Kiekvieni namai turi savą, ypatingą kvapą. Jis atspindi tame būste gyvenančių asmenų charakterį, nuotaiką ir energetiką. Kvapai ne tik suteikia jaukumo namams, bet ir pagerina jų gyventojų savijautą.

 

Aromatinės žvakės su tam tikromis sudėtinėmis dalimis gali pakelti nuotaiką rytais arba padėti atsipalaiduoti vakarais. Sakoma, kad kvapai – tokia galinga priemonė, kad gali net pakeisti rytinį kavos puodelį ar vakarinę meditaciją.

 

Organizmo tonusą pakelia gaivūs kvapai: pipirmėčių, apelsinų, cinamono, greipfrutų, citrinžolių. Šie kvapai padeda pabusti iš miego ir žvaliai pradėti naują dieną. Tiems, kurie tingi rytą daryti mankštą, rekomenduojamas rozmarinas. Aitrokas rozmarinų kvapas suaktyvina smegenų veiklą ir paruošia įprastai darbo dienai.

 

Dirbantiems namuose prie kompiuterio rekomenduojami šlamagraižės leuzijos kvapai. Jie netralizuoja neigiamą kompiuterio poveikį ir gerina protinę veiklą.

 

Po sunkios dienos tinkamiausi santalmedžio, Peru balzamo, kvapiųjų kanangų aromatai. Jie mažina įtampą, stresą, ramina nervų sistemą. Romantišką nuotaiką suteiks nepakartojami jazminų, vanilės ar rožių kvapai.

 

Skirtingose gyvenamojo būsto vietose paprastai tvyro vis kitoks kvapas. Prieškambario kvapas – tai namų vizitinė kortelė, nuo kurios priklauso pirmasis svečio, peržengusio namų slenkstį, įspūdis. Prieškambariui tinka įvairių kvapų mišinys. Pavyzdžiui, pušų, raudonmedžių, kadagių ir citrinų.

 

Svetainės kambario kvapas turėtų būti parenkamas pagal tai, kokia veikla čia bus užsiimama. Jeigu tai – poilsio kambarys, labiausiai tiktų atpalaiduojantys kvapai: mandarinų ir kvapiųjų kanangų. Jeigu svetainėje dažnai susirenka svečių: bergamočių.

 

Miegamojo kvapai turėtų padėti greičiau užmigti ir geriau išsimiegoti. Levandų kvapas veikia raminamai. Seksualinę aistrą įžiebs kvapiųjų kanangų, Peru balzamo ir mandarinų kvapai.

 

Virtuvėje tinka maisto kvapai, keliantys apetitą. Tinkami kvapai: citrinžolių, vanilės ir cinamono, greipfrutų.

 

Vonios kambariui tinka gaivūs citrinų kvapai.

 

Vaikai gali būti labai jautrūs kvapams, todėl juos rinkti reikia itin atidžiai. Kūdikiams tinka raminantys valerijonų, ramunėlių, levandos ir rožių kvapai. Mokyklinio amžiaus vaikams tinka mandarinų ir apelsinų kvapai.