyti per naktį, kad visiškai susigertų į plaukelius ir odą po antakiais.

Ricinos aliejus – pirmoji pagalba pavargusioms, nualintoms ir išretėjusioms blakstienoms. Rekomenduojama vakare, nuvalius blakstienų tušą, švariu šepetėliu jas iššukuoti ir užtepti šlakelį ricinos aliejaus. Svarbu, kad priemonės nepatektų į akis, todėl naudoti saikingai. Kas vakarą taip lepinant blakstienas, jų būklė pagerėja jau po trijų savaičių.

 

Sveikai odai

 

Aliejus pasižymi drėkinamosiomis ir maitinamosiomis savybėmis, taip pat sudėtyje turi antioksidanto vitamino E, kuris saugo nuo laisvųjų radikalų poveikio, padeda naikinti randelius ir mažinti raukšles, minkština odą. Keletą ricinos aliejaus lašelių naudinga įmaišyti į kitas odos priežiūros priemones, tačiau geriausia naudoti atskirai.

 

Veido, kaklo ir dekoltė sritis naudinga ištepti ricinos aliejumi ir nuplauti po 2 val. Reguliariai naudojant tokią kaukę, oda taps stangresnė, sumažės nedidelių raukšlelių, nelygimų ar randelių.

 

Atsargiai tapšnojant paskirstyti nedidelį kiekį šilto ricinos aliejaus paakių zonoje. Kai aliejus šiek tiek susigers, dar porą minučių švelniai tapšnoti paakius. Procedūrą kartojant savaitę, paakiai pašviesės, pagerės odos būklė, sumažės raukšlelių.

 

Ricinos aliejus pasižymi gydomuoju ir uždegimus slopinančiu poveikiu, todėl sėkmingai kovoja su spuogais bei inkštirais. Jei vargina spuogeliai, atsirado matomų inkštirų, padės ricinos ir alyvuogių aliejaus mišinys – 1 dalis ricinos aliejaus : 3 dalys alyvuogių aliejaus. Drėgną veidą įmasažuoti aliejų mišiniu ir uždengti karštame vandenyje sušlapintu ir išgręžtų rankšluosčiu. Kai rankšluostis atvės, kruopščiai nuprausti veidą.

 

Kasdieniam odos drėkinimui ir maitinimui ricinos aliejų patariama sumaišyti su kitu šaltai spaustu tyru aliejumi. Ricinos aliejus gana tirštas, o sumaišius su kitu aliejumi greičiau patenka į gilesnius odos sluoksnius.

 

Tvirtiems nagams

 

Ricinos aliejus be galo naudingas ir stiprinant nagus, prižiūrint odeles. Rekomenduojama reguliariai darytis labai paprastą stiprinančią ir maitinančią vonelę nagams. Šiek tiek pašildytame aliejuje (vos šiltas) laikyti rankas 15 min. Ištraukti ir švelniai nusausinti popierine servetėle. Jei aliejaus dar šiek tiek liko, švelniai įmasažuoti į apynages. Po tokios procedūros nagų odeles galima švelniai nustumti specialia medine mentele. Tokią vonelę patartina daryti bent 2 sykius per savaitę. Aliejus sustiprins nagus, jie nebelūžinės, mažiau sluoksniuosis, greičiau augs. Odelės taps minkštesnės ir nešerpetos.

 

Šiltos ricinos vonelės itin naudingos skeldėjančioms pėdoms. Mirkyti irgi 15 min., o paskui aliejaus perteklių įmasažuoti į padus, daugiau dėmesio skiriant kulnams.

 

Kam dar naudingas?

  • Smulkioms žaizdelėms gydyti.
  • Skausmui ir uždegimui mažinti po vabzdžių įgėlimo.
  • Karpoms naikinti (tepti kasdien tiesiai ant karpos mėnesį laiko).
  • Vartojamas esant vidurių užkietėjimui.
  • Malšina peršalimo simptomus – ricinos aliejumi ištepti krūtinės sritį.
  • Malšina pilvo dieglius ir menstruacijų skausmą – masažuoti aliejumi.
  • Puikiai tinka kojoms ir pėdoms masažuoti: atpalaiduoja, gerina kraujotaką.
 

Autorius Laima Samulė