Kinų legendose dažnai vaizduojami drakonai. Drakonai su dviem ragais ant galvos buvo laikomi totemu. Šį totemą sugalvojo kinų pirmtakai, iš kurių jį perėmė ir ėmė garbinti. Todėl kinų tauta kartais vadinama „drakono palikuonimis“. Daugelį metų mokslininkai manė, kad šis drakonas egzistavo tik pasakose ir padavimuose.

 

Tačiau nepaprastai panašaus drakono, labai gerai išsilaikiusi fosilija 1996 metais buvo aptikta Guanlingo provincijoje, Anšuno mieste, Kinijoje. Išmatavus paaiškėjo, kad drakonas buvo 7,6 metrų ilgio, galva – 76 cm, o kaklas – 54 cm. Kūnas – 2,7 metro ir 68 cm pločio. Uodega siekė net 3,7 cm.

 

Drakono galva buvo trikampė. Nasrai – 43 cm ilgio. Plačiausia galvos dalis buvo 32 cm. Simetriški ragai kyšojo plačiausioje galvos vietoje ir buvo 27 cm ilgio. Jie buvo taip pat išlenkti ir pakrypę kaip mitologinio kinų drakono.

 

Kinų drakonas buvo roplys, gyvenęs vandenyne Triaso periodo metu, maždaug prieš 200 milijonų metų. Drakonas buvo amfibija. Tai reiškia, kad buvo prisitaikęs gyventi tiek vandenyje, tiek sausumoje. Tačiau didžiąją gyvenimo dalį praleido vandenyje, nors kartais išlipdavo pasivaikščioti sausuma. Dinozaurų patelės kiaušinius dėdavo ant žemės. Mito žuvimi ir smulkiais ropliais.

 

Tuomet Kinijoje buvo pirmą kartą aptikta drakono su ragais fosilija. Istoriniu požiūriu tai labai svarbu, nes įrodo, kad mitologinis padaras išties egzistavo.