Plaukų priauginimas – daugiau nei grožio procedūra
2025-04-14 08:55Kiekviena kultūra per amžius puoselėjo unikalų santykį su žmogaus išvaizda. Plaukai visada turėjo ypatingą reikšmę – rodė tapatybę, statusą, dvasingumą ar net išgyvenimus.

Gintarė Armalė
Plaukų priauginimas: nuo senųjų civilizacijų iki šiuolaikinio grožio standarto
Nors daug kam atrodo, kad plaukų priauginimas – modernus išradimas, iš tiesų šios technikos ištakos siekia tūkstantmečius.
Senovės Egipte buvo naudojami įvairūs perukai ir priauginimai iš žmogaus plaukų, gyvūnų vilnos ar augalinių medžiagų. Jie naudoti tiek dėl praktinių, tiek dėl estetinių ar religinių priežasčių.
Baroko laikais išpopuliarėjo įmantrūs perukai, o XX a. pradžioje – trumpesni kirpimai, atspindėję moterų emancipaciją. Plaukų mados kito kartu su visuomenės normomis, politika ir net feminizmo bangomis. XX a. viduryje priauginimų technologijos pradėjo modernėti – atsirado pirmosios siuvimo, klijavimo technikos. Vis dėlto tik XXI a. pradžioje, atsiradus mažiau žalingoms technologijoms (keratino kapsulėms, juostelėms ar nanožiedeliams), priauginimas tapo saugus, ilgalaikis ir beveik nepastebimas.
Šiandien, kaip sako „Elitera“ grožio akademijos įkūrėja Gintarė Armalė, plaukų priauginimas yra daugiau nei grožio procedūra – tai emocinis sprendimas. Jis padeda moterims:
- Atgauti pasitikėjimą savimi po plaukų slinkimo
- Atstatyti estetiką po gimdymo, streso, hormonų pokyčių
- Tiesiog sukurti tokį įvaizdį, kuris atspindi vidinę energiją ir moteriškumą.
Kaip prieš tūkstančius metų, plaukai ir toliau išlieka neatsiejama žmogaus identiteto dalimi
Anot Gintarės Armalės, šiandien, kai grožis tampa vis labiau asmenišku pasirinkimu, plaukų priauginimas įgauna naują prasmę – jis leidžia žmogui ne tik išreikšti save, bet ir priartėti prie savęs tokio, kokį jaučia viduje. Dažnai plaukų priauginimas leidžia pabrėžti moterų seksualumą arba kartais kaip tik charakterio aštrumą (priauginant plaukus ir pritaikant aštresnį karė kirpimą). Kartais merginos bando paslėpti charakterio bruožus per šukuoseną – aštresnio charakterio moterys renkasi švelnesnes bangas, ilgesnius plaukus, o švelnesnio būdo moterys, siekdamos užimti tvirtesnę poziciją visuomenėje, ypač jei užima vadovaujančias pareigas, renkasi aštresnes šukuosenas. Plaukų įvaizdžio pakeitimas nėra maskuotė ar kaukė – tai tiltas tarp vidinio pasaulio ir išorinio atspindžio, leisti sau būti tokiu, kokiu nori būti.
Kalbant apie harmoniją, verta pabrėžti, kad plaukų priauginimas gali atlikti funkciją, kuri dažnai lieka nepastebėta, – tai veido formos ir proporcijų koregavimas. Kruopščiai priauginus plaukus tam tikrose zonose galima optiškai suminkštinti aštresnį žandikaulį, pabrėžti skruostikaulius, suteikti apvalesniam veidui daugiau struktūros ar net vizualiai subalansuoti asimetriją. Tai įrankis, įgalinantis specialistą paryškinti tam tikrus žmogaus veido bruožus ar juos paslėpti.