Amerikiečių aiškiaregis Edgaras Keisas (1877 – 1945) iš pirmo žvilgsnio buvo toks, kaip visi: dirbo įprastą darbą, buvo vedęs ir turėjo vaikų. Tačiau viena savybė jį išskyrė iš kitų. Dėl neįprastų galių jis tapo bene įtakingiausiu XX amžiaus pranašu.

 

E. Keisas vadinamas miegančiu pranašu, nes būdamas 43-ejų metų įgijo nepaprastą gebėjimą numatyti ateitį, kai gulėdamas ant sofos, užmerkęs akis ir sunėręs rankas ant krūtinės nugrimzdavo į tam tikrą miego fazę. Tokioje būsenoje vyras gebėdavo užmegzti kontaktą su kosmosu ir atsakyti į labai įvairius klausimus, pradedant nuo „Kokias paslaptis slepia visata?“ iki „Kaip išgydyti karpas“. Daugelis jo pranašysčių išsipildė, kai kurios, spėjama, kad išsipildys netolimoje ateityje.

 

1940 metais aiškiaregis savo vizijose pamatė, kad mistinė Atlantida apie 1966 – 1970 metus iškils į vandenyno paviršių. Tai atrodė taip neįtikėtina, kad žmonės šią pranašystę pamiršo. Prisiminė tik 1968 metais, kai vienas nardytojas netoli Šiaurės Biminio salos, priklausančios Bahamų archipelagui, išvydo taisyklingų formų, akmenines plokštes. Manoma, kad tai legendinės Atlantidos griuvėsiai.

 

Jis nuspėjo dviejų Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentų, F. Ruzvelto ir Dž. Kenedžio, žūtį, Sovietų Sąjungos žlugimą, katastrofą akcijų rinkose ir Didžiosios depresijos pradžią. 1935 metų kovą jis pranašavo, kad užsienio valstybėse įvyks nemažai perversmų, jeigu nebus skiriama pakankamai dėmesio dvasiniams dalykams. Iš tiesų jau 1936 metais kilo Ispanijos pilietinis karas, Japonija įsiveržė į Kiniją, Italija užpuolė Etiopiją, J. Stalinas Rusijoje pradėjo didįjį valymą. E. Keisas nuspėjo, kada prasidės ir pasibaigs A. Hitlerio galybės metai, kad žydai grįš į Izraelį, JAV ir Rusija taps sąjungininkėmis, persikels Žemės magnetiniai ašigaliai. Jis taip pat nuspėjo savo paties mirties datą.