Mitai ir tiesa apie odos poras
2017-04-04 13:38Ar iš tikrųjų poros gali atsidaryti ir užsidaryti ir jų galima visiškai atsikratyti? Kalbant apie veido priežiūrą, odos poros yra vienas labiausiai mitais apipintų apkalbų objektų. Tikriausiai ne vienam įdomu, kam iš tiesų reikalingos odos poros ir kaip jomis reikėtų tinkamai pasirūpinti.
Daugelis žmonių mano, kad matomos odos poros atrodo neestetiškai. Tačiau jos atlieka svarbią funkciją – odos porose yra plaukų svogūnėliai ir riebalinės liaukos, išskiriančias sebumą arba, kitaip tariant, natūralų odos aliejų. Odos pora – tai tiesiog kanalas, per kurį visa tai (pradeda augti plaukai ir išsiskiria riebalai) pasiekia odos paviršių.
Odos porų dydį daugiausiai lemia genetika. Kai kurios poros gali būti didesnės negu kitos, priklausomai nuo plaukų folikulo ar riebalinės liaukos dydžio. Dėl prastos higienos jose kaupiasi nešvarumai, riebalai ir negyvos odos ląstelės, todėl poros gali atrodyti didesnės nei yra iš tikrųjų. Poros užsikemša nuo sebumo ir negyvų odos ląstelių, kurios natūraliai pasišalina nuo poros šonų. Jeigu pora tampa užsikimšusi, ji laikinai išsiplečia, todėl atrodo labiau pastebima.
Dėl per daug išsiplėtusių porų gali pradėti varginti kita problema: inkštirai ar balti spuogai. Be to, reikėtų žinoti, kad su amžiumi odos poros didėja. Odos poras taip pat didina ultravioletiniai saulės spinduliai. Kai, metams bėgant, oda aplink porą praranda stangrumą, poros gali atrodyti didesnės, nes gilieji odos audiniai netenka pirminio stangrumo.
3 populiarūs mitai apie odos poras:
- Poros užsidaro ir atsidaro. Mamos mus mokė, kad atverti poras galima, garinant veidą. Tačiau poros neturi raumenų, kurie leistų joms atsiverti ir užsiverti. Tačiau veido garinimas gali suminkštinti odą, todėl bus lengviau pašalinti inkštirus. Tačiau geriau jų šalinimą palikti profesionalams.
- Juodi inkštirai rodo odos užterštumą. Tie juodi taškeliai ant nosies susidaro dėl oksidacijos. Naujų inkštirų atsiradimo galima išvengti, reguliariai naudojant veido šveitiklį. Šveitiklį rekomenduojama rinktis tokį, kurio sudėtyje būtų salicilo rūgšties, padedančio pašalinti mirusias odos ląsteles. Šveitiklį rekomenduojama naudoti 1 – 2 kartus per savaitę.
- Galima atsikratyti porų. Visiškai jų panaikinti neįmanoma, tačiau tinkama odos priežiūra gali padaryti odos poras beveik nepastebimas. Odą reikia valyti du kartus per dieną ir po intensyvių treniruočių. Be to, naudoti matinį efektą suteikiančias drėkinamąsias priemones. Tačiau per daug dažnai prausti odos nereikėtų, nes tada oda pradeda išskirti dar daugiau riebalų ir poros atrodys dar didesnės.