Brangiausi pasaulyje automobiliai ir ekscentriškas jų kūrėjas latvis Leonardas F. Yankelovichius jau šį pirmadienio vakarą 20.25 val. svečiuosis LNK gyvenimo būdo laidoje „Nuo… Iki…“.

 

Beveik 20 milijonų litų už specialiais aukso lakštais padengtą, šarvuotą automobilį, kurio detalės tik iš gryno aukso, o salono vidus padengtas ryklio, rajos, o jei pageidausite, ir mėlynojo banginio penio oda. Užsisakę jį, gausite auksinį brangiausios pasaulyje degtinės butelį, kurio vertė dar vienas milijonas eurų, arba beveik 3,5 milijono litų. Tiesa, už solidų priedą mokėti nereikės, tai bus kompanijos dovana jums. Tačiau jei jums šis automobilis per brangus, galite įsigyti kitą šarvuotį, kurio kaina prasidės tik nuo 3,5 milijono litų, ir augs priklausomai nuo jūsų įnorių – pavyzdžiui, automobilyje pastatyti didelę lovą, sūkurinę vonią, kino teatrą, ar vandens šaldiklį su šimtais deimantų, filtruojančių vandenį. Ir tai ne fantazija, o realybė, esanti visai greta Lietuvos, kaimyninėje Latvijoje. Joje sumanus verslininkas, latvis Leonardas F. Yankelovichius, prieš kelerius metus ėmė kurti iš tiesų pačius brangiausius automobilius pasaulyje. Tad kaip atrodo ir gyvena žmogus, milijardieriams kuriantis ir įgyvendinantis svajones? Kiek jos kainuoja, kaip atrodo, ir kaip jam tai pavyko?

Autoritetingiausias verslo žurnalas pasaulyje „Forbes“ skelbia, kad Leonardas ne tik vienas turtingiausių Latvijos žmonių, tačiau yra ir ketvirtas latvis, užkariavęs pasaulį. Tačiau Leonardas nė iš tolo neatrodo kaip turtuolis. Priešingai – prabangiausius šarvuotus automobilius kuriantis verslininkas į susitikimą atvyksta ne vienu savo šarvuočių, o tramvajumi. Ir nė neslepia, kad net automobilio neturi, nes iki šiol neturi teisių. Išvaizda Leonardas taip pat nė kiek neprimena solidaus verslininko – vilki paprastus apsmukusius drabužius, užsimaukšlinęs apsitrynusią kepurę, o ant pečių užsimetęs kuprinę. 47-erių verslininkas, turintis vieną dukrą, prisipažįsta iki šiol netgi neturintis nuosavo būsto, tad gyvenantis su mama. Vienintelis brangus daiktas telefonas, kurio verslininkas nepaleidžia iš rankų, mat bet kuriuo paros metu tenka bendrauti su klientais, ar atsakinėti į jų laiškus elektroniniu paštu.

„Man nesvarbūs net ir aikštingiausi turtuolių reikalavimai. Galiu įgyvendinti viską“, – nedvejodamas jau šį vakarą laidoje pasakos L.F.Yankelovichius. Nieko stebėtino, kad pasaulyje važinėja „Dartz“ automobilis su sūkurine vonia, kitas – su karališko stiliaus lova. Yra ir tokių, kuriems net ir netiesioginis branduolinis sprogimas padarytų mažai žalos. Į visus automobilius dedama ir juodoji dėžė – tokia pati, kaip į lėktuvą. Pats brangiausias, auksinis ir su daugiausia priedų parduotas „Dartz“ automobilis neseniai buvo pristatytas Kinijoje. Kaip skelbė spauda, savininkui jis kainavo apie 8 mln. JAV dolerių, arba beveik 20 milijonų litų.