Gurmanai putpelių kiaušinius vertina kaip dietinį ir gydomųjų savybių turintį maistą. Kinų tradicinės medicinos atstovai tūkstančius metų putpelių kiaušinius naudoja gydyti rinitą, astmą, šienligę, lėtinį kosulį, tokias odos ligas kaip egzemą ir žvynelinę, ir net diabetą.

 

Mažuose putpelių kiaušiniuose vitaminų ir mineralų keturis kartus daugiau nei vištų kiaušiniuose. Putpelių kiaušiniuose yra 13 procentų baltymų, o vištų – 11. Be to, juose yra 140 procentų vitamino B1, o vištos kiaušiniuose – tik 50. Geležies ir kalio putpelių kiaušiniuose yra penkis kartus daugiau. Putpelių kiaušiniai ne tik nesukelia alergijos, bet ir slopina jos simptomus.

 

Putpelių kiaušinius rekomenduojama vartoti sergantiems virškinimo sistemos ligomis. Jie stiprina imuninę sistemą, gerina atmintį ir smegenų veiklą, stabilizuoja nervų sistemą, kaip pagalbinė priemonė gali būti vartojami gydyti mažakraujystei.

 

Dažnai putpelių kiaušinius valgantys vaikai yra sveikesni, labiau išvengia ligų. Vyrams juos valgyti sveika, nes putpelių kiaušiniuose esantys fosforas, baltymai ir vitaminai stiprina prostatos liaukos veiklą. Moterims putpelių kiaušiniai naudingi, nes stiprina plaukus ir gražina odą.

 

Putpelių kiaušinius galima valgyti žalius, tik prieš tai juos reikia nuplauti verdančiu vandeniu. Žaliuose kiaušiniuose yra daugiau vertingųjų medžiagų negu virtuose.

 

Bulviniai papločiai su putpelių kiaušiniais

 
  • 12 putpelių kiaušinių
  • 45 ml alyvuogių aliejaus
  • 500 g bulvių
  • 2 svogūnai
  • Ryšelis petražolių
  • Druskos ir pipirų pagal skonį

Gaminimas

 

Putpelių kiaušinius virti apie 1 minutę 30 sekundžių, paskui panardinti į šaltą vandenį ir nulupti. Plonai supjaustytas bulves apšlakstyti alyvuogių aliejumi ir pabarstyti druska su pipirais. Bulvių griežinėlius keliais sluoksniais sudėti į apskritimus. Kepti iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 25 minutes, kol suminkštės ir taps auksinės rudos spalvos. Aliejuje pakepinti svogūnus, kol suminkštės ir pagels. Ant bulvių papločių uždėti po šaukštą svogūnų ir putpelės kiaušinį.

Spausdinti