Jau šį penktadienį į „Lietuvos ryto“ televizijos eterį grįžta laida „Auksinė daina“, šios savaitės herojė – legendinė grupė „Balius“. Milžiniškas populiarumas atnešė grupei neįtikėtiną rekordą, jo iki šiol niekam nepavyko pagerinti. „Balius“ yra daugiausiai muzikinių įrašų pardavusi grupė – daugiau nei pusę milijono. Tačiau duetas sako, kad iš įrašų neuždirbo nė cento, visą pelną susižėrė leidėjas ir iš uždirbtų pinigų nusipirko futbolo komandą.

 

LR_TV_AD_Aleksandras Karpavicius

 

„Milijonieriai buvome nebent moraline prasme, tačiau tikrai ne finansine. Mes buvome ne pardavėjai, todėl nesukome galvos, kaip uždirbti pinigų kitais būdais nei dainuojant. Iš pusės milijono parduotų įrašų uždirbtų lėšų mes negavome nė cento. Mes turėjome savo koncertus, o į įrašų pardavimą mūsų niekas neįleido“, – sakė Gintautas Kirkila-Klarkas (55 m.), jam pritarė ir kolegė Laura Supranavičienė (54 m.).

 

LR_TV_AD_Gintautas Kirkila, Aleksandras Karpavicius, Arturas Orlauskas

 

Laidoje taip pat dalyvavęs grupės „Balius“ draugas humoristas Aleksandras Karpavičius (50 m.) pasidalijo nuotaikinga istorija, kaip jis ir grupė vos per plauką išsisuko nuo sulaikymo pasienyje – juos visus išgelbėjo Klarko kepurė. „Praėjusią vasarą buvo bendras mūsų su „Baliumi“ renginys Kudirkos Naumiestyje, pasienyje. Jiems taip patiko mūsų pasirodymas, kad paprašė pakoncertuoti dar ir gretimame miestelyje. Jau buvo vėlus vakaras, mašina pilna aparatūros, o mes važiuojame pasienyje. Netikėtai mus sustabdė pasienio tarnyba. Mes nebuvome pasiėmę dokumentų, nesitikėjome pakliūti į tokią situaciją. Vairavo Klarkas, tačiau jis buvo nusiėmęs kepurę. Mes bandėm šmaikštauti, kad „Balius“ važiuoja į balių, tačiau jie mūsų neatpažino ir dar labiau supyko. Tuomet aš Klarkui uždėjau skrybėlę, ir pasieniečiai pagaliau mus atpažino. Skrybėlė išgelbėjo mus nuo sulaikymo.“

 

LR_TV_AD_Gintautas Kirkila-Klarkas

 

Jau šį penktadienį 20.30 val. į „Lietuvos ryto“ televizijos eterį grįžtanti laida „Auksinė daina“ bus itin nuotaikinga, nes geriausių savo dainų dešimtuką atliks legendinė grupė „Balius“, o besisvečiuojantys humoristai užtikrins pakilią nuotaiką. Taip pat žiūrovų laukia staigmena: svečio dainą (bene pačią populiariausią Lietuvoje – „Juoda orchidėja“) atliks grupė „MG International“. Kuri „Baliaus“ daina laimės „auksinės“ titulą, spręs tik žiūrovai, balsuodami visos laidos metu.

 

Nuotraukos iš „Lietuvos ryto“ televizijos archyvo.