Miniatiūrines pumas, arba Abisinijos kates, garbino genialusis Čarlis Čaplinas, kardinolas Rišeljė ir kitos į pasaulio istoriją įėjusios asmenybės. Atsispirti šioms gražuolėms neįmanoma: kūnas kaip senovės Egipto skulptūrėlių, akys – gintaro spalvos, o kailis tarsi išmargintas dailininko teptuku. Šios paslaptingos gražuolės, Amazonės baseino žuvytės ir… „akiniuoti“ šunys visų gyvūnijos mylėtojų laukia šeštadienį, vasario 9-ąją, 9.00 val. TV3 laidoje „Mūsų gyvūnai“.

 

Abisinijos katės tiesiog pavergia savo paslaptingu būdu. Iš Sudano šiaurėje esančių Nubijos stepių kildinamos keturkojės sėlina negirdimai, murkia melodingai ir pašoka itin aukštai. „Tai ne šiaip katės, o „Jos Didenybės katės“, mano Abisinijos kačių augintoja Diana Pimpienė.

 

Kaunietis akvariumininkas Eduardas Sidikerskas atskleis Amazonės baseino žuvyčių – skaliarijų paradoksą. Pasirodo, nors šios žuvytės gyvena srauniuose Amazonės vandenyse, iš tiesų mėgsta kitokį – lėtai tekantį arba stovintį vandenį. „Skaliarijos puikiai jaučiasi akvariumuose, yra nereiklios, ilgaamžės ir sudaro ilgalaikes poras“, – susižavėjimo savo augintinėmis neslėps laidos „Mūsų gyvūnai“ pašnekovas.

 

Juodos kaip naktis, raštuotos, dryžuotos, dėmėtos, sidabrinės ir net auksinės – žalių augalų fone, už langų stūksant sniego patalams, skaliarijos atrodo tiesiog fantastiškai.

 

Desertui – pažintis su „akiniuotais“ šunimis keshondais. Iš Olandijos kilę keturkojai žinomi kaip baržų šunys. Tiesa, jų „pareigos“ baržose apsiribojo pelių gaudymu. Kodėl savo „karjerą“ jie padarė Didžiojoje Britanijoje? Kodėl jie vadinami „akiniuotais“? Begalė įdomių faktų – šeštadienio rytą, 9.00 val., laidoje „Mūsų gyvūnai“ per TV3.

 

Visas praėjusias laidas „Mūsų gyvūnai“ sau patogiu metu galima žiūrėti televizijoje internete „TV3 Play“ adresu: http://www.tv3play.lt/program/musugyvunai.

 

„Mūsų gyvūnai“ – šeštadieniais 9.00 val. tik per TV3!