Sunku patikėti, kad poligamija (santuoka su daugiau nei viena moterimi) istorijoje – gana dažnas reiškinys. Net ir šiais laikais ji laikoma normaliu, įprastu reiškiniu musulmonų, mormonų, net krikščioniškose Afrikos bendruomenėse. Pagal krikščionių tikėjimą poligamija nėra įteisinta, tačiau Afrikoje neretai vietiniai gyventojai musulmonai, jau sukūrę poligamiškas šeimas, atsiverčia į krikščionybę. Tokiu atveju kunigai leidžia gyventi tiems žmonėms įprastą gyvenimą.

 

Vyrų prigimtis – poligamiška. Tai mokslinis faktas, kurio nereikėtų ignoruoti. Palyginus moterų ir vyrų seksualumą pasidaro aišku, kad Žemėje vis dėlto gyvena daugiau kazanovų, o ne nimfomanių.

 

Monogamiškose bendruomenėse priimta manyti, kad poligamiški santykiai prieštarauja gamtai, nes monogamija – tai yra būdas mylėti ir būti su vienu asmeniu – išskiria žmones iš kitų gyvūnų ir paverčia juos ypatingais.

 

Galbūt žmonės iš tiesų yra poligamiški? Galbūt, jeigu būtų įteisinta poligamija, nebebūtų tiek daug skyrybų? Niekam ne paslaptis, kad sutuoktiniai dažnai išsiskiria, nepraėjus nė penkeriems bendro gyvenimo metams ir užmezga naujus romantinius ryšius. O kiek monogamiškų partnerių yra linkę į neištikimybę! Dažnas šiuolaikinis žmogus per gyvenimą vidutiniškai pakeičia 4 – 6 partnerius. Moksliškai įrodyta, kad į poligamiją labiau linkę tie vyrai, kurių kraujyje yra daugiau hormono vazopresino ir moterų, kurių smegenys išskiria hormoną oksitociną. Sakoma, kad poligamiją pripažįstančios moterys yra išrankesnės, rinkdamosi partnerį. Ne viena moteris prisipažintų, kad nors kartą gyvenime buvo susižavėjusi vyru, kuris jau yra su kita. Poligaminiuose santykiuose jos abi galėtų gyventi su pačiu geriausiu vyru, o ne ieškoti kito, kuris būtinai turėtų būti vienišas, bet galbūt ne toks geras…

 

Vyrų fiziologija tokia, kad kasdien jie apie seksą gali pagalvoti iki 206 kartų. Dažniausiai jie užmezga romaną, būdami susituokę dėl kitokių priežasčių nei moterys. Tai jiems – tiesiog būdas pabėgti nuo santuokinio gyvenimo rutinos. Kita vertus, moterys dažniausiai pradeda slaptus santykius, kai kažkas netenkina dabartiniuose, kai nusivilia sutuoktiniu.

 

Paprastai moterų seksualinis apetitas ilgai gyvenant kartu sumažėja, o vyrų lieka visada pastovus. Apie 50 procentų susituokusių porų pripažįsta, kad vienas nuklydimas į šoną didelės reikšmės santuokiniam gyvenimui neturi.

 

Prasidėjus seksualinei revoliucijai žmonės pradėjo laisviau elgtis, dažniau keisti partnerius, pradėta garsiau kalbėti apie poligamijos įteisinimą. Tačiau tikrosios vertybės nemiršta. Atslūgus seksualinės revoliucijos bangai, vėl pradėtos vertinti tradicinės vertybės: graži, romantiška draugystė iki vestuvių, tada įspūdinga vestuvių ceremonija ir meilė iki tol, kol mirtis išskirs.