Kovo 11-osios akto signatarė, buvusi krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė yra moteris įsimylėjusi kariuomenę. Tai ji pripažįsta su pasididžiavimu ir gali ilgai pasakoti istorijas apie Lietuvos kariuomenės darbą, susitikimus su aukštais užsienio valstybių pareigūnais, Lietuvos laisvės gynimo akimirkas.

 

pokalbis2 (Small)

 

 

Kaip jaučiasi mergina kariuomenėje? Kaip jaučiasi moteris tarp generolų? Kas daugiau sveria: rankinukas ar kareiviška kuprinė? Kovo 11-ajai skirtoje TV3 laidoje „Pasaulis pagal moteris – išskirtiniai moterų, gynusių ir tebeginančių Lietuvos laisvę pasakojimai.

 

WIN_20170307_191415 (Small)

 

Sukneles Kovo 11-ajai siuvosi pačios

 

„Viską darėmės patys – tiek laisvę, tiek jos šventimo atributus, – šypsodamasi pasakoja Rasa ir prisimena suknelę, kurią Kovo 11-osios progai pasisiuvo taip pat pati: „Tamsiai žalia, elegantiška, tiko prie akių“.  Atminimui šį rūbą  iki šiol sauganti politikė neslepia, kad to meto laikotarpis buvo labai įtemptas, todėl apie aprangos kodus ir kitus moteriškus niuansus signatarėms per daug galvoti nebuvo kada: „Šimtai darbų, bemiegės naktys salėje – tada buvo svarbiausia, kaip atrodys Lietuva, o ne tu“ – šeštadienio rytą TV3 laidoje „Pasaulis pagal moteris“ prisiminimais dalinsis Rasa.

 

WIN_20170307_191546 (Small)

 

Žygiuojant tarp kareivių aukštakulniai praverčia

 

Daugelis galbūt paprieštaraus šiam teiginiui sakydami, kad tai nepatogu, tačiau ilgus metus tarp karių besisukanti krašto apsaugos ministrė įžvelgia ir kitų niuansų: „Kareiviai dažniausiai – aukšti tvirti vyrai. Mažytės moterėlės tarp jų gali pasirodyti juokingai. O ir bendrauti ūgio skirtumas juk trukdo“, – juokiasi Rasa atskleisdama subtilias moteriškas smulkmenas. Rasa taip pat prisimena, kad ir senosios Seimo salės, kurioje buvo atkurta nepriklausoma Lietuva, tribūna nebuvo pritaikyta moterims: „Ji lyg nulieta tvirtiems aukštiems vyrams, na, pavyzdžiui, a. a. Brazauskui“, – šypsosi Rasa.

 

Kariuomenėje moterys jaučiasi puikiai

 

Paklausta, ar tokioje vyriškoje sferoje moterys nesijaučia nepastebėtos ar neįvertintos, Rasa iš karto skuba paneigti tokį stereotipą: „Lietuvos kariuomenė yra viena moderniausių struktūrų Lietuvoje. Siekdami laipsnių, kariai daug stažuojasi, nuolatos lankosi užsienyje, todėl puikiai įsisavina vakarietišką laisvę ir vertybes. Tarp jų moterys jaučiasi puikiai. Užsienio politikoje – tai pat yra savų privalumų“.

 

Nešlifuoto gintaro karoliai pelnė Hilari Klinton dėmesį

 

Laidos vedėjai Kristinai Rimienei paprašius daugiau papasakoti apie subtilybes užsienio politikoje, Rasa pateikia puikų moterišką pavyzdį: „Viename susitikime, kuriame turėjo būti ir Hilari Klinton, kaip ir visada pasitempę šalių atstovai, tą kartą daugiausiai vyrai,  laukė: kurį gi čia Hilari pakalbins. O ji tiesiog ėmė ir priėjo prie manęs pagirti gintarinių karolių, kuriuos pirkau Druskininkuose“, – prisimena Rasa. Lietuviškumą puoselėjanti moteris neslepia, kad kartais stengiasi reprezentuoti Lietuvą ir vienu kitu tautiniu motyvu aprangoje. „Juk pasiteisina“ – šypsosi tvirta ir žavi pašnekovė.

„Kariuomenė yra mano didžioji gyvenimo meilė“, – švytėdama tvirtina laidos herojė. „Regis galėtume valandų valandas kalbėtis apie Lietuvą ir puikias jos moteris“, – šypsosi ir laidos vedėja Kristina.

Visas įkvepiantis pokalbis apie moteris, laisvę, politiką ir kariuomenę – laidoje „Pasaulis pagal moteris“ šeštadienį 9.30 per TV3.