Ar kada nors pagalvojote, kad galbūt šioje Žemėje gyvenate nebe pirmą kartą? Mintis, kad sielos reinkarnuojasi gyvuoja daugiau nei 3000 metų. Apie tokią galimybę diskutavo ir senovės indai, graikai, keltų druidai, ir kt. Tikėjimas, kad mūsų sielos pasmerktos gyventi septynias, aštuonias ar net devynias dešimtis kartų Žemėje, kankina ir slegia. Tačiau galbūt iš tiesų mes jau kažkada čia gyvenome?

 

"praėjęs gyvenimas"

Koks jūs buvote praėjusiuose gyvenimuose? Kokioje šeimoje augote, ką dirbote, ką mylėjote, dėl ko kentėjote? Kaip labai tai skyrėsi nuo dabartinio gyvenimo? Galbūt buvote kitos rasės, lyties, socialinės klasės atstovas? Kai kas tiki, kad praėjusiame gyvenime buvo visai kitoks sutvėrimas, pavyzdžiui, šuo, gazelė, o gal žuvis.

 

Tikintys tuo, kad gyvenimas yra ne vienas, teigia, kad nuo praėjusių gyvenimų priklauso daugybė dabartinės mūsų asmenybės aspektų (fizinių, emocinių, intelektualinių ir psichologinių). Štai keletas iš jų.

 

9 neįtikėtini įrodymai, kad gyvenate jau nebe pirmą kartą:

 
  • Déjà vu. Tikriausiai daugelis yra patyrę keistą déjà vu jausmą. Jis gali atsirasti staiga, bet kuriuo metu. Tuomet atrodo, kad viskas, kas vyksta jau kažkada buvo. Psichologas Arthuras Funkhouseris suskaidė šį fenomeną į smulkesnius aspektus: déjà vécu (įvykis, kuris jau buvo patirtas ar išgyventas), déjà senti (tai, ką jau jautėte, prisiminimus galėjo sukelti balsas arba muzika), déjà visité (tokia pažįstama vieta, kad atrodo, jog čia jau buvote). Nors mokslininkai ir psichiatrai tvirtina, kad galima rasti neurologinį šio fenomeno paaiškinimą, tačiau kiti yra įsitikinę, kad šie neaiškūs jausmai yra prisiminimai iš praėjusių gyvenimų. Kaip kitaip būtų galima paaiškinti tą jausmą, kai įžengiate į namą, kurio anksčiau niekada nesate matę, atpažįstate kiekvieną detalę. Jūs žinote, kas bus kitame kambaryje arba, kai užlipsite laiptais į viršų. Galbūt praėjusiame gyvenime čia buvo jūsų namai?
 
  • Keisti prisiminimai. Kartais tėvai pastebi, kad vaikai pasakoja savo vaikystės prisiminimus, kurių negalėjo turėti šiame gyvenime. Gal tai laki vaiko vaizduotė, nesusipratimas arba sapnas, palaikytas realybe? O gal jie prisimena kažką, kas nutiko praėjusiame gyvenime? Žmogaus atmintyje yra daugybė klaidų ir neatitikimų. Tikriausiai daugelis iš mūsų turime tokių prisiminimų, apie kurių realų egzistavimą negali paliudyti nei šeimos nariai, nei artimiausi draugai. Iki šiol neatsakyta į klausimą – ar tai atminties klaidos, ar prisiminimai apie praėjusius gyvenimus.
 
  • Sapnai ir košmarai. Pasikartojantys sapnai ir košmarai taip pat laikomi įrodymu apie praėjusius gyvenimus. Ar šiuos sapnus sukelia prisiminimai apie kažką svarbaus iš praėjusių gyvenimų? O gal tai tiesiog keisti smegenų žaidimai? Ar gali būti, kad košmarai – tai praėjusių gyvenimų traumų atspindžiai?
 
  • Baimės ir fobijos. Iš kur kyla jūsų baimės ir fobijos? Gyvačių, vorų, aukščio baimės žmogaus psichikoje yra dalis evoliucionavusio išlikimo instinkto. Daug žmonių kenčia nuo baimių, kurios yra visiškai iracionalios. Jie bijo vandens, paukščių, skaičių, veidrodžių, tam tikrų spalvų ir t. t. Žmonės gali turėti pačių keisčiausių fobijų. Psichologų konsultacijose galima prieiti ir kitokių išvadų, tačiau daugelis tiki, kad priežasčių reikia ieškoti praėjusiuose gyvenimuose. Galbūt vandens baimė reiškia, kad praėjusiame gyvenime žmogus mirė paskendęs? Galbūt raudonos spalvos baimė reiškia, kad praėjusiame gyvenime žmogus žuvo, kai jį nutrenkė raudonas automobilis?
 
  • Trauka svetimoms kultūroms. Tikriausiai pažįstate žmonių, kurie yra grynakraujai lietuviai, tačiau su entuziazmu žavisi Ispanijos, Japonijos ar kitų šalių kultūra. Galbūt pažįstate žmonių, kurie tapatina save su kitomis epochomis, pavyzdžiui, Renesansu ar II pasauliniu karu. Kartais trauka svetimoms kultūroms tampa kone apsėdimu ir tai gali reikšti tik vieną – neišsitrynusius prisiminimus apie praėjusius gyvenimus.
 
  • Aistros. Gyvenime reikia turėti aistrų, tačiau kai kurios aistros sekina ir tampa apsėdimu. Iš kur kyla tos aistros (knygoms, menui, antikvariniams dirbiniams, madai, sodininkystei, teatrui, automobiliams, lėktuvams, paranormaliems reiškiniams ir pan.)? Intensyvus domėjimasis tam tikrais dalykais gali būti visiškai natūralus, tačiau kartais gali būti susijęs su praėjusios gyvenimo patirtimis.
 
  • Nekontroliuojami įpročiai. Kartais aistros tampa nekontroliuojamais įpročiais, kurie kenkia žmonių visuomeniniams gyvenimui ir labai išskiria iš kitų. Tai žmonės, kenčiantys nuo obsesinio – kompulsinio sutrikimo, linkę kaupti daiktus. Tai gali būti vyras, kuris turi 10 kartų išjungti šviesą, prieš išeidamas iš kambario. Arba moteris, kuris namuose laiko senų laikraščių krūvas, nes negali jais atsikratyti. Visi turi nors vieną bjaurų įprotį, nuo nagų kramtymo iki liežuvavimo ir nuolatinio atidėliojimo. Taip pat tai apima ir priklausomybę nuo televizoriaus ar socialinių tinklų. Kai kurie tyrėjai mano, kad šie įpročiai yra susiję su praėjusiais gyvenimais.
 
  • Nepaaiškinami skausmai. Ar jūs jaučiate skausmą, nors gydytojai neranda jokios priežasties? Gali būti, kad taip yra dėl polinkio į hipochondriją (psichologinį sutrikimą, kai žmogus įsivaizduoja, kad serga įvairiomis ligomis). Tačiau tie paslaptingi skausmai, spazmai, diskomfortas gali būti dėl kančių, kurias teko patirti praėjusiuose gyvenimuose.
 
  • Gimimo žymės. Tai vienas akivaizdžiausių įrodymų apie praėjusius gyvenimus. Ne tik gimimo žymės rodo praėjusius gyvenimus, bet ir kitokie fiziniai bruožai, anomalijos ir deformacijos. Pasaulyje žinomas atvejis, kai Indijoje berniukas teigė, prisimenantis, kad praėjusiame gyvenime buvo vardu Maha Ram, žuvęs nuo kulkos į krūtinę. Berniukas turėjo gimimo žymių, kurios atitiko vietą, į kurią pataikė mirtina kulka. Buvo išsiaiškinta, kad toks vyras iš tikrųjų gyveno ir mirė nuo šautinių žaizdų krūtinėje.