Paryžiaus dvelksmas Romain Gary pėdsakais – virtuozinis džiazo romanas Vilniuje!
2024-11-11 13:38Įsibėgėjo aktualiausias akordeono meno kryptis pristatantis XXVII Tarptautinis Akordeono festivalis VILNIUS 2024
Iki pat lapkričio 22 d. Jūsų laukia naujausios akordeono meno atlikimo tendencijos, ryškiausi užsienio ir šalies atlikėjai, platus žanrų spektras, šio instrumento mylėtojams ir pažintį su juo pradedantiems.
XXVII Tarptautinis akordeono festivalis VILNIUS 2024 pristato:
Šių metų festivalio laukiamiausios žvaigždės, pirmą kartą Lietuvoje koncertuosiantis pasaulinio lygio atlikėjas, kontraboso Paganiniu tituluojamas RENAUD GARCIA-FONS drauge su plačiai pripažintu džiazo akordeonistu DAVID VENITUCCI ir perkusijos meistru STEPHAN CARACCI
Išskirtinio talento muzikai: Renaud Garcia-Fons, David Venitucci, Stephan Caracci pirmą kartą Lietuvoje, Lapkričio 13 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje, pristatys projektą pagal Vilniuje gimusio rašytojo, diplomato ir piloto Roman Gary – Ajar romaną „Gyvenimas dar prieš akis“.
Tai jausmingas, tyras, o kartu ir makabriškas pasakojimas: vienos prostitutės pamestinukas Momo, kurio gyvenimas dar tik prasideda, atranda prieglobstį pas „buvusią kekšę“ Madam Rozą, kurios gyvenimas jau traukiasi užnugarin. Likimas daug iš jų atėmė… tačiau padovanojo vienas kitą.
Žymus prancūzų kontrabosininkas Renaud Garcia Fons, dažnai vadinamas „kontraboso Paganini“, garsėja virtuoziškumu ir gebėjimu sujungti skirtingas muzikos tradicijas į unikalią garsinę patirtį. Skatindamas mus atmesti visas klišes apie kontrabosą, prie jo jis net pridėjo penktąją stygą – ir tai tik vienas iš daugelio pavyzdžių, liudijančių jo kūrybiškumą ir siekį peržengti instrumento ribas.
Aukščiausios prabos muzikas savo instrumentu pasiekia retai matytą išraiškingumo lygį, naudodamas įvairias technikas: nuo pizzicato iki bosinio lanko ir autentiškai naudodamas polifoniją.
Pasak muzikos kritiko Dan Bilawsky, „Girdėti Renaud Garcia-Fons – tai iš naujo išgirsti kontrabosą. Jis neapsiriboja standartine kontraboso retorika, o kuria visiškai naują kalbą, naudodamas savo asmeniškai sukurtą ir ištobulintą techniką. Garcia-Fonsas naudojasi Sacharos ritmais („Wadi Rum“), jungia Pietų Amerikos ir Indijos požiūrius („Entremundo“), maišo flamenką ir džiazą („Berimbass“), sodina bosą į Sicilijos žemę („Palermo Notturno“) ir žvelgia kitur, ieškodamas pasaulyje garsų, kuriuos galėtų absorbuoti, tyrinėti ir perkurti.
David Venitucci – plačiai pripažintas džiazo akordeonistas, gebantis meistriškai atskleisti instrumento poeziją, turtingumą bei tembrinę įvairovę, ir sukurti orkestrinę skambesio iliuziją. 2016 m. anšlaginei festivalio publikai D. Venitucci jau pažįstamas, kuomet Lietuvoje debiutavo su Annick Cisaruk teatrališkame projekte. David yra puikus kūrėjas, o kompozitoriaus talentas pasireiškia deginančiu lyrizmu, melodinga harmonija ir aistringu jausmingumu.
Šv. Kotrynos bažnyčioje skambėsiančiam projektui ,Renaud Garcia-Fons susibūrė su Davidu Venitucci (akordeonas) ir Stephanu Caracci (vibrafonas ir mušamieji). Šio trio tikslas – „kurti savotišką kamerinę muziką grojant kartu, ieškant niuansų, garsų faktūrų, pradedant nuo akustikos“.
Žinomas dėl savo meistriško flamenko, muzikinių ekspedicijų į Indiją ir Rytus, meilės Viduržemio jūros baseinui, Renaud Garcia-Fons jautė poreikį išvykti kitur. Projekte jis seks daugialypio miesto chronologiją nuo XIX a. prancūzų mokyklos iki Paryžiaus džiazo. Būtent gimtasis Paryžius – tai, kas jaudina labiausiai. Todėl lapkričio 13 d. scenoje liudisite 11 santūrių Paryžiaus scenų: nuo judraus, šurmuliuojančio Monmartro en Courant iki skausmingai jaudinančios Le long de la Seine. Groove ir poezija, įžūlumas ir nostalgija – tai bus odė viskam, kas žmogiška.
Projektas „Gyvenimas dar prieš akis“ – muzikinis romanas, kuriame džiazas, flamenkas ir Viduržemio jūros regiono muzika susilieja nuolatiniame dialoge. Tai skirtingų muzikinių kelių, kuriais Garcia Fons keliavo per savo karjerą, šventė, vedanti klausytojus per garsinius peizažus, gausius niuansų ir kontrastų, o kiekvienas kūrinys – atradimas. Balansas tarp kompozicijos ir improvizacijos yra šio projekto širdis, kur kiekvienas muzikantas prisideda savo vizija ir jautrumu.
Bilietai čia.
Organizatorius – Lietuvos akordeonistų asociacija (nuo 1986 m. )
Festivalio meno vadovas – prof. Raimondas Sviackevičius
Festivalį finansuoja – Lietuvos kultūros taryba
Daugiau apie festivalį: www.akordeonofestivalis.lt
IG - www.instagram.com/akordeonofestivalis.lt
FB - www.facebook.com/akordeonofestivalis