Ekspertai kalba apie tai, jog prarijęs Krymą, Rusijos prezidentas V. Putinas gali ištiesti rankas ir link Baltijos šalių. Ar Lietuva pasirengusi tokiam iššūkiui? Jau šį vakarą 21.00 val. „Lietuvos ryto“ laida „Nuoga tiesa“ klaus: ar iškilus grėsmei bus kam ginti Lietuvą?

 

„Tam mes ir stojome į NATO, kad Lietuva būtų ginama ne vien savo jėgomis, bet viso aljanso. NATO pajėgumų yra žymiai daugiau, technologijos naujesnės ir tikslesnės nei tų, šalių kurių kariuomenės galėtų mus pulti ir bandyti užimti mūsų šalį“, – teigia krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

 

Tačiau žinomas tautininkas Gintaras Songaila įsitikinęs – mūsų šalies valdžiai  reikėtų gerinti santykius su savo šalies piliečiais. Nors jis neabejoja, kad dauguma vyrų nesusimąstydami stotų ginti savo tėvynės, bet kai kuriuos gali apimti abejonės būtent dėl to, kad taikos metais nejaučia paramos iš savo valdžios.

 

„NATO pagalbos galime tikėtis visada, bet visų pirma reikia galvoti apie savo žmones. Jei valdžia jiems atsuka nugaras taikos metais, kai kurie gali netekti motyvacijos kovoti už ją karo metu“, – tikina G. Songaila.

 

Rankas prie sėjamų abejonių gali prikišti ir Rusijos skleidžiama propaganda. Viešųjų ryšių specialistas Arijus Katauskas įsitikinęs, kad Lietuvoje tikrai yra agentūra, dirbanti didžiajai kaimynei. Laidoje taip pat dalyvaus Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas ir Mykolo Romerio universiteto profesorius Andrius Bielskis.

 

„Nuoga tiesa“ atliko tyrimą – kiek šalies gatvėse kalbintų vyrų sotų ginti savo šalį ir kiek iš jų bent kartą yra laikę rankose ginklą?

 

Ar tikrai mums užtektų ryžto, pajėgų, resursų ir svarbiausia – noro, kad apgintume savo šalį? Karštos diskusijos laidoje „Nuoga tiesa“ -  jau šį vakarą 21.00 val.

 

Pasiūlykite temą „Nuogos tiesos“ redakcijai tel.: 8 5 2657343.

Tiesioginė debatų laida  „Nuoga tiesa“ – pirmadieniais 21.00 val. tik per „Lietuvos ryto“ televiziją