Regis, vasarą visos grožio priemonės užauga daržo lysvėje. Mūsų mamos ir močiutės gali paliudyti, kad vietiniai vaisiai ir daržovės – patikimiausi grožio draugai. Pomidorai gydo uždegimus, agurkai mažina patinimą, o moliūgai skaistina ir jaunina odą.

 

Išsipūtęs pomidoras – tikras maistinių medžiagų sandėlis. Mokslininkai juose aptinka K, E, A, B vitaminų, taip pat cinko, natrio, magnio, mangano, geležies bei aminorūgščių, fruktozės, gliukozės, pektinų ir antioksidantų.

 

Tokia turtinga cheminė pomidorų sudėtis labai naudinga sveikiems plaukams ir odai. Natūralios priemonės su pomidorais apsaugo nuo senėjimo, balina pigmentines dėmes, naikina raukšles, reguliuoja riebalinių liaukų veiklą ir gerina bendrą odos būklę. Pomidorų ekstrakto dedama į įvairius kremus, losjonus, kaukes.

 

Pomidorų kaukė probleminei odai

 

Pomidorą nuplauti, nulupti odelę ir sutrinti į košelę. Masę užtepti ant veido ir po 20 minučių nuplauti šiltu vandeniu. Naudoti kartą per savaitę arba rečiau. Kaukė slopina paviršinį uždegimą ir šalina blizgesį.

 

Pomidorų ir medaus kaukė nuo raukšlių

 

Šaukštą pomidorų košelės sumaišyti su tokiu pačiu kiekiu medaus ir natūralaus jogurto. Masę užtepti ant veido ir nuplauti po pusvalandžio. Tada veidą patepti įprastu kremu.

 

Pomidorų ir morkų kaukė, sutraukianti poras

 

Sutrinti pomidorą ir tarkuotą morką ir išspausti sultis. Į sultis suberti 2 šaukštus avižų miltų ir išmaišyti iki tirštos masės. Kaukę užtepti ant veido ir nuplauti po 15 minučių. Kaukė gydo uždegimo pažeistą odą ir mažina poras.

 

Pomidorai plaukų grožiui

 

Pomidorų pasta ar sultys atstato galvos odos rūgščių ir šarmų pusiausvyrą (PH), naikina nemalonius kvapus, suteikia blizgesio ir purumo. Tačiau pomidoruose esančios rūgštys gali išsausinti plaukus, todėl kaukę naudoti tik esant reikalui.