Odos šveitimas – būtina procedūra!
2024-01-25 09:44Įsibėgėjus žiemai daugelis žmonių susiduria su sausos, šerpetojančios ir pleiskanojančios odos iššūkiais. Šaltis, atšiaurūs vėjai ir patalpų šildymas šalina iš odos drėgmę, todėl ji tampa šiurkšti, sausa ir lengviau pažeidžiama. Vienas veiksmingiausių būdų kovoti su šiomis problemomis – reguliarus odos šveitimas.
Kodėl svarbus šaltymečiu?
Žiemą oda linkusi kaupti daugiau negyvų ląstelių, todėl didėja porų užsikimšimo rizika. Ji gali pasidaryti pilkšva, grubi, atsirasti inkštirų, spuogų. Reguliarus šveitimas pašalina negyvų ląstelių sluoksnį ir skatina regeneraciją. Reguliariai šveičiama oda tampa skaistesnė, gyvybingesnė, tolygesnės tekstūros, įgauna sveiko švytėjimo, netgi mažta raukšlių formavimasis.
Kitas svarbus aspektas – odos šveitimas padeda geriau įsisavinti kremuose ir kituose produktuose esančias naudingąsias medžiagas. Todėl oda efektyviau drėkinama ir maitinama, kas svarbu siekiant išsaugoti jos grožį bei sveikatą.
Kaip dažnai?
Normalios ir mišrios odos savininkams rekomenduojama žiemą kūną šveisti kartą per savaitę. Dažniau tai daryti gali nebent riebios odos savininkai, kurių poros linkusios kimštis. Visgi net tokiu atveju reikia būti atsargiems ir nepersistengti šveičiant kūną, nes galimas priešingas efektas. Pernelyg dažna eksfoliacija gali sudirginti, pažeisti odą, o tai aktyvuos jos apsauginius mechanizmus, dėl kurių pradeda išskirti dar daugiau sebumo, kad susiformuotų storesnis apsauginis sluoksnis. Jautrią ir sausą odą derėtų šveisti rečiausiai – užtenka kartą per porą savaičių ar net rečiau.
Kokius naudoti?
Odos šveitimas naudingas tik tuo atveju, jeigu pasirenkamos tinkamos priemonės. Svarbiausia, kad šveitiklis tiktų odos tipui, nes tai, kas puikiai tinka riebiai odai, sausą gali žaloti. Taigi, būtina skaityti etiketes ir paisyti ant gaminio nurodytų rekomendacijų. Net jeigu draugė gyrė tam tikrą odos šveitiklį, visiškai nereiškia, kad jis tiks ir jums.
Žiemą apskritai rekomenduojama rinktis švelnesnius odos šveitiklius. Geriausia, jeigu jie pagaminti aliejaus pagrindu, o šveičiamosios dalelės yra smulkios ir neaštrios. Stebėkite, kaip oda reaguoja į pasirinktą šveitiklį, t. y. jeigu po šveitimo ji sudirgsta, prastėja jos būklė, produkto daugiau nenaudokite – ieškokite švelnesnių alternatyvų. Šaltuoju metų laiku ypač naudingi šveitikliai, kurių sudėtyje yra odą drėkinančių komponentų, pvz., hialurono rūgšties, glicerolio.
Ekspertai pataria žiemai rinktis ne mechaninio poveikio šveitiklius su abrazyviomis dalelėmis, o cheminius šveitiklius, pvz., su salicilo, glikolio, AHA rūgštimis. Jie veikia švelniau, nepažeidžia odos, išsaugo apsauginį barjerą. Cheminiai šveitikliai tinkamesni ir tokiu atveju, kai vargina aknė.
Kaip naudoti?
Geriausia naudojimo instrukciją skaityti ant įsigyto gaminio pakuotės – ten nurodyti tikslūs žingsniai, ką reikia daryti. Bendra taisyklė – odos šveitimas turi būti atliekamas jau ant švarios odos. Taigi prieš tai būtina nusivalyti makiažą, nuprausti veidą įprastu prausikliu (tas pats galioja ir kūno odai). Naudojant mechaninius šveitiklius svarbu elgtis švelniai ir trinant juos į odą nepersistengti, kad jos nepažeistumėte. Geriausia juos įtrinti į drėgną odą pirštų galais, švelniais sukamaisiais judesiais. Kelias minutes masažuoti, palikti pastovėti ir nuplauti tekančiu vandeniu – jokiu būdu ne karštu, tik maloniai šiltu.
Po šveitimo odą būtina drėkinti, tad reikalingas kremas, losjonas ar kita drėkinanti kosmetikos priemonė. Dar geriau po šveitimo odą palepinti intensyviai maitinančia bei drėkinančia kauke – jos poveikis bus stipresnis nei naudojant įprastai, nes šveitimas leis jos veikliosioms medžiagoms prasiskverbti į gilesnius sluoksnius.
Procedūros kosmetologijos kabinete
Bent kartą per sezoną, idealiu atveju – kartą per mėnesį, odos šveitimą vertėtų patikėti profesionalui. Kosmetologijos kabinetuose bei grožio klinikose siūlomos įvairios odos šveitimo procedūros, bet paklausiausia yra profesionalus cheminis odos šveitimas. Jis skiriasi nuo to, kurį galima atlikti namuose, mat profesionalai naudoja stipresnio poveikio priemones, prasiskverbiančias į gerokai gilesnius odos sluoksnius, tad ir rezultatas ryškesnis. Atlikus profesionalų rūgštinį veido valymą, jau po pirmos procedūros oda tampa lygesnė, skaistesnė, mažėja spalvos nelygumų, didėja elastingumas. Įprastai tikrasis rezultatas išryškėja po savaitės, kai oda visiškai nurimsta, atsigauna. Rūgštinį odos valymą galima derinti su mechaniniu, ypač jei oda linkusi į spuogus, inkštirus, vargina aknė. Natūralu, kad po tokių procedūrų oda kurį laiką jautresnė, paraudusi, tad profesionalų odos šveitimą geriausia planuoti taip, kad po jo nereikėtų kažkur skubėti, nelauktų svarbūs susitikimai, pasirodymai.
Inovatyvus metodas
Profesionalų odos šveitimą galima atliktis ir pasitelkus įvairius aparatus bei šiuolaikines technologijas. Vienas moderniausių sprendimų – lazerinis odos valymas-šveitimas. Tokia procedūra ne tik valo odos poras, ją skaistina, švelnina, suvienodina spalvą, bet net mažina išsiplėtusias poras, skatina kolageno ir elastino sintezę, todėl palaiko odos jaunatviškumą ir stangrumą. Procedūra gana komfortabili, jaučiamas tik lengvas dilgčiojimas. Iš pradžių ant odos tepamos veikliosios medžiagos, vėliau ji veikiama lazerio šviesa. Specialaus pasiruošimo nereikia, bet prieš procedūrą bent du mėnesius vengti UV spindulių. Siekiant ilgalaikio efekto rekomenduojama atlikti bent trijų procedūrų kursą – ne dažniau kaip kas mėnesį.
- Oda sudaro apie 15 % kūno svorio.
- Vidutiniškai suaugęs žmogus turi 300 mln. odos ląstelių.
- Oda savaime atsinaujina kas 28 dienas.
- Oda kiekvieną minutę atsikrato 30–40 tūkst. negyvų ląstelių.
- Žmogaus oda – per tūkstančio bakterijų rūšių namai.
- Rando vietoje nelieka ir prakaito liaukų bei plaukų folikulų.
Autorius Jūratė Survilė