Natūralus organizmo valymas
2012-09-03 12:03Jaučiatės vangūs, apatiški? Pučia pilvą ir nuolat kankina odos bei skrandžio problemos? Gali būti, kad jūsų organizmas prikaupė itin daug nuodingųjų medžiagų, kurių atsikratyti pats nesugeba. Todėl būtina jam padėti! Juk pavasaris – ne tik namų ir aplinkos švarinimo metas. Pirmiausia reikėtų pradėti nuo savo vidinės švaros.
Užterštas organizmas
Kodėl mūsų kūnas kartais nepajėgus pats susitvarkyti su nuodais, gaunamais per maistą ar orą? Visų pirma dėl to, kad dauguma žmonių valgo nevisavertį maistą, todėl negauna pakankamai skaidulų, kurios padeda žarnynui išsivalyti nuo toksinų. Dauguma pamiršta gerti ir pakankamai gryno vandens. Vasarą jo natūraliai norisi labiau, o šaltuoju metų laiku, deja, vandenį dažniausiai pakeičiame karšta kava. Be abejo, koją mums pakiša ir nuolatinis lėkimas, įtampa darbe ar namuose. O kur dar užterštas oras, kuriuo esame priversti kvėpuoti automobilių spūstyse pakeliui į darbą!
Problemos
Taigi savo kūną išnaudojame maksimaliai, o galimybių jam atsigauti nesuteikiame beveik visai. Taip organizmas prikaupia šlakų, toksinų, ir dėl to galų gale pasijaučiame itin prastai. Iš pradžių stebimės, kad, atrodo, nieko neįprasto nevalgėme, net miegojome pakankamai gerai. Tai kodėl vis tiek pučia pilvą, auga svoris, vargina spuogai? Ir pagaliau darosi sunku susikaupti, skauda galvą, pablogėja atmintis? Atsakymas vienas – pats metas išsivalyti organizmą.
Organizmo valymo būdai
Organizmą galima valyti dvejopai. Blogiausiu atveju daromas tiesioginis žarnyno valymas, pavyzdžiui, klizma, hidrokolonterapija, vartojami vaistai nuo vidurių užkietėjimo. Tačiau nebūtina skubėti į privačius medicinos centrus atlikti brangiai kainuojančių drastiškų organizmo valymo procedūrų. Yra daugybė natūralių būdų, kaip padėti sau tapti sveikesniems ir pasijusti geriau. Paprasčiausias būdas – pasirinkti tinkamą maistą. Reikėtų visada valgyti tik sveiką maistą, tačiau šįkart – ne apie tai. Kai kurie produktai turi medžiagų, itin tinkančių organizmui valyti.
Grynas vanduo
Svarbu žinoti, kad kūnas valo toksinus, ištirpusius vandenyje. Todėl pirmas ir nepamainomas dalykas – grynas vanduo. Jo reikėtų išgerti apie 10 stiklinių per dieną. Ir čia neįskaičiuojami kiti suvartojami skysčiai, tarkime, sriuba ar skysčiai, gauti iš vaisių bei daržovių.
Vaisiai ir daržovės
Be gryno vandens itin daug skysčių turi švieži vaisiai ir daržovės, todėl jie gali padėti organizmui išvalyti toksinus. Be to, jie lengvai virškinami, turi nemažai antioksidantų ir daugybę vitaminų. Svarbiausias jų – vitaminas C. Jis skatina glutationo gamybą, kuris padeda kepenims išvalyti toksinus.
Citrinos ir apelsinai
Šiuose citrusiniuose vaisiuose apstu vitamino C, kuris, kaip minėta, – nepamainomas organizmui valyti. Specialistai pataria kiekvieną rytą išgerti po stiklinę gryno vandens, sumaišyto su šviežiai spaustomis citrinos sultimis. Toks gėrimas ne tik padės kepenims tvarkytis su nereikalingais „įsibrovėliais“, bet ir veiks antibakteriškai, skatins skrandžio veiklą. Daug vitamino C turi ir obuoliai. Atminkite – daugiausia jo slepiasi po vaisiaus odele, todėl jos nulupti nereikia. Jeigu abejojate dėl pesticidų gausos žievėje, palaukite lietuviško derliaus.
Lapiniai žalumynai
Pagaliau nusprendę pradėti organizmo valymą, į savo mitybą įtraukite kuo daugiau lapinių žalumynų. Kitais žodžiais tariant, įvairiausių salotų, taip pat šviežių kopūstų, špinatų, želmenų ir pan. Jie visi turi chlorofilo – medžiagos, šalinančios iš organizmo šlakus, toksinus, sunkiuosius metalus. Be to, chlorofilas stiprina ir imuninę sistemą.
Česnakai
Šis visai nedidelis baltas gumbelis iš tiesų – vienas didžiausių toksinų priešų. Česnakai skatina tam tikrų medžiagų gamybą kepenyse, kurios veikia kaip filtras ir kovoja su mūsų organizme susikaupusiais nuodais. Be to, ši daržovė puikiai tinka įvairiems patiekalams gardinti. Beje, nemalonų burnos kvapą galite pašalinti pakramtę citrinos žievelės.
Žalioji arbata
Puodelis žaliosios arbatos – puiki dozė vandens. Be to, joje yra stipriomis antioksidantinėmis savybėmis pasižymintys organiniai junginiai – katechinai. Jie aktyvina kepenų veiklą ir normalizuoja cholesterolio kiekį kraujyje. Pasak kai kurių gydytojų, katechinai organizmą veikia net stipriau nei vitaminas C. Organizmą valo ir kitokios žolelių arbatos, pavyzdžiui, varnalėšų, gysločių, dobilų ar alijošių. Tačiau reikia įsidėmėti, kad žolelės veikia ir kaip vaistas, todėl būtina prieš vartojant sužinoti, kokį dar poveikį jos daro.
Prakaitavimas
Toksinus ir šlakus iš organizmo pašalinti galima kartu su prakaitu. Be abejo, geriausias ir smagiausias būdas – pirtis. Taip pat tinka ir šilta vonia, masažai su eteriniais aliejais ar kontrastingas dušas. Pavyzdžiui, apie 5 min. stovėti po kuo karštesne vandens srove, tekančia ant nugaros. Tuomet apie 30 sek. palįsti po šalto vandens srove. Taip kartoti 3 kartus. Po vandens procedūrų patartina apie 30 min. leisti organizmui pailsėti – geriausia pagulėti lovoje. Mankšta irgi skatina prakaitavimą, gerina medžiagų apykaitą. Taigi bent 3 kartus per savaitę patariama pasivažinėti dviračiu, pabėgioti. Tinka ir kitokie sporto užsiėmimai: joga, aerobika ar pan.
Bado dieta
Nors tai – vienas natūralių organizmo valymo būdų, tačiau badauti toli gražu nepatariama visiems. Besiskundžiantiems sutrikusia kepenų veikla ar sulėtėjusia medžiagų apykaita, taip pat vyresnio amžiaus žmonėms, specialistai greičiausiai uždraustų bado dietą. Tačiau gerai įvertinę savo sveikatą, galite keletą dienų ir pabadauti.
Manoma, kad visa badavimo paslaptis – suteikiamas tam tikras laikas kūnui „pailsėti“ nuo maisto, t. y. organizmas daug energijos sunaudoja maistui virškinti, apdoroti ir paskirstyti, o badaujant visa energija panaudojama svarbiausiems organams ir jų funkcijoms sutvarkyti. Taip kepenys gauna šiek tiek laiko ir „prisimena“, kad turi šalinti toksinus, o žarnynas išvalo nereikalingų medžiagų likučius.
Nėra vienos taisyklės – kiek laiko ir kada badauti. Derėtų atminti, kad badaujant kūno temperatūra šiek tiek nukrinta, todėl šaltuoju metų laiku šaltame bute to daryti tikrai nereikėtų. Vis dėlto viena privaloma sąlyga badaujant – gerti kuo daugiau skysčių. Badavimas apima maistą, tačiau ne vandenį ir kitus naudingus skysčius, tarkime, sultis. Todėl nepamirškite, kad skysčiai tiesiog privalomi. Jie puikiai šalina toksinus ir padeda pasijusti geriau.
Faktai ir įdomybės
- Viskas, ką jūs įkvepiate, suvalgote ar net gaunate per odą, turi būti patikrinta. Kepenys – visą laiką budintis mūsų organizmo „policininkas“.
- Žmogaus kepenys niekada nesiilsi. Jos valo kraują visą parą, t. y. 365 dienas per metus. Taigi joms būtina padėti!
- Kiti didžiausi kepenų pagalbininkai – inkstai, plaučiai, žarnos ir oda. Tačiau nė vienas jų nepatiria tokio spaudimo kaip kepenys. Jeigu jos nustotų funkcionuoti, per kelias valandas organizme pasklistų mirtina nuodų dozė.
- Vienas labiausiai organizmą teršiančių dalykų – alkoholis. Išgėrę nedidelę taurę vyno, kepenims duodame darbo net 36 valandoms.
- Nemažai gydytojų apie organizmo valymą kalba skeptiškai. Jie teigia, kad mūsų kūnas pats geba išsivalyti, todėl papildomo įsikišimo, ypač drastiško, pavyzdžiui, klizmos, tikrai nereikia. Be to, sveikas maistas ir daugybė vandens – ne kokia nors stebuklinga priemonė organizmui valyti, o, anot sveikatos specialistų, privalomas normalus gyvenimo būdas.