„Mulkiai“, – nevyniodama žodžių į vatą šį pirmadienio vakarą 20.25 val. LNK gyvenimo būdo laidoje „Nuo… Iki…“ rėš garsi rašytoja, žurnalistė Audronė Urbonaitė. Pirmąją savo knygą „Posūkyje – neišlėk“ prieš dešimtmetį Audronė parašė tuomet, kai jai buvo diagnozuotas gimdos vėžys. Moteris papasakos, kaip tuomet pasielgė jos darbdaviai – suteikę ne tik didžiulį palaikymą, tačiau ir skyrę solidžią sumą apsilankymui modernioje užsienio klinikoje.

 

„Nuo... Iki...“

 

„Tai yra taip pigu, taip prasčiokiškai primityvu ir vertelgiška, kad tiesiog galėčiau visiems paeiliui paspausti ranką ir įteikti „mulkių“ diplomą. Tai yra visuomenės testas – sėdi, matai, diedai, ir, kol patogu, tol gerai. Kai atėjo į įstaigą pinigai, kuriuos reikia skirstyti, ko gero pagalvojo, pataupykim, o gal atleidžiamas žmogus nesiskųs…“, – dabar jau buvusios Žmogaus teisių instituto direktorės Dovilės Šakalienės atleidimą jai kovojant su vėžiu komentuos garsi rašytoja.

 

„Nuo... Iki...“

 

To metu kiti garsūs žmonės – aktorius Dalius Mertinas, žurnalistė Rūta Janutienė, fotografė ir sergančių vėžiu vaikų fondo „Mamų unija“ viena įkūrėjų dalinsis asmenine patirtimi kovoje su vėžiu ir patarimais.

 

Garsus aktorius Dalius Mertinas prisimins, kaip buvo smerkiamas už viešas kalbas apie ligą, ir kovą už tai, kad brangūs vaistai skirti vėžio gydymui, būtų kompensuojami. Per pastaruosius 13 metų net keletą kartų vėžio diagnozę išgirdęs aktorius pasidalins ir asmeniniais patarimais – ko imtis ir ką pirmiausia daryti, kai jums diagnozuojamas vėžys. „Mane ir už nugaros, ir tiesiai į akis vadino vėžininku. Sakė taip – sergi vėžiu, ir sirk, ir nelįsk, kur tau nereikia. Nerodyk čia jokių iniciatyvų. Esi vėžininkas, ir tylėk. Tai sakau jums tiesiai šviesiai. Buvau šokiruotas ir pasimetęs, priėmiau tai emocionaliai ir su juoku, bet buvau pakirstas….“, – atviraus D.Mertinas.

 

„Nuo... Iki...“

 

Diagnozę vėžys garsi televizijos laidų vedėja, žurnalistė Rūta Janutienė išgirdo vos prieš metus. Tuomet ji drąsiai nusiskuto plaukus, nesislėpė po peruku, ir atvirai kalbėjo apie savo ligą. Šiandien Rūta sako, kad gydymas baigtas, o vėžys – įveiktas. „Tačiau garsiai sakyti, kad esu sveika, neketinu. Juk tuomet, kai krūtyje aptikau guzelį, taip pat jaučiausi sveika“ – sakys Rūta. Moteris ne kartą buvo kaltinama, neva kalbomis apie savo ligą darosi reklamą. „Kiekvienam taip manančiam siūlyčiau pačiam pabandyti tokią viešųjų ryšių formą“, – teigs R.Janutienė.

 

„Pradėjau kristi į dugną, atsidūriau gilioje depresijos duobėje“, – netrukus prisipažins garsi fotografė, vėžiu sergančių vaikų fondo „Mamų unija“ viena įkūrėjų Eglė Mėlinauskienė. Moteris neslepia – po to, kai jai buvo diagnozuotas vėžys, pašalinta krūtis, ji tapo nepatraukli pati sau, todėl vyrui net drįso pasiūlyti susirasti kitą, sveiką moterį.

 

Prieš savaitę apie savo atleidimą sunkios ligos metu prabilusi, ir tikrą skandalą žiniasklaidoje sukėlusi žmogaus teisių specialistė Dovilė Šakalienė atvirai papasakos kaip gyvena dabar, kaip buvo priimtas jos vadovų sprendimas atleisti iš darbo tuomet, kai gulėjo ligoninėje, ir jai buvo taikomas gydymas, bei tai, kaip keičiasi gyvenimas, išgirdus diagnozę vėžys.

 

Gyvenimo būdo laida „Nuo… Iki…“ jau šį pirmadienio vakarą 20.25 val. per LNK.