„Mano sūnus jau seniai nesistebi, kad jo mama daro dalykus, kurie ne visai įprasti mamoms“, – „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Šauliai. Tėvynės labui“ ištarė žurnalistė, televizijos laidų vedėja, šaulė Rita Miliūtė. Vaikystę ji praleido bėgiodama kieme su berniukais ir su tėčiu vairuodama sunkvežimį, o šiandien ji nė kiek neabejodama, jei tik prireiktų, imtų ginklą ir eitų ginti Tėvynės.

 

LR_TV_STL_RITA MILIUTE

 

Ritos šeimos istorija nelabai kuo skiriasi nuo daugybės lietuvių, kuriems teko išgyventi karo baisumus ir tremtį. Vieni Ritos seneliai buvo išvežti į Sibirą, nes turėjo didelį ūkį. Kiti – nes globojo partizanus. Ritos mama tremties išvengė, vos ketverių, ją priglaudė kaimynai. „Koks paradoksas – tremtinių dukrą užaugino kolūkio pirmininko šeima. Tuomet kaimynai sakydavo, kad jis liko gyvas tik todėl, kad augino tremtinio vaiką, nes greičiausiai, dėl kolaboravimo su sovietais, jį būtų nušovę“, – pasakoja Rita ir priduria, kad vaikystėje šeimos istorijų jai niekas nepasakojo.

 

LR_TV_STL_Ritos mama (centre, su gėlėmis) su tetos šeima ir ją užauginusia Konstancija Motužiene

 

Nepriklausomybės atgavimo metais Rita įsitraukė į Sąjūdžio informacijos agentūros veiklą ir nuolat buvo įvykių sūkuryje. 1991-uosius metus ji sutiko Vašingtone, tačiau po to, kai buvo užimti Spaudos rūmai, apsisprendė grįžti. „Mama labai dėl manęs bijojo, sakė, nevažiuok, čia tokia košė vyksta, tačiau man atrodė, kad turiu būti čia. Ir jei jau lemta, kad man kažkas atsitiktų, tegu atsitinka Lietuvoje“, – prisimena Rita.

 

LR_TV_STL_Ritos mama ant bočiaus kelių, kairėje stovi močiutė, šalia teta Kazimiera

 

Pilietiškumo ir patriotizmo iš jos neatimsi. Kaip ir daugelis, prieš penkerius metus, po Ukrainos įvykių, Rita apsisprendė stoti į Šaulių sąjungą. „Noriu, kad priešas matytų, kad jeigu jau tokios moteriškės, kaip aš eina į Šaulių sąjungą, tai geriau čia kojos nekelti“, – ramia dėsto Rita.

 

Šiandien Rita juokauja: „Turbūt nugaiščiau, jei reiktų su ekipiruote nubėgti iki artimiausios sankryžos. Niekada nebuvau būrio, rikiuotės žmogus, bet visko, jei reikia, galima išmokti. Net ir šauti į priešą, jei prireiktų. Norėčiau mokėti daugelį dalykų, kuriuos moka koviniai šauliai, bet puikiai žinau ir tai, kad sąjungai galiu būti naudinga kitais savo sugebėjimais“.

 

Kuo Šaulių sąjungai naudinga Rita Miliūtė? Ką gali žodis? Kokiais keliais ir kokių tikslų vedamos į šaulius stoja moterys? Ką miškuose veikia kovinė šaulė? Apie tai, kad moterys yra stiprios – jau šį sekmadienį, 19.30 val. laidoje „Šauliai. Tėvynės labui“ per „Lietuvos ryto“ televiziją.

 

 

Nuotraukos iš „Lietuvos ryto“ televizijos archyvo.