Nerandate tinkamų kvepalų? Susimaišykite pačios!
2023-03-28 10:19Reikšmingą įtaką renkantis kvepalus turi nuomonės formuotojai. Jei keli šimtai tūkstančių seka vieną garsenybę, tikėtina, kad bent pusė jų kvepės taip pat. Norintiems išsiskirti kvepalais prekiaujančios interneto svetainės www.prabangidz.lt įkūrėja Vaida Dzimidavičiūtė pataria maišyti mėgstamus kvapus. „Taip kvepėsite išskirtiniu, būtent savo kvapu“, – sako pašnekovė.
Populiarūs ne veltui
Pasak daugiau nei dešimtmetį kvepalais besidominčios V. Dzimidavičiūtės, populiarius kvepalus dažniausiai renkasi žmonės, kurie neturi tvirtos nuomonės apie kvapus, kvepalais pernelyg nesidomi, todėl tiesiog bando tai, kas šiuo metu populiariausia. „Tai nėra blogas sprendimas, tie kvepalai ne veltui pasiekia tokį populiarumą – jie specialiai taip kuriami, maišomos tokios kvapų natos, kad patiktų daugumai. Pagrindinis geidžiamiausių kvepalų komponentas yra ambroksanas. Tai XX a. viduryje iš muskatinių šalavijų išgautas sintetinis ambros pakaitalas. Jis veikia kaip afrodiziakas – tiesiog traukte traukia, – aiškina pašnekovė. – Paskutiniu metu savo klientėms rekomenduoju pagyvinti, pakeisti kvapą, jį maišant su kitu, ypač jei klientė kvėpinasi populiariu kvapu, kurį renkasi vos ne kas antra moteris.“
Kaip maišyti kvapus?
Kvepalų parduotuvės „PrabangiDz“ savininkė atskleidžia, kad maišyti kvepalus nesudėtinga: nebūtina išmanyti parfumerijos, skirtingų natų tarpusavio derinimo taisyklių ar kt. „Kadangi kvepalai yra unikalūs, nėra derinimo gairių, kad, pavyzdžiui, gėles reikia derinti su gėlėmis, vaisius su vaisiais, medį su medžiu ir pan. Tereikia pasipurkšti dvejais mėgstamais kvepalais. Kvapai susimaišys tarpusavyje ir taps tikrai išskirtiniu, būtent jūsų kvapu. Taip turėsite ir mėgstamiausius, ir kartu savitus kvepalus, – kalba V. Dzimidavičiūtė. – Kaip atrasti tinkamą derinį, priklauso nuo to, ar norite paliekančio ryškų šleifą, ar gaivesnio kvapo. Visada rekomenduoju antrą kvapą rinktis šiek tiek švelnesnį, minkštesnį. Jis padės atsiskleisti pirmajam kvapui, labiau paskleis jo šleifą. Be to, kvapas išliks kur kas ilgiau nei įprastai. Tarpusavyje galima maišyti „Ex Nihilo Fleur Narcotique“ ir „Molecule 01“ (beje, šis tinka maišyti su bet kokiu kvapu) ir gausite malonų, gaivų kvapą, „Tom Ford Tobacco Vanille“ galime maišyti su „Chanel Chance Tendre EDT“. Tai išties labai skirtingi kvapai, bet jie taip dera, kad nepastebėta tikrai neliksite.“
Egzistuoja kvepalų etiketas
Kvepalų žinovė atkreipia dėmesį, kad kvepalus maišyti ir įspūdingais jų deriniais kvėpintis reikia apdairiai. „Maišyti kvepalus – tikras menas. Maišyti galime panašius aromatus, kad atgaivintume pirmąjį kvapą, bet jis nebūtų užgožiamas. Prieš maišant du labai stiprius kvapus visada kviečiu gerai pagalvoti, ar rezultatas nebus pernelyg išraiškingas. Jei visgi mėgstate kvepėti ir paskui save palikti stiprų aromatingą šleifą, tuomet tikrai galite taip kvėpintis, bet ne visur. Patarčiau pernelyg intensyvių kvapų ar jų mišinių vengti einant į darbo pokalbį, taip pat darbovietę, jei dirbama su žmonėmis, lankant kūdikį, ligonį ar kitą jautresnį žmogų. Etiketo taisyklėse numatyta, kad nedera pernelyg stipriai kvėpintis naudojantis viešuoju transportu, skrendant lėktuvu ir kt., kur aplinkiniai ilgą laiką turės užuosti jūsų kvepalus. Kitus žmones jūsų mėgstamiausias kvapas gali erzinti, pradėti pykinti, svaigti galva, tad etiketo laikytis būtina“, – sako Vaida.
Tikri ar padirbti?
Paklausta, kaip atskirti kokybiškus kvepalus nuo padirbtų, pašnekovė atkleidžia, kad yra daug niuansų. „Buteliukas, kamštelis, pakuotė, pats kvapas. Galbūt paprasčiausia atskirti iš kvapo. Jei pasipurškusi užuodžiate sintetinius kvapus ar stiprų spirito kvapą, tai rodo, kad naudojate neoriginalius kvepalus arba pagamintus iš prastų sintetinių komponentų. Vardinius kvepalus galima atskirti iš jų buteliukų ar pakuočių detalių. Tačiau reikia turėti tam tikrų žinių, pavyzdžiui, ar originalių kvepalų šiaudelis turi būti tiesus, ar lenktas. Taip pat galima atskirti iš kamštelio. Yra ir daugiau detalių, tačiau ne specialistui paprasčiausia atskirti pagal kvapą. Beje, reikėtų įsidėmėti, kad tik mitas, jog tie kvepalai, kurie išsilaiko trumpai, yra neoriginalūs. Dažniausiai padirbiniai arba žinomų kvepalų analogai laikosi kaip tik labai ilgai, nes juose yra didesnė spirito, kuris sulaiko kvapus, koncentracija. Originalūs kvepalai skirstomi į kelias grupes: tualetinis vanduo, parfumuotas vanduo, parfumas ir kt. Tualetinis vanduo laikosi trumpiausiai – kelias valandas, parfumas – iki 8 valandų. Kokybiški kvepalai, pagaminti iš natūralių komponentų, gali kvepėti trumpiau, ypač jei sudėtyje yra tam tikrų silpnesnių kvapų natų, pavyzdžiui, gėlių ar vaisių. Jei gaminant kvepalus naudota ambra, šafranas, tokiu atveju jie intensyvesni ir ilgiau kvepia“, – paaiškina specialistė.
Apie nišinius kvepalus
V. Dzimidavičiūtė palankiai vertina ir garsių prekės ženklų, ir nišinius kvepalus, kurie pradėti kurti ne per seniausiai. „Vardiniai kvepalai, pavyzdžiui „Dior“, „Chanel“, sukurti masinei prekybai, universalūs. Nišiniai kvepalai kuriami konkretaus parfumerio, kuris turi savitą, su niekuo kitu nesupainiojamą braižą, todėl yra išskirtiniai, ypatingi. Parfumeriai įdeda daug darbo kurdami kvepalus, daug testuoja, kol atranda ypatingą kvapą. Nišinių kvepalų pagaminama mažiau, kad jie būtų išskirtiniai, skirti kvėpintis tik tam tikros nišos žmonėms, – kalba pašnekovė. – Visus kvepalus vertinu vienodai, nes man patinka kvepalai, juose įžvelgiu daugiau nei kvapą. Ypač patinka „Chanel“ mados namų kvapai. Tai visuomet madinga klasika – niekada neprašausite jais pasikvėpinusi.“
Kvėpinimosi menas
Norint, kad kvepalai tinkamai atsiskleistų ir ilgai kvepėtų, reikia įsidėmėti keletą taisyklių. „Svarbu parinkti kūno vietas, kurios natūraliai yra šiltos, kiek drėgnos: vidiniai alkūnių linkiai, pakinkliai, krūtinė, kaklo šonai. Šiose vietose kvepalai maksimaliai atsiskleidžia.
Užpurkškite kvepalų ant pulsuojančių vietų, kūno šiluma visą dieną skleis kvepalų aromatą. Kvepalai ilgiau išlieka, kai oda pridrėkinta, tad tinkamiausias metas kvėpintis – nusiprausus duše ar vonioje. Papurškus riešus, negalima jų trinti vienas į kitą, nes kvepalų molekulės nesusigeria į odą, bet pasklinda ore, todėl kvapas nebus juntamas ilgai. Kvepalai turi patekti ant odos, kad susimaišytų su natūraliais riebalais, bet trinant odą viršutinės natos išblėsta, išgaruoja.
Kvepalus galite papurkšti į orą ir įžengti į kvapnų debesėlį, o tik paskui vilktis drabužius. Toks romantiškas potyris suteikia žavesio, džiaugsmo. Nepurkškite kvepalų ant plaukų, nes jie sausina plaukus. Jei būtinai norite kvėpinti plaukus, naudokite plaukų kvepalus (mist)“, – pataria specialistė.
Purkšti kvepalus ant drabužių
„Jei mėgstate pakvėpinti drabužius, įsidėmėkite kelias taisykles. Pagrindinė taisyklė – jeigu drabužį galima skalbti, drąsiai jį kvėpinkite. Patariama nepurkšti kvepalų ant šilko ir panašių medžiagų, nes nuo parfumuotų aliejų lieka dėmių. Kvepalus reikia papurkšti į orą ir po tuo debesėliu pakišti drabužį, kad jis tolygiai kvepėtų, – sako pašnekovė. – Tačiau verta įsidėmėti, kad papurškę kvepalų ant drabužio galite nepajusti visų jų natų. Vienokia ar kitokia medžiaga gali sugerti tik dalį kvepalų, o ne visą kvapų gamą – štai kodėl ant drabužių kvepalai dažniausiai įgauna pudros atspalvio aromatą. Tad kvėpinkite drabužius mėgstamais kvepalais, tik atsiminkite, jog tai bus kitoks aromatas, nei purškiant kvepalus tiesiai ant odos.“
Namų kvapai
Maloniai kvepėti norime ne tik patys, bet mėgstame, kad ir namuose vyrautų nosį glostantis aromatas. V. Dzimidavičiūtė namus kvėpinti pataria kuo natūralesniais kvapais, kad jie neerzintų net jautriausių gyventojų: vaikų, naminių gyvūnėlių. „Išskirčiau lietuvių gaminamus „Aromatic 89“, kurie šiuo metu populiariausi. Skirtingų kvapų įvairovė gana didelė, o labiausiai pamėgti yra „Blue Night“, „Infinity Flow“, „Majesty“, „Ohena“. Namų kvapus statykite praeinamose vietose, kur dažniau sujudinamas patalpų oras, kad kvapas neužsistovėtų vietoje, tolygiai pasklistų. Jei norite intensyvesnio kvapo, lazdeles dažniau apverskite. Toje pačioje patalpoje galite statyti kelis vienodus namų kvapus, o kitoms galite rinktis kitokį aromatą. Svarbu, kad kvapai patiktų visiems namų gyventojams“, – pastebi kvepalų žinovė.
Verta žinoti
- Kvepalų skirstymas į vyriškus ir moteriškus kadaise sugalvotas vien rinkodaros tikslais.
- Jei kvepalai neoriginalūs, juose pridėta daug sintetinių priedų, jautresniam, į alergiją linkusiam žmogui gali išberti pakvėpintą odą.
- Šiuo metu vieni populiariausių kvepalų, kurie maloniai kvepia daugeliui, yra Matiere Premiere „Crystal Saffron“ ir Frederic Malle „Portrait of a Lady“.
- Tačiau jei tiksliai nežinote, visuomet patariame įsigyti mūsų parduotuvės dovanų čekį, kad žmogus galėtų išsirinkti jam patinkančius kvepalus.
Užsukite į Amourdevil internetinę kvepalų parduotuvę!
Autorius Laima Samulė