Žurnalistė Audrė Srėbalienė niekuomet negalvojo, kad ateis laikas, kai apie statybas jai reikės ne rašyti, o pačiai jomis rūpintis. Po skyrybų su vyru, Audrė nusprendė apsigyventi užmiestyje. Savo namui ji išrinko nediduką sodo sklypą miškų apsuptyje. Visada savo jausmais pasitikinti Audrė “Lietuvos ryto” televizijos laidai „4 kampai” sakė, kad sunkus ire nelengvai įgyvendinamas jos sprendimas buvęs teisingas.

 

IMG-1428 (Small)

 

Nuo akimirkos, kai Audrė paklojo pamatus savo namui, praėjo vos pusmetis ir ji jau gyveno jame su sūnumi Matu. „Taip jau nutiko, kad netekau namų, po skyrybų su vyru, kraustytis iš namo į butą nenorėjau, taigi, ėmiau ieškoti vietos už miesto”, – prisimena pradžią.

 

IMG-1446 (Small)

 

Audrės sūnus Matas groja būgnais ir gitara, kažin, ar bute plonomis sienomis kaimynai būtų ilgai pakentę net ir muzikinį triukšmą. Be to, Audrė turėjo didelį šunį, kurio nieku gyvu nebūtų palikusi kam nors kitam.

 

IMG-1452 (Small)

 

Finansų limitas Audrės svajonėms šiek tiek apkarpė sparnus. Dėl to, kad norėjo įsikelti į naujus namus greitai, ji atsisakė ir ekologinio šiaudinio namo. Viską suskaičiavusi, ji pasirinko nedidelį, 80 kvadratinių metrų namą iš SIPS – struktūrinių izoliacinių plokščių sistemos skydų. Medžiu iš lauko apkaltas namelis su daline vidaus apdaila ir vėdinimo, o taip pat infrarediniais spinduliais šildomų grindų sistemomis bei šilumos siurbliu žurnalistei kainavo 60 tūkstančių eurų, o statybininkai jį, kaip ir buvo žadėję pastatė per 4 mėnesius.

 

IMG-1453 (Small)

 

Kiek ištverti ir kokius kelius reikėjo nueiti moteriai, kuri apsisprendė pati rūpintis savo namų statyba? „Tikrai nebuvo lengva, – pripažįsta Audrė. – Tačiau aš ne trepsėjau koja, o klausinėjau”. Paaiškėjo, kad šis metodas veikia, statybininkai dirbo atsakingai ir greitai, o Audrė juos kartais palepindavo karštu maistu.

 

IMG-1457 (Small)

 

Antroji laidos herojė – dizainerė Rasa Merkytė savo namus irgi kūrė pati. Pati rūpinosi statybų leidimais ir rekonstrukcija. “Kadangi savo namus radome Vilniaus Užupio rajone, o jie stovėjo saugomoje senamiesčio teritorijoje, tai teko derinti kiekvieną remonto detalę”, – laidoje pasakojo Rasa.

 

IMG-1458 (Small)

 

Užtruko beveik trys metai, kol šeima įsikūrė Užupyje. Per tą laiką šeima padidėjo – namuose atsirado dar du vaikai. „Įsikurti senamiestyje neužtenka vien gražių idėjų, entuziazmo ir pinigų, turi skirti galybę laiko varstydamas valdininkų duris”, – neslepia namus sau sukūrusi interjero dizainerė.

 

Dvi labai skirtingos, bet labai stiprių, savo namus kuriančių moterų istorijos – jau šį šeštadienį, 18.30 val. laidoje „4 kampai” tik per „Lietuvos ryto” televiziją.

 

Nuotraukos iš „Lietuvos ryto“ televizijos archyvo.