Norint atrodyti stilingai, amžius ne kliūtis
2020-06-29 08:17Daugelis moterų trokšta atrodyti jaunatviškai ir neretai persistengia bandydamos apgauti laiką. Į ką iš tiesų reikia atkreipti dėmesį bėgant metams bei kaip išsirinkti tinkamus drabužius norint neatrodyti juokingai, pataria aprangos stilistė ir dizainerė Natalija Stunžėnienė.
Ar egzistuoja taisyklės, kaip turėtų atrodyti tam tikro amžiaus vyras arba moteris?
Rengimosi taisyklės nepriklauso nuo amžiaus. Svarbiausi veiksniai – charakterio bruožai, žmogaus koloritas, figūros, plaukų tipai, kaulų struktūra, veido bruožai. Bandant pritapti prie aplinkos įtaką daro aprangos kodas, supančių žmonių pomėgiai, darbas ir t. t.
Kaip iš šalies atrodo vyresnio amžiaus moterys, kurios bando atrodyti jaunesnės pasirinkusios jaunatviškus/paaugliškus drabužius?
Tokių drabužių nėra, yra tik paaugliams tinkančių komplektų. Vienas drabužis negali apibūdinti komplekto, tačiau juo galima sugadinti arba pagerinti bendrą vaizdą. Pavyzdžiui, jeigu įsigijote madingą ir pagal kirpimą bei spalvą puikiai tinkančią suknelę, svarbu nesugadinti viso stiliaus ir nepaversti brangiai kainuojančios bei gražios suknelės eiline iš „Moterų laimės“. Prie jos tikrai netiks 10 m. dėvimi bateliai, net jei juos mėgstate ir yra labai patogūs. Tačiau jei norite atrodyti madingai, reikia įsigyti aktualius ir jums tinkančius batelius. Madingų batelių pavyzdžių galima rasti internete, žurnaluose, pasitarti su asmenimis, kurie domisi mada. Dauguma moterų žodį „madingas“ tapatina su žodžiu „jaunatviškas“. Tai klaida, kuri veda išvaizdos sendinimo link. Šie žodžiai nėra sinonimai. Dabar aktualus sportinis stilius. Tad įsigyti kokybiški sportiniai bateliai tikrai nebus kaltininkai, dėl kurių iš nugaros atrodysite lyg mergaitė, o iš priekio – kaip pagyvenusi dama. Dėl to bus kaltos įvairios detalės: kniedės, įmantrios pakulnės, grandinės, nekokybiški audiniai bei pasiuvimas ir t. t. Tad kai kitą kartą parduotuvėje kils klausimas, ar konkretus drabužis arba batai ne per jaunatviški, atkreipkite dėmesį į kokybę ir dizainą. Jie turi būti aukštos klasės.
Taip pat gali būti kalti pagal spalvinį tipą netinkamai pasirinkti atspalviai, drabužių kirpimai bei raštai, kurie netinkamai pasirinkti pagal kaulų struktūrą, figūrą, veido bruožus ir plaukų tipą.
Pradėjus savarankiškai domėtis mados tendencijomis ir jas taikyti savo garderobui arba radus specialistą, kuris pradeda rūpintis jūsų įvaizdžiu, nereikėtų dėl vieno pavydaus komentaro abejoti savo išvaizdos tinkamumu. Derėtų iš aplinkos ir komplimentų pasisemti tik teigiamos energijos.
Kokios spalvos moterims suteikia jaunatviškumo, o kurios sendina?
Jaunina to spalvos, kurios parenkamos atsižvelgiant į išvaizdos koloritą. Bėgant metams pastarasis gali kisti, dažniausiai tampa šviesesnis ir/ar šaltesnis. Atitinkamai su metais keičiasi ir tinkamos spalvos. Taigi reikėtų pasitikrinti, ar jūsų spalvinis tipas nepasikeitė.
Kokie raštai, formos ir ilgiai?
Tinkamus raštus ir drabužių formas padeda nustatyti amerikiečių tipizavimo sistema, kuri paremta In ir Jang teorija. Kuo žmogus vyriškesnis, tuo jam labiau tinka griežtesni raštai bei formos. Ir priešingai, kuo moteriškesnis, tuo labiau tinka švelnesni raštai. Pavyzdžiui, moterims tinka moteriškos aprangos puošimo detalės ir prigludę siluetai.
Tiesa, kad sendina per daug aptemta, pernelyg laisva, per trumpa arba per ilga apranga?
Per daug aptempta apranga, jeigu figūros tipas ne smėlio laikrodžio, o kūnas nestangrus, sendina, nes išdarko moterišką figūrą, todėl moteris atrodo nepatraukliai. Tačiau tai nereiškia, kad reikia atsisakyti aptemptų džinsų, nes dažniausiai puikiai atrodo, kai suderinami su platesne palaidine arba megztuku. Panaši situacija yra ir su laisva apranga. Kartais net vizualiai per daug laisva apranga, jeigu spalva tinka ir kirpimas aktualus, gali puošti. Renkantis laisvo kirpimo drabužius reikia atkreipti dėmesį į spalvos tinkamumą, aprangos stiliaus aktualumą. Per trumpi drabužiai gali būti dėl to, kad neatitinka aprangos kodo, yra papildomai apnuoginti pečiai ar gili iškirptė, arba tiesiog dėl kojų defektų ar komplekto proporcijų, bet tik ne dėl amžiaus. Net jeigu moteriai per 60 m., tikrai neverta pirkti bobučių sijonų ir po jais slėpti dar gerai atrodančias kojas.
Kokių makiažo klaidų turėtų vengti moteris, nenorinti atrodyti vyresnė?
Bėgant metams žmogus keičiasi, todėl retkarčiais reikėtų pasitikrinti, ar dažymosi įpročiai atitinka šiuolaikinių tendencijų ir asmeninius pokyčius. Jeigu neatitinka, reikėtų stengtis jų pataisyti. Dažniausiai pastebimos klaidos: netinkama antakių forma ir spalva, tarkime, jie per ryškūs arba per blankūs. Parinkta netinkama lūpdažio spalva arba makiažo pagrindas, neparyškinti skruostikauliai. Visos šios klaidos sendina, nes moteris atrodo lyg eksperimentuojanti paauglė, kuri dar mokosi, arba kaip senučiukė, kuri fiziškai jau negeba atlikti veido makiažo.
Daugeliui ilgi plaukai asocijuojasi su jaunyste, trumpi – su branda. Ar tuo reikėtų vadovautis?
Bet kokiame amžiuje ilgi moterų plaukai – normalus dalykas, nes jie pabrėžia moteriškumą ir žavesį. Tačiau tik tuo atveju, jeigu yra sveiki ir vešlūs. Deja, ši sąlyga kartais ignoruojama. Pranašumą reikėtų teikti ne ilgiems ar trumpiems plaukas, o jų kirpimui ir šukuosenai.
Tikrąjį moters amžių dažnai išduoda kaklas. Kaip tinkamai pasirinkti drabužius ir aksesuarus, kad pavyktų tai paslėpti?
Slėpti nieko nereikia. Juk nėra gėdinga turėti raukšlių ant kaklo. Dėl noro kažką paslėpti arba užmaskuoti ir padaroma klaidų, nes pats tikslas suformuluotas neteisingai. Išsikeliant tokį tikslą jį galima pasiekti, bet ar tai bus gražu ir estetiška. Koncentruotis reikia ne į tai kaip paslėpti, o kaip akcentuoti tai, kas gražu. Jeigu moteris mano, kad visas grožis bėgant laikui išblėsta, ji klysta. Reikėtų susitaikyti su savo išvaizda, susidraugauti su raukšlėmis ir su visomis amžių akcentuojančiomis detalėmis. Su draugėmis verta pasižiūrėti nuostabų filmą „Amžinai stilingos“ ir pradėti koncentruotis į tai, kaip sukurti nuostabų komplektą, priderinti spalvas ar atskleisti savo kūrybingumą.
Kaip išsirinkti tinkamo dydžio rankinę? Kokie aksesuarai tinka paauglei, o kokie visiškai netinka brandžiai moteriai?
Amžius drabužių ir aksesuarų pasirinkimui neturi reikšmės. Prieš perkant reikėtų užduoti sau klausimus: „Prie ko tai priderinsiu ir kokį komplektą ruošiuosi sukurti?“, „Kur sukurtą komplektą dėvėsiu?“, „Ar pagal išvaizdos koloritą ši spalva tinka?“, „Ar prie figūros tinka ši forma ir dydis?“ Taip pat svarbu, kad pasirinkta rankinė arba aksesuaras atitiktų jūsų gyvenimo būdą. Jeigu žiūrint į veidrodį sunku suprasti, tereikia nusifotografuoti.
Kokios aprangos taisyklės galioja jaunuoliams ir vyresnio amžiaus vyrams?
Galioja tokios pačios taisyklės, kaip ir moterims. Nustoti jauninti save jaunystės drabužiais, kurių vis dar galima rasti turgavietėse ir abejotinos kokybės drabužių parduotuvėse. Derėtų pradėti domėtis naujovėmis ir suvokti, kad nors mados tendencijos kartojasi, jos niekada neatsikartos 100 %, nebus aktualūs tie patys drabužiai, pagaminti iš tų pačių audinių, bei kirpimai.
Vertėtų drabužį vertinti ne kaip daiktą, kuris saugo kūną nuo vėjo, šalčio arba lietaus, o kaip daiktą, kuris padeda gyventi socialinį gyvenimą, siekti tikslų, palengvinti bendravimą.