Daugybė vyrų ir moterų santykių pradžioje trokšta kiekvieną minutę leisti kartu. Jie nori kalbėtis visą naktį, dažnai susitikti ir leisti drauge kiekvieną savaitgalį. Tačiau ar tai saugu? Galbūt yra riba, kiek laiko partneriams reikia būti kartu ir kiek atskirai?

 

santykiai

Laikas partneriui kitų laiko sąskaita

 

Dažnai būnant su partneriu sumažėja laiko, kurį būtų galima skirti kitiems dalykams. Dažnai aukojami draugai, darbas, verslas, artimieji ir asmeniniai pomėgiai. Galiausiai žmogus, likęs vienas, staiga supranta, kad jau seniai kalbėjo su mama ar geriausia (-u) drauge (-u) ir kartais ryžtasi iš naujo pažvelgti į asmeninius santykius.

 

Tai ir gali būti ta akimirka, kai savęs paklausiama, ar su antrąja puse nepraleidžiama pernelyg daug laiko.

 

Svarbu – darnūs santykiai

 

Bandant apsispręsti, kiek laiko reikia leisti drauge su mylimu žmogumi, reikėtų rasti aukso vidurį. Rasti pusiausvyrą, deja, gali būti sunkiau, nei gali pasirodyti iš pradžių. Žmogus trokšta kuo daugiau laiko leisti su meilės objektu, nenori praleisti nė vienos galimybės pabūti su juo. Tai viena pagrindinių priežasčių, kodėl labai retai pavyksta rasti aukso vidurio.

 

Drauge leidžiamas laikas lemia, kaip toliau klostysis santykiai, kiek partneriai bus įdomūs vienas kitam. Tačiau realybė irgi turi pretenzijų. Bet kuriuo atveju tenka laiko skirti ir darbui, draugams, artimiesiems. Todėl būtina susitarti, kiek laiko bus leidžiama drauge.

 

Dėl santykių neverta aukoti karjeros, ambicijų ir pomėgių. Partneris turėtų būti brandus, nepriekaištauti ir suprasti, ko reikia antrajai pusei. Juk ir jis, tikėtina, turi tikslų. Žinoma, svarbu, kad mylimas žmogus ne tik neatsižadėtų savo pomėgių, bet ir skirtų užtektinai laiko santykiams.

 

Kada sunerimti? 

 

Reikėtų pagalvoti, kiek laiko leidžiama su partneriu ir kiek su draugėmis ar šeimos nariais. Kai užsimezga nauji santykiai, pasikeičia prioritetai, laikas paskirstomas kitaip. Kuo daugiau laiko praleidžiama su partneriu, tuo mažiau laiko lieka geriausiai draugei.

 

Kai bičiulė ima skųstis, kad nebendraujate su ja, kai artimiesiems kyla klausimas, kur nuolat būnate, svarbu kiek įmanoma greičiau rasti laiko, kuris leidžiamas su skirtingais žmonėmis, pusiausvyrą.

 

Žmogui reikia ne tik su draugais, artimaisiais ir antrąja puse leidžiamo laiko, bet ir laiko, skirto pabūti vienam. Vienumoje galima pagalvoti, ar asmeniniai santykiai neprieštarauja pagrindinėms vertybėms. Šį laiką galima skirti darbui su savimi arba naujam hobiui. Svarbiausias sveikų santykių rodiklis yra tai, kad visiems būtų malonu ir abu partneriai pasitikėtų savimi. Tai labai svarbu.

 

Pernelyg daug laiko su partneriu

 

Yra keletas požymių, rodančių, kad su antrąja puse praleidžiama ypač daug laiko. Į juos verta atkreipti dėmesį.

 
  • Būtina palaikyti ryšį 24/7. Mylimasis parvežė namo vakare, bet jūs ir vėl trokštate susitikti. Jei nepavyksta susimatyti, jums svarbu, kad visada su jumis palaikytų ryšį telefonu arba internetu. Jeigu šią situaciją atpažįstate, reikėtų sunerimti.
 
  • Sekate socialiniuose tinkluose. Dabar, kai bendrauti tapo paprasta, palaikyti ryšį galima kiaurą parą. Tačiau nuolatinis kontaktas kelia pavojų sveikatai ir gali pakenkti santykiams. Taip nutinka, nes žmogui iš prigimties reikalinga erdvė. Kai partneriai būdami vienas su kitu ima jaustis taip, tarsi sirgtų klaustrofobija, santykiai gali iširti. Reikėtų padaryti pertrauką, nakčiai išjungti telefoną, paskaityti knygą. Nebūtina rašyti žinutes, kai jau viskas pasakyta. Gyvenimas nesibaigs, jeigu nebus žiūrima į telefono ekraną.
 
  • Kišatės į santykius su draugais. Dažnai partnerio draugai mano, kad moteris jam daro blogą įtaką. Nepaisant to, ką dailiosios lyties atstovė galvoja apie išrinktojo draugus, niekada nereikėtų stengtis atkalbinėti su jais susitikti. Draugai yra draugai. Santykiai mezgami su juo, o ne jo draugais. Jeigu nesinori, kad partnerio traukos centru būtų jo bičiuliai, apie tai reikėtų abiem pasikalbėti. Svarbu mandagiai išsakyti, kas neramina.
 
  • Trokštate, kad mylėtų 24/7. Nuolat klausinėjate partnerio, ar myli, ar be jūsų liūdi, kas jam jumyse patinka ir t. t. Nuolat užduodami tokie klausimai gali pradėti erzinti antrąją pusę. Pakartoti šiuos klausimus galima taip, tarsi nepavyko patikėti iš pirmo karto. Tačiau to negalima daryti nuolat. Savaime suprantama, kad myli ir nori būti kartu. Juk būtent su jumis santykius. Tegul prieraišumą parodo darbais ar veiksmais. Juk tai stipresnis įrodymas nei žodžiai. Kiekvienas skirtingai reiškia jausmus. Vieni atvirai demonstruoja meilę, o kiti beveik nepastebimai. Ir tai normalu.
 
  • Jūs visada kartu, sunku prisiminti, kada paskutinį kartą būta atskirai. Kai mylimojo nėra šalia, širdis jo nuolat ilgisi, tačiau labai svarbu pabūti atskirai. Tai padės dar labiau vertinti vienas kitą.
 
  • Neskiriate laiko kitiems. Būtina rasti laiko artimiesiems, draugams ir kolegoms. Jeigu juos ignoruosite dabar, ateityje galite dėl to labai gailėtis. Todėl svarbu pasinaudoti galimybe kuo daugiau laiko pabūti su jais. Kai sugebėsite bendrauti ir su partneriu, ir savo draugais, ir su artimaisiais, pradėsite gyventi visavertį gyvenimą. Antroji pusė tikrai įvertins tai, kad jūsų gyvenimas nesisuka tik aplink jį, gebate gyventi savo gyvenimą, būti nepriklausoma.
 

Ką sako specialistai?

 

Pasak žmogaus santykių specialistų, įsimylėjėliams susitikti 2–3 kartus per savaitę yra visiškai normalu. Jei su partneriu praleidžiama 5 dienas iš 7, gali nukentėti santykiai su draugais ir artimaisiais bei kitos sritys. Labai svarbu išlaikyti pusiausvyrą tarp asmeninių santykių ir savo įsipareigojimų. Privalu skirti užtektinai laiko artimiesiems, karjerai, draugams ir pomėgiams. Jei partneris nesupranta individualumo, gali būti, kad jums yra netinkamas.

 

Kodėl pavojinga?

 

1. Kelia nuobodulį. Kai partneriai pernelyg daug laiko praleidžia kartu, negali skirti laiko savo asmeniniams interesams. Mičigano universiteto prof. Terry Orbucho atliktas tyrimas parodė, kad 11,5 % porų negali užsiimti tuo, kas kiekvienam yra įdomu tik dėl to, kad nėra patenkinti savo santykiais. Kai mylimieji laiką leidžia atskirai, užsiima savo mėgstamais pomėgiais, pastebi, kad santykiai tampa tvirtesni ir aistringesni.

   

2. Vienas žmogus negali patenkinti visų kito žmogaus poreikių. Nors sutuoktinis, atrodo, turėtų patenkinti didžiąją dalį antrosios pusės poreikių, visgi vienas negali to padaryti 100 %. Kiekvienam naudinga palaikyti ryšį su draugais ir šeimos nariais, kad padėtų įgyvendinti nerealizuotus troškimus. Pavyzdžiui, jei vyras mėgsta vaikščioti, o žmona ne, stipriosios lyties atstovui verta rasti draugų, kuriems irgi patinka keliauti pėstute.

 

3. Išsivysto priklausomybė. Laimingos poros, galinčios pasigirti sveikais santykiais, randa pusiausvyrą tarp nepriklausomybės ir pernelyg didelės priklausomybės. Vyras ir žmona, kurie beveik visada būna drauge, rizikuoja tapti priklausomi vienas nuo kito. Pasak specialistų, tokios poros rizikuoja santykių sėkme. Kai asmens laimė ima pernelyg priklausyti nuo kito žmogaus, kamuoja silpnumas ir bejėgiškumas. Taip pat gali kilti nuoskaudų, nes dažnai vienas iš partnerių yra nuolat priverstas elgtis taip, kad kitą partnerį padarytų laimingą.

   

4. Nukenčia santykių kokybė. Santuokoje svarbiausia yra ne kartu leidžiamo laiko kiekybė, o kokybė. Įvairūs smagūs renginiai, kuriuose mylimieji lankose kartu, padeda išlikti drauge, stiprina ryšį. Poros, drauge leidžiančios laisvalaikį, yra žymiai laimingesnės, o jų santykiai tvirtesni. Specialistai pataria kartu pramogauti tiems, kurie nori sumažinti stresą ir pagerinti santykius.