Kas 5 pora pasaulyje negali susilaukti vaikų. Apie 20 % jų ilgai nesulaukia gandrų, nors tikrųjų nevaisingumo problemų gydytojai neranda. Kodėl nepavyksta susilaukti palikuonių ir kokie metodai gali padėti?

 

nevaisingumas

Kaip padidinti galimybes pastoti?

 

Analizuoti horoskopus

 

Ilgai nepavykstant susilaukti vaikelio, astrologai pataria išanalizuoti asmeninius moters ir vyro gimimo horoskopus. Tiek vyrų, tiek moterų horoskopuose už atžalos pradėjimą atsakingas šeimos būstas, kurį analizuojant galima individualiai nustatyti įgimtą potencialą vaikui pradėti, galimas su tuo susijusias problemas, jų priežastis ir sprendimo būdus. Kartais horoskopuose aptinkama užuominų apie nevaisingumą, tačiau tai taip pat nėra nuosprendis likti bevaikiams. Pasak astrologų, labai svarbu išanalizuoti ir šeimos gyvenamosios vietos, t. y. lokalinį, horoskopą. Kartais gandrų pavyksta sulaukti vos pakeitus gyvenamąją vietą.

 

Astrologų teigimu, bene svarbiausias dangaus kūnas, lemiantis vaisingumą, yra Mėnulis. Čekų gydytojas, psichiatras ir ginekologas, medicinos mokslų daktaras Eugenas Jonas daug metų atliko tyrimus, norėdamas patikrinti sąsają tarp Mėnulio fazės moters gimimo momentu ir optimalaus, vaikams pradėti palankaus laiko. Jis sukūrė metodiką, pagal kurią galima reguliuoti vaikų gimimą, išvengti nepageidaujamo nėštumo, nulemti atžalos lytį ir planuoti sveikus palikuonis. Sekant E. Jono metodu, kiekvieną mėnesį didžiausia tikimybė pastoti būna, kai Mėnulis atsiduria toje pačioje padėtyje, kokioje buvo moters gimimo momentu. Vyro spermos aktyvumas – pats stipriausias Mėnulio fazės metu, atkartojančios šio dangaus kūno padėtį jo gimimo horoskope. Vaiko lytis priklauso nuo Zodiako ženklo (vyriško arba moteriško), kuriame yra Mėnulis vaiko pradėjimo momentu, padėties. Pusė Zodiako ženklų yra vyriški – kas antras, pradedant Avinu, ir pusė moteriški – kas antras, pradedant Jaučiu. Teigiama, kad šis metodas veiksmingas maždaug 80 %.

 

Taip pat yra teorijų, kad per metus egzistuoja tik du arba trys kartai, kai moteris gali sėkmingai pastoti ir pagimdyti. Šis laikas unikalus kiekvienai moteriai, o apskaičiuoti jį gali astrologai, atsižvelgdami į vyro ir moters amžių, gimimo vietą bei planetų išsidėstymą.

 
Pasitelkti liaudiškus būdus

 

Liaudies medicina taip pat turi nemažai patarimų poroms, kurioms nepavyksta susilaukti mažylių. Vitaminas E stimuliuoja abiejų lyčių lytinių sistemų funkcijas. Jo gausu rožių žiedlapiuose. Tad galima pasigaminti ir reguliariai gerti rožių vandens. Taip pat tinka gerti šaltalankių uogų sultis. Moterims patariama valgyti daug moliūgų, nes jų minkštime yra vitaminų A ir E, reguliuojančių moteriškų hormonų balansą. Kitas receptas – du šaukštelius obuolių acto sumaišyti su dviem šaukšteliais medaus ir gerti kasdien prieš valgį. Paprastųjų takažolių arbata teigiamai veikia moters gimdos ir kiaušidžių funkcijas, sudaro palankių sąlygų pastoti. Moterų ir vyrų vaisingumą skatina šviežios kviečių grūdų sultys. Pasak liaudies medicinos, vaisingumui sustiprinti reikia valgyti aguonų sėklų, taip pat kelis kartus per dieną pakramtyti bazilikų lapelių. Be to, norinčioms pastoti rekomenduojama su savimi nešiotis amalo šakelę. Tikima, kad jis padeda pritraukti meilę ir pastoti. Galima kišenėse nešiotis ir ąžuolo gilių. Esą jos ne tik padeda išsaugoti jaunystę, atbaidyti ligas, bet ir skatina moterų seksualinį patrauklumą bei vaisingumą. Pasitarus su žolininku galima vartoti ir šalavijų arba užginų nuovirų. Laukiant gandrų namuose turėtų būti verbų šakelių, nes jos pritraukia sėkmę. Taip pat patariama auginti fikusą ir rūpintis juo tarsi vaiku.

 

Kas mažina vaisingumą?

 

Moterims – kava 

 

Gydytojai ir ezoterikai vienbalsiai tvirtina, kad didžiausias abiejų lyčių vaisingumo priešas – stresas. Tad, galima pajuokauti, kad nepageidaujantys susilaukti vaikų turėtų kuo daugiau nerimauti, nervintis, vaidytis, dirbti viršvalandžius ir niekada neatsipalaiduoti. Tyrimai rodo, kad daug kavos geriančioms moterims taip pat būna sunkiau pastoti. Manoma, kad keturi šio gėrimo puodeliai per dieną apie 26 % sumažina galimybę dailiajai lyčiai susilaukti palikuonių. Liaudies medicinoje, kaip natūrali moteriška kontracepcija, vartotas rūtų nuoviras. Be to, moterims, kurios vengia nėštumo, patariama dažnai mėgautis kinrožių arbata. Taip pat rekomenduojama valgyti daug granatų. Efektyvia žoline kontracepcija laikomi dioskorėjos ir nimbamedžių aliejus.

 

Vyrams – šiuolaikinės technologijos

 

Vyrų vaisingumą mažina šiuolaikinės technologijos. Mokslininkai jau nustatė sąveikas tarp vyriškų hormonų ir mobiliųjų telefonų skleidžiamų elektromagnetinių bangų. Stipriosios lyties atstovams, kurie dažnai naudojasi mobiliaisiais telefonais, nustatytas didesnis testosterono, tačiau mažesnis liuteinizuojančio hormono (LH) lygis. Manoma, kad tai gali turėti įtakos spermos gamybai ir vaisingumui. JAV mokslininkų teigimu, vyrų galimybes susilaukti palikuonių mažina ir belaidžio interneto Wi-Fi ryšys. Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad Wi-Fi skleidžiamos elektromagnetinės bangos gali pažeisti spermos DNR struktūrą ir sumažinti spermatozoidų judrumą. Spermos kokybei taip pat kenkia nešiojamojo kompiuterio laikymas ant kelių. Dėl suglaustų kojų ir kompiuterio skleidžiamos šilumos temperatūra genitalijose pakyla maždaug 5 laipsniais. Yra žinoma, kad temperatūrai sėklidėse pakilus vos 1 laipsniu, vaisingumas sumažėja apie 40 %.

 

Specialistės komentaras

Tarologė Lina Balsė

 

Ar vaisingumą lemia tik fiziologinės organizmo savybės? Kodėl kai kurios moterys sunkiai pastoja, nors fiziologinių priežasčių lyg ir nėra?

 

Manau, reikėtų sakyti, kad gydytojai neranda ar nesupranta priežasčių, kodėl šeima nesusilaukia vaikelio. O ar kas nors vertina organizmo užsiteršimo lygį? Daug ligų ir problemų atlikus tyrimus išaiškėja tik pasiekus kritinį lygį, o iki tol manoma, kad viskas yra normalu. Tačiau daug dalykų, tarkime, šiuolaikinių žmonių patiriamas streso lygis ar mitybos kokybė, kurie laikomi norma, iš tiesų nėra nei normalūs, nei sveiki. Lygiai taip pat, kaip fizinio kūno užsiteršimas ir išsibalansavimas, galimas ir energinis užsiteršimas bei išsibalansavimas. Neseniai sulaukiau padėkos iš klientės, kad jai pavyko pastoti. Mes kartu dirbome, nes ilgokai nesusilaukė gandrų, nors fizinė sveikata jos buvo gera, tik mėnesinių ciklas nereguliarus. Išvalėme čakras ir stengėmės atsikratyti kuo daugiau blokų, kurie iš esmės riboja, prieštarauja tikrajam „aš“, neleidžia laisvai tekėti energijai kūnu. Taip pat parinkome palankiausias dienas pastoti.

 

Tai, ką moteris nešioja savyje – pradedant nuo organizmo užsiteršimo toksinais ir sunkiaisiais metalais iki neišspręstų psichologinių problemų, traumų, kompleksų – lemia, ar ji pajėgi tapti tiltu į šį pasaulį ateiti naujai gyvybei, sukurti jai sveiką kūną ir užauginti vaiką su sveika sąmone. Jeigu moters viduje yra didelių traumų, jos persiduoda ir palikuonims. Tai galima vadinti ląstelių atmintimi, šeimos karma arba giminės prakeiksmu.

 

Ar reikia ruoštis norint pastoti?

 

Siela pasirenka šeimą, kurioje gims. Todėl jei ilgokai nesusilaukiama vaikučių, reikėtų susimąstyti, galbūt niekas nenori ateiti į šią šeimą, nes ji turi problemų, kurias privalo išspręsti. Ilgokai laukiantiems vaikelio patariu pagerinti mitybą, išsivalyti organizmą nuo teršalų, apsivalyti emociškai per atleidimą, dvasiškai – per maldą, meditaciją, mantrų kartojimą ar kitu priimtiniausiu būdu.

 

Galima sakyti, kad tai ne moterys nesusilaukia vaikelių, o jie nesulaukia, kol jos tinkamai pasiruoš tapti motinomis.

 

Kaip padidinti galimybes pastoti?

 

Galima pasinaudoti E. Jono metodu. Kiekviena moteris turi du nepriklausomus vaisingumo ciklus. Vienas gerai žinomas – tai menstruacijų ciklas ir ovuliacijos dienos. Įdomu tai, kad ovuliacijos dienomis apvaisinant moteris pagalbinio apvaisinimo metodu, pasiseka tik apie 15 % atvejų. Siekdamos apsisaugoti nuo nėštumo ir skaičiuodamos vaisingas ir nevaisingas dienas, pastoja apie 80 % moterų. Taigi yra dar vienas ciklas, kurį medikai kartais vadina spontanine ovuliacija, nes nežino, kaip paaiškinti. Jos metu pavyksta pastoti apie 85 % atvejų. Antrąjį ciklą valdo Mėnulis, kiekvieną mėnesį grįžtantis į tą pačią padėtį, kurioje buvo moters gimimo momentu. Dienos, kai šie du ciklai sutampa, vadinamos superovuliacija. Per jas moterims, kurios neturi patologinių sveikatos problemų, pastoti tikimybė padidėja 99 %, net jei ilgokai nepavyko susilaukti vaikų be aiškių priežasčių.