Mokslininkai sako, kad vos per 9 mėnesius moters kūne gali susiformuoti tai, kam prireikė milijardų metų evoliucijos – nauja unikaliomis savybėmis pasižyminti gyvybė. Tai tikroji gamtos magija. Tad bioenergetikai neabejoja, kad nėra stipresnio du žmones siejančio ryšio nei tas, kuris atsiranda tarp motinos ir jos vaiko. Visgi kartais tenka pasistengti, kad šis saitas nenutrūktų.

 

mamos

Bendras energetinis laukas

 

Manoma, kad motinos ir vaiko sielų ryšys užsimezga dar prieš moteriai pastojant. Auras skaitantys specialistai tikina, kad net keletą metų prieš vaiko gimimą galima įžvelgti nedidelių pakitimų būsimos motinos energetiniame lauke – kaip dvasinis kūnas pradeda ruoštis priimti naują sielą į savo fizinį kūną. Tą patvirtina ir astrologai, kurie asmeniniame horoskope mato, kiek vaikų moteris susilauks ir net gali apibūdinti būsimos atžalos asmenybę. Likus maždaug 2 m. iki pastojimo moters horoskope pradeda formuotis ypatingos planetų jungtys, kurios rodo esmines gyvenimo permainas. Specialistų teigimu, likus metams iki pastojimo dvasinėmis praktikomis užsiimančios arba itin jautrios moterys jau pradeda jausti greta esančią būsimo kūdikio energiją. Didžiosios Britanijos paranormalių reiškinių centro darbuotojai daugiau nei dešimtmetį renka pasakojimus apie tai, kaip vaikų susilaukti trokštančios moterys dar iki pastojimo sapnuoja būsimus vaikus ar regi greta sklandančią vaikelio sielą. Dažniausiai pasakojimai po 11–14 mėnesių virsta tikrove. Bioenergetikų teigimu, šiuose pranašiškuose regėjimuose nėra nieko stebėtino, nes būsimos motinos energija stipriai transformuojasi. Kartais pakitimai būna tokie dideli, kad net gali pasikeisti jos charakteris ir išvaizda. Galiausiai nėštumui iš energetinio kūno perėjus į fizinį, akivaizdžiai pakinta ne tik moters, bet ir būsimo tėvo bendras energoinformacinis laukas. Būtent šis energinis impulsas paskatina vaisiaus vystymąsi. Ezoterikai įsitikinę, kad motina ir vaikas vienu biolauku dalijasi mažiausiai vieną Mėnulio ciklą, t. y. maždaug 24 dienas. O glaudus energinis ryšys gali išlikti maždaug 6 metus. Vėliau juos abu sieja iš širdies čakros sklindantis nematomas saitas. Jis lemia, kad mama ir vaikas gali jausti vienas kito emocijas, nuotaikas, o kai kuriais atvejais net skaityti vienas kito mintis ar likimą. Beje, specialistų teigimu, motinos energija gali stipriai paveikti vaiko gyvenimą tam (ne)sąmoningai naudojant žodžius ir mintis. Motinos palinkėjimas savo vaikui turi ypatingų galių.

 

Motiniškos dovanos

 

Tačiau vaiką veikia ne tik mamos palaiminimas ar palinkėjimas – verbalinė magija. Bioenergetikų nuomone, (ne)malonūs būsimos motinos išgyvenimai daro įtaką vaiko likimui. Nėščiosios emocijos – pirmoji kūdikio gaunama informacija apie išorinį pasaulį. Ir būtent tai lemia, kaip vėliau vaikas suvokia pasaulį bei savo vietą jame. Manoma, kad iki gimimo motina ir vaikas dalijasi vienu astraliniu kūnu. Nors vaiko bei motinos dvasiniai pasauliai nėra pavaldūs vienas kitam, tačiau taip glaudžiai susiję, kad į vaiko sąmonę įsirašo dalis motinos patirčių. O jos neišvengiamai tampa sėkmės, gebėjimo kurti santykius ir net dvasinio tobulėjimo pagrindu. Jeigu vaikelis pasaulį išvysta po krizinio nėštumo, tikėtina, kad jį nuolat kamuos ligų ir mirties baimė. Jeigu motina buvo pikta, į šį pasaulį atkeliaus irzlus ir kitus linkęs kaltinti vaikelis. Štai pozityvios būsimos motinos emocijos į šį pasaulį atveda kūrybingus optimistus. Nelaimingiausiais žmonėmis užauga tie vaikai, kurių mamos nenorėjo ir nemylėjo. Jau tryliktaisiais gyvenimo metais tokias atžalas pradeda kamuoti agresijos priepuoliai, nepaaiškinamos baimės, ilgai neranda savo tikslo ar net jaučia neapykantą gyvenimui. Būsimoms mamoms ezoterikai rekomenduoja įsivaizduoti, kaip atrodys jų kūdikis. Tai galinga vizualizacija, padedanti sustiprinti vaisiaus sveikatą, suteikti jam grožio, jėgos ir psichologinės tvirtybės. Apskaičiuota, kad vien Indijoje prieš susilaukiant kūdikio su astrologais konsultuojasi beveik 200 000 porų. Specialistai apskaičiuoja palankiausią pradėjimo datą. Taip būsimos motinos tiki dovanojančios savo vaikams sėkmę finansų ir meilės reikaluose. Iš dalies šiai teorijai pritaria ir mokslininkai. JAV atlikti tyrimai įrodė, kad kūdikio intelektą ir emocinę pusiausvyrą net 67 % lemia gimdos aplinka ir tik 33 % šioms savybės įtaką daro abiejų tėvų genetika. Manoma, kad stiprus ryšys su motina suteikia vaikui psichologinį saugumą, kuris ir leidžia tyrinėti pasaulį bei padeda formuoti pasitikėjimą savimi.

 

(Ne)magiškos ryšio stiprinimo praktikos

 

Dažnai klaidingai galvojama, kad motinos ir vaiko saitai atsiranda savaime ir niekada nekinta. Beje, ezoterikai pastebi, kad šiuolaikiniame pasaulyje šie saitai vis dažniau trūkinėja. Manoma, kad taip nutinka dėl stipriai pasikeitusio gyvenimo būdo. Prieš kelis šimtmečius vaikas nuo mamos nesitraukdavo 9–10 metų. Dabar vaikai, vos sulaukę trejų, pradeda lankyti darželius, tad psichologinis ir energetinis ryšys šiek tiek silpnėja. Ne mažiau svarbu ir tai, kad moderniame pasaulyje suaugę vaikai greitai atsiskiria nuo šeimos. Nepopuliariu kelioms šeimos kartoms gyventi po vienu stogu ar bent dažnai susitikti. Tokie pokyčiai transformuoja ir energinius saitus. Būtent todėl juos tenka sutvirtinti. Psichologai tokį ryšio kūrimo būdą vadina prieraišia tėvyste, o pripažįstantys subtiliąsias energijas ragina tiesiog laikytis paprastų principų vaikui augant:

 
  • Ryšys su vaiku stiprinamas juo rūpinantis – kiekviena akimirka kartu prisideda prie to ryšio palaikymo (tėčio atveju – ir sukūrimo). Kalbinant, glostant, valgydinant, perrengiant, kartu žaidžiant, tvarkantis, mokantis, sekant pasaką, klausant muzikos. Norint stipraus ryšio su vaiku – reikia leisti laiką kartu.
  • Norint, kad vaikas atsivertų ir dalintųsi emocijomis, pasipasakotų apie problemas, nuo mažų dienų nuoširdžiai domėtis, kas vyksta jo pasaulėlyje: reaguoti tiek į teigiamas, tiek neigiamas emocijas, padėti jas atpažinti, neatstumti net esant didžiausiems ožiukams.
  • Ne mažiau svarbu pelnyti pasitikėjimą. Tai daroma laikantis žodžių ir susitarimų. Vaikai turi žinoti, kad tėvai yra tas stabilus, nepajudinamas uostas ne tik dėl to, kad į jį gera ir malonu sugrįžti, bet ir todėl, kad tai padeda formuotis asmenybei.
  • Maždaug 14–15 m. vaikas pradeda jaustis individualybe, todėl trokšta priešintis bet kokiai globai. Tai svarbus momentas apsispręsti, kaip toliau vystysis energiniai ryšiai. Jeigu mama ir toliau stengsis kontroliuoti, diktuoti, globoti, atžala gali priešintis ir, pasitaikius galimybei, stengsis visais būdais silpninti tuos energinius ryšius. Tėvams turėtų užtekti išminties pripažinti, kad atėjo laikas vaikui pačiam pamažu eiti savo gyvenimo keliu. Jeigu paleidžiamas laiku, ateina metas, kai suaugę (apie 30 m.) vaikai tarsi grįžta atgal, tik santykiai jau būna kitokie.